’Sosyal’e kurban gitmemek için öneriler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Justice4ewer

Adanmış Üye
9 Ara 2010
6,346
0
Ankara
[FONT=Times New Roman, Times, serif]’Sosyal’e kurban gitmemek için öneriler..[/FONT]

Merhaba arkadaşlar,
Sosyal mühendislik bu aralar çok kullanılan bir yöntem ve artık günümüzde çoluk ço cu ğun
eğlencesi,oyuncağı oldu bu aralar.
Çocukça bi SM’e kurban gitmemeniz için sosyal müh. niteliflerini öğrenmeniz gerekir.
Bunun hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum,

Öncelikle bu anlatacaklarım Professional bir Sosyal mühendist ile ilgili değildir,başlıyalım..(Çoluk,çocukları yakalamanız hakkında bilgi verildiği unutulmamalı.)

-

Bazı insanlar Facebook’tan sizi takip eder duvar’ınızı ve kişisel bilgilerinizin arkadaş olmadan görülmesine izin vermemelisiniz öncelikle
Açıklama;Engellemezseniz Duvarınızdan sizin en yakın güvendiğiniz kişinin adıyla bi face açıp resmini oruya koyup size "şu siteye bakarmısın canım"gibisinden bir virüs yedirebilir.
-
MSN’den sizi ekliyen insanları kabul edip sadece ne için eklediğini sorabilirsiniz,çünki diyelim ki sizin karşı cinsiniz sizi ekledi ismini söylediğinde bazı insanların yelkenleri suya iner.
ve bir çok lamer gençlik kız numarasını kullanır,dikkat..
-
Bilmediğiniz dosyaları ve siteleri açmayın,Dosyaların hakkında bir kaç ip uçu vericem bunları ezberleyin..
*Size gönderilen dosyalar genellikle".exe"olucaktır.
*Dosyayı size ne olarak tanıtıldığınında önemini unutmamalıyız,meselâ diyelim ki Photoshop cs2 diye size gönderildiyse Programın Kbayt’ına bakmalısınız. 543kb PS mi olurmuş?
PS 40MB daha düşük değildir Portable’si ni ele alırsak..
-
Birde unutmadan güvenmediğiniz bilgisayarlardan MSN,Yahoo,facebook,CW vs. bunun gibi önemli bilgilerinizin bulunduğu yerlere girmemeye özen gösterin.
Genellikle kendinize ait bir bilgisayarda girin ve kimseyi girdirmemeye calısın.
-
Bu arada benim sıkça kullandığım bir yöntem vardı bu aralar oda moda oldu aşağıda not geçiceğim bu hususlara dikkat etmelisiniz..
;

Öncelikle kişinin MSN’sini dondurmalısınız bununda bi programı var tam olarak ismi aklımda değil talep olursa aşağıya not düşerim.

Sıra gelir kurbanı msn’den cıkarmaya bi sosyalle msnden cıkarmanız gerekir.
Onuda şöyle bi sosyalle cıkarabilirsiniz " sende virüs var" ,"ne virüsü " diyecektir."Ahahaha! bak 250kontör bedeva www.xxx.com" gibi gönderdiniz mi kurban telaşa düşer
pc’e bi reset at dersiniz ve atar büyük bi ihtimal birazda ikna etmeniz gerekir.
PC’e reset attığında o msn’e giremiyecektir siz programı kapatana dek.
Sizi başka bi msn acıp ekler büyük bi ihtimal sizde hacklendin snaırım dersiniz cünki size msn’e giremiyorum diyecektir..
sizde ben sistem’e girdim hacklenmeden önceki şifreni istiyor ,şifrey verirsen yeni şifre talebini bu yeni msn’ne gönderebilirim dersiniz ve şifreyi verecektir.
sizde programı kapatıp hotmail’den şifresini değiştirirsiniz.

Şimdilik Kolay Gelsin

Güvenli Günler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.