Sokak Lambalarını Kapatma "HACKLEME"

Belo212

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
696
0
Akşamüstü lambalar yanmadan birkaç lambayı gören bir kamera yerleştirin video çeksin. Akşam lambalar yandığında videoyu yavaşlatıp izleyin. Eğer aynı anda yanmıyorlarsa hepsinde bir sensör vardır diye düşünülebilir. Böyle tespit edilebilir bence.

S0N4K

Asistan Moderatör
24 Haz 2016
1,266
175
root
Hocam ağaç dediğiniz olay sanırım doğru. Dün sert bir vuruş yaptım top ağaçların arasına doğru düştü ve o kısımdaki 4 lamba söndü.

LastDragonS

Yeni üye
14 Mar 2017
4
0
pekii lambaya giden elektiriği 5m öteden kesebilecek bir elektromanyetik bir alan yaratabilen bir cihazımız olsa? daha kolay olmazmı ? böylelikle siz yürüken öünüzdeki lamba söner ve bu daha havalı :D

Son düzenleme:
31 Ara 2018
124
0
Venus
Sokak lambalarının üzerinde sensor bulunmaktadır bu sansor günes ışığı aldığı zaman kapanır güneş ışığı almadığı zaman soner güneş enerjisi ile su ısıtmak gibi

cemal2005

Yeni üye
22 Mar 2007
2
0
butun yorumlara saygım var . ama arkadaşlar işin aslı şöyle: o bahsettiğiniz sistem , hani bazen önünden geçipte kafanızı çevirip bakmadığınız, yerleşim yerlerinin büyüklüğüne göre sayıları değişen , köşk diye tabir edilen trafo dağıtım merkezlerinde bulunur. elektrik altyapınız yoksa elinizi bulaştırmayın. başınız ağrır :)

19 Ocak 2019
67
0
Ötüken
butun yorumlara saygım var . ama arkadaşlar işin aslı şöyle: o bahsettiğiniz sistem , hani bazen önünden geçipte kafanızı çevirip bakmadığınız, yerleşim yerlerinin büyüklüğüne göre sayıları değişen , köşk diye tabir edilen trafo dağıtım merkezlerinde bulunur. elektrik altyapınız yoksa elinizi bulaştırmayın. başınız ağrır :)

konu 2015 ' te acılmıs ???

alicihancelik

Katılımcı Üye
23 May 2016
522
6
ÖTÜKEN
Bu konuyu hatırlıyorum :D baya eskiden görmüştüm hep aklımda hiç gitmedi arkadaş sağolsun beynimi yaktı ama o şeyi bende bulamadım :(

liderkom

Yeni üye
8 Kas 2009
2
0
analog sistemlerde hack mümkün değil bu sistemler belli aralıklardaki trafolardaki LDR ile nalolog olarak çalışan sistemler dikket edrseniz bir mahalle kapandığında diğeri hala yanar LDR'nin takılı yere ulaşan ışığın yoğunluğu ile alakalı bir durumdur tek merkezden işlem yapılmaz haa ileride tek merkezden digital bir sisteme geçilirse o zaman belki

ranhower

Yeni üye
25 Mar 2019
13
1
Buradaki video sadece dc akımda çalışan bir devre sizin hayallerinizi suya indirmek istemem lakin sizin bahsettiğiniz sensörler 220 volt dc akım ile çalışır ve evet ışık görürse söner lakin bu konu hakkında bilginiz yok ise çarpılma olasılığınız çok yüksek,bazı panolar 380 volt yani sanayii tipi elektirik ile beslenir ölüm riskiniz daha yüksektir.Bu yüzden o ışıklar ile çok uğraşmayın derim.Hem adamlar bazı olayların gerçekleşmesini önlüyor hırsızlık vb. hemde aydınlatma için uğraş gösterirken sizin bu yaptığınızı anlamakta güçlük çekiyorum. Bence bırakın o ışıklar yansın.

B4TT4LG4ZI

Üye
8 Ara 2018
83
0
Cehennem
Arkadaşlar büyük ihtimalle yukarısındadır eğer ampulün olduğu yerde falan olsa akşam ışık yandığıında sensör öğlen olarak algılardı sönerdi yandığı gibi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.