Sızma Testleri SQL İnjection Dork Problemi

bqtw

Üye
22 May 2023
171
43
Öncelikle selam Tht üyeleri kısa süre önce Sql injection yapmaya başladım bu konuda forumdaki konular yardımcı oldu hepsine teşekkür ederim fakat
Dork bulma konusunda sorunlarım var dorku kullanıyorum ama sitelerden veri alamıyorum(sqlmap kullanıyorum) Kendi dorkumu nasıl geliştirebilirim veya herhangi bir tavsiyeniz var mı? İyi günler.

Çözüm
merhaba sana kullandığım bir dork oluşturma methodunu anlatayım;

öncelikle hedef ülkenin domain uzantısını buluyorsun isveçinki se site:se diye aratıyorum popüler kelimeleri buluyorum, onları seçip inurl:"php?id=" intext: diyerek o kelimeleri intextin yanına ekliyorum sadece id değil catid,cat gibi diğer parametrelerle deneyebilirsin

Floria1

Katılımcı Üye
25 May 2023
901
532

öncelikle hedef ülkenin domain uzantısını buluyorsun isveçinki se site:se diye aratıyorum popüler kelimeleri buluyorum, onları seçip inurl:"php?id=" intext: diyerek o kelimeleri intextin yanına ekliyorum sadece id değil catid,cat gibi diğer parametrelerle deneyebilirsin

Çözüm

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
429
226
Öncelikle selam Tht üyeleri kısa süre önce Sql injection yapmaya başladım bu konuda forumdaki konular yardımcı oldu hepsine teşekkür ederim fakat
Dork bulma konusunda sorunlarım var dorku kullanıyorum ama sitelerden veri alamıyorum(sqlmap kullanıyorum) Kendi dorkumu nasıl geliştirebilirim veya herhangi bir tavsiyeniz var mı? İyi günler.
Sql hatalarını dorklara ekleyip yapın.
(!!UYARI!!)
Diyelim ki bir forum sitesi hedef alıyorsun ve siteye üye girişi yapılırken kullanıcı adı ve şifre gibi parametreler kullanılıyor. Siz de siteye giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adını bu şekilde deneme amacıyla yazdınız:
Bash:
' OR '1'='1
Bu, hedef sitenin giriş sayfasına, giriş yapmak için girilen veriyi manipüle ederek, her zaman doğru olduğunu ifade eden bir ifade göndermeniz anlamına gelir. Eğer site güvenlik açığına sahipse, giriş yapmadan sisteme erişim kazanabilirsin.Önemli olan manipüle ve site mantıklarını anlayarak bulabilirsiniz;yaygın kullanılan taktikler yerine aynı mantıkta kullanılan çoğunluğu tercih edip dorkları yayın.Bu benim fikrimdir.

Dorklar için şu konulara bir bakın;

Kod:
sqlmap -u "https://hedef-site.com/arama.php?kitap=*" --dbs
Bu gibi kodları deneyerek bir daha deneyin ayrıca güncelleme yapın.

Hocamın da bahsettiği gibi ülkenin popüler kelimeleri bulup/seçmek ve geliştirmek daha mantıklıdır.

İyi Günler

bqtw

Üye
22 May 2023
171
43
Merhaba dorka sql hatasını ekleyip aratabilirisniz

Teşekkür ederim yardımınız için sağolun hocam

Sql hatalarını dorklara ekleyip yapın.
(!!UYARI!!)
Diyelim ki bir forum sitesi hedef alıyorsun ve siteye üye girişi yapılırken kullanıcı adı ve şifre gibi parametreler kullanılıyor. Siz de siteye giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adını bu şekilde deneme amacıyla yazdınız:
Bash:
' OR '1'='1
Bu, hedef sitenin giriş sayfasına, giriş yapmak için girilen veriyi manipüle ederek, her zaman doğru olduğunu ifade eden bir ifade göndermeniz anlamına gelir. Eğer site güvenlik açığına sahipse, giriş yapmadan sisteme erişim kazanabilirsin.Önemli olan manipüle ve site mantıklarını anlayarak bulabilirsiniz;yaygın kullanılan taktikler yerine aynı mantıkta kullanılan çoğunluğu tercih edip dorkları yayın.Bu benim fikrimdir.

Dorklar için şu konulara bir bakın;

Kod:
sqlmap -u "https://hedef-site.com/arama.php?kitap=*" --dbs
Bu gibi kodları deneyerek bir daha deneyin ayrıca güncelleme yapın.

Hocamın da bahsettiği gibi ülkenin popüler kelimeleri bulup/seçmek ve geliştirmek daha mantıklıdır.

İyi Günler
Teşekkürler hocam sağolun

Watnea

Katılımcı Üye
9 Ağu 2023
332
175
#
Nasıl yazıldığını öğrenirsen daha rahat edersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.