Sosyal Medyada Yapılan Dolandırıcılık Eylemlerine Karşı Dikkat -JuanRoss

Vuanays

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
400
72
UZAY
giphy.gif

Merhaba Türk Hack Team Ailesi

Bugün instagram hesap güvenliğiniz için yapmanız gerekenleri anlatacağım. :)

"Telif Hakkını İhlal Ettiniz", "48 Saat İçerisinde Hesabınız Silinecektir", "Hesabınızı Doğrulamanız Gerekmektedir", "Doğrulanmış Mavi Tik almak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi verin", "5000 TL yatırım yaptım ve iki saat sonra 74000 TL kazandım" gibi mesajlara itibar etmeyin.

Unutmayın! Dolandırıcıların mağdurları ağına düşürmek için kurmuş oldukları senaryolarda her şey gerçekmiş gibi görünür. Bu sebeple bu tarz durumlara karşı her an dikkatli olun ve her gördüğünüz içeriğe inanmayın.

Hesabınızı Güvende Tutmak için Alabileceğiniz Önlemler:
-GÜÇLÜ ŞİFRE-
1-) Güçlü bir şifre seçin.

2-)Şifreniz internette kullandığınız diğer şifrelerden farklı olmalıdır.
3-)Şifrenizi düzenli olarak değiştirin.

4-)Şifrenizi tanımadığınız ve güvenmediğiniz birine asla vermeyin.

E-Posta
1-)E-posta hesabınızın güvende olduğundan emin olun.
2-)Tüm e-posta ve sosyal medya hesaplarınızın şifrelerinin birbirinden farklı olduğundan emin olun.

Beni Hatırla
1-)Tarayıcı penceresini kapatsanız bile oturumunuzdan çıkış yapılmayacağından, genel kullanıma açık bir bilgisayardan giriş yaparken "Beni Hatırla" kutusunu işaretlemeyin.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama
1-)İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirdiğinizde hesabınıza giriş yapmak için telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilir. Bu da kötü niyetli kişilerin şifrenize ulaşması halinde hesabınıza giriş yapamamasını sağlar.

jQG9Gn.gif

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
648
42
Beni Hatırla
1-)Tarayıcı penceresini kapatsanız bile oturumunuzdan çıkış yapılmayacağından, genel kullanıma açık bir bilgisayardan giriş yaparken "Beni Hatırla" kutusunu işaretlemeyin.

1-)İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirdiğinizde hesabınıza giriş yapmak için telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilir. Bu da kötü niyetli kişilerin şifrenize ulaşması halinde hesabınıza giriş yapamamasını sağlar.

Beni Hatırla Kısmında 1-) Demişsin Hani 2-)....
İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kısmında yine 1-) demişsin hani 2-)...
Ellerine sağlık bu eksiklikleri Gidermen Dileğiyle.

Vuanays

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
400
72
UZAY
Beni Hatırla

Beni Hatırla Kısmında 1-) Demişsin Hani 2-)....
İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kısmında yine 1-) demişsin hani 2-)...
Ellerine sağlık bu eksiklikleri Gidermen Dileğiyle.
Onların açıklaması o kadar olduğu için öyle yaptım aklıma geldikçe ekleme yapacağım teşekkürler. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.