SQL İnj. Dork Nedir?Açık Nasıl Tespit Edilir?Nasıl Kullanılır & Devamı !

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Öncelikle SQL İnjection Hack İçin Kullandığımız Dork Nedir ?

]-Arkadaşlar Bu Dork Dediklerimiz SQL İnjection Yapcağımız Sitenin Tespit Aşamasında Kullancağımız Bazı anahtar Kelimeler Veya Etketler Diyebiliriz. Hemen Bir Örnek Verelim Ben Rastgele Bir Dork Seçiyorum Ve Googlede Aratıyorum...

Seçtiğim Dork : show.php?id=

Dorku Googlede ARattıkve Bize Sonunda show.php?id=Değer Olan Siteleri Verdi. Ve Ben Bunlardan Birine Tıklıyorum...Açılan Linkin Sonuna ' İşareti Koyup SQL Hatası Almayı Deniyorum...Buyrun Örnek ;

Gördüğünüz Gibi Hatayı Aldım Ve Sitemizde SQL Açıgı Mevcut

Havij1.5 İndir

Kod:
pictures.php?album=2'
news.php?id=
job_search_result.php?jobCatId=
cat.php?cat=
dark.php?id=
image_blog.php?imageid=
main.php?view=get_page&idpage=
main.php?view=get_tcategory&idcat=
contenido.php?id_cat=
show.php?exmainsn=
show.php?exsubsn=
cart?Itemid=
index.php?hfst_id=
contenido.php?id_cat=
artigo.php?id=
room.php?rid=
index.php?mode=cart&setc=

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Aynen Benim :) 1 Saattir Uğraşıyorum. Yani Sıfırdan Başlayanlar İçin Yaralı Olcagına Eminim.. Teşekkürler Yorum İçin

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Teşekkür Ederim ilgin için:) Formda Sürekli Dorjkar Paylaşılıyor Açıklar Belirtiliyor ancak çoğu kişi nasıl kullancaz vs yorum atıyordu :) Burdan Hem Dorkları Hem Açıkları Hemde Açığı Kullanmayı Öğrenebilirler... Sorusu Olan Buraya Yazsın Elimden Geldiğince cevaplarım...

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Rica Ederim. Teşekkürler Yorum İçin. Sorusu Olan & Anlamayan Konu Altına Yazabilir...

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Tabi Shell Atıp İndex Basabilirsin Veya Sadece Deface olarak Ana Sayfaya Yazı eklersin İndex Yerine :) Nasıl İstersen

NeuTRa

Yeni üye
22 Eki 2012
24
0
Tabi Shell Atıp İndex Basabilirsin Veya Sadece Deface olarak Ana Sayfaya Yazı eklersin İndex Yerine :) Nasıl İstersen

Deface olarak sadece Anasayfaya yazı yazmak istiyorum da bunu nasıl yapacağımı da bilmiyorum doğrusu . İlklikten kaynaklansa gerek . Henüz Amatörüm :)

- Yardımcı olursan sevinirim .

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Teşekkürler Yorum İçin :) Sorusu Olanlar Burdan Sorabilir. Tekrar Yardımcı Olurum...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.