Sqlmap yonteminden daha etkili bir yontem yok mu

Sedatsincar

Yeni üye
15 Tem 2020
26
1
Merhaba sqlmap sanırım çok eski bir yöntem çünkü kaç tane site tarattım hiç açık bulamadı videolarda da zaten çok eski cokda sağlam olmayan siteleri taratıp açıklarını buluyorlar daha iyi bir yöntem yok mu daha etkili

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
744
348
24
Merhaba sqlmap sanırım çok eski bir yöntem çünkü kaç tane site tarattım hiç açık bulamadı videolarda da zaten çok eski cokda sağlam olmayan siteleri taratıp açıklarını buluyorlar daha iyi bir yöntem yok mu daha etkili
Eger sqli varsa sqlmap mutlaka bulur , wafi falan aşamaya bilirsin bu senden kaynaklı . Yinede Manuel yöntem deneye bilirsin

Ares

Üye
1 Eyl 2006
85
337
sqlmapin asıl amacı zaafiyet taramak değil, tespit edilmiş olan sql zaafyetini sömürmek. Öncelikle toolun kullanım amacını sonrasında zaafiyetin detaylarını öğrenin. Kolay gelsin.

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
744
348
24
sqlmapin asıl amacı zaafiyet taramak değil, tespit edilmiş olan sql zaafyetini sömürmek. Öncelikle toolun kullanım amacını sonrasında zaafiyetin detaylarını öğrenin. Kolay gelsin.
Zafiyyeti taramak diye bir şey neden varki ? Siteyi tararsin zafiyyeti bulursun .

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
196
24
Bunu Google yazsan, çok detaylı sonuç alırsın. Burada alacağın kısa cevap sana yeterli gelmeyecektir.
yok reyiz onu demek istemedim sadece sqlmap ile burpsuite arasındaki farklar nedir diye sormak istemiştim sizler daha kıdemli deneyimli olduğunuz için kısa basit şekilde herkesin anlayacağı şekilde örneklendirerek yazarsınız ummuştum.

mtzx

Üye
26 Mar 2023
143
86
Anka Alevlenecek!
Eski bir yöntem olması zaafiyetlerden yararlanamayacağın anlamını taşımaz dostum(ki eski bir yöntem değil hala aktif olarak kullanılır), senin tarama yaptığın site eskidir : )

Sorunu Sqlmap'te aramaktan çok kendinde aramalısın, videoları değerlendirmeyi bırakıp, eğitimlerini tamamladıktan sonra fiziksel olarak TryHackMe vb. lablarda kendini geliştirebilirsin.

Video yorumlama kısmına bir şeyleri tam anlamıyla öğrendikten sonra geçmelisin. En etkili yöntemlerden biridir Sql enjeksiyon.

Bazılarının problemi bu öğrenmeden ilerlemeden yorum yapmak, Sql'i tam anlamadan diğer yöntemlere sıçramak seni asla ilerletmez, bazı şeyleri yüzeysel öğrenip diğer yöntemlere sarmak heves gibi : )

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.