Spotify'a Nasıl Şarkı Eklenir?

günah

Üye
25 Eyl 2021
195
68
Fark Etmez
Merhaba Dostlarım Yakın Zaman da Spotify'a şarkı yükledim ve edindiğim biligileri deneyimleri size aktaracağım.

Spotify'a Şarkı Nasıl Yüklerim
1. Şarkınızı Tamamladığınızdan emin olun ve telif hakkı sorunları olur mu diye test etmek için youtube'a yüklemenizi tavsiye ederim telif yemez ise şarkınızı rahatlıkla yükleye bilirsiniz çok düşük ihtimalle eğer telifli bir içerik varsa şarkınızda telif hakkı nedeniyle şarkınız yüklenmez.
2. Pek Çok Plak Şirketini Araştırdım fakat en uygunu ve güvenilirini buldum Distrokid en uygunu ve en iyi bana göre en düşük paketi yıllık 20 dolar yani 380 lira.
3.Satın Alıp Giriş Yaparsanız Böyle Bir Kısım Geliyor My Music Kısmına Girip Upload Music Demelisiniz .

image.png

4.Upload Music Dedikten Sonra Bu Ekranı Doldurunuz Şarkınızın Nereden Hangi Platform da yayınlanacağını seçiniz tavsiyem hepsini seçmeniz

image.png

5. Bu Kısımda şarkınızın kapağını ve kategorisini seçiyoruz + olarak şarkınız hangi dilse o dilde seçin ben global bir şarkı yaptığım için ingilizceyi seçtim ona göre seçmenizi öneririm.

.
image.png

6. Bu Kısımda Şarkınızı Yükleyip Şarkının Adını yazıyoruz
image.png

7. bu kısımdaki herşeyi işaretliyoruz ardından done diyoruz
image.png

8. para çekme işlemleri için ''bank'' adlı kısıma geliyoruz orada kazançlaranız gözüküyor eğer boş ise ortalama 1-3 ay arasında kazançlarınız gözükür ödeme alması kolay youtube'da bulabilirsiniz bir sürü video var.
image.png

kafam iyi değil uykuluydum öylesine anlatmak istedim iyi geceler dostlarım .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.