Çözüldü SRVHOST Nedir?

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
302
Matrix
Arkadaşlar üst üste konu açıyorum ama bu srvhostu araştırdım yerel dinlenecek ağın adresi gibi bişeymiş.Tam anlamadım açıklayabilirmisiniz daha detaylı?
Bu 1. soruydu.
2. sorum ben kendi local ağımın adresini yazsam hedef bana ulaşabilirmi.Çünkü hedefin size ulaşması için local ağınızı yazın diyor.Güvenlimidir?

Çözüm
1. Srvhost, genellikle Windows işletim sistemlerinde çalışan bir sistem sürecidir ve ağ hizmetlerinin çalıştırılmasında kullanılır. Bu süreç, yerel bir bilgisayarın ağ hizmetlerini sunmasına olanak tanıyan birden fazla DLL dosyasını çalıştırabilir. Yerel dinlenecek ağın adresi olarak bahsettiğiniz şey, muhtemelen bir bilgisayarın ağını yönetmek için kullanılan bir yönetim arayüzüdür. Bu arayüz genellikle bilgisayarın IP adresini ve diğer ağ bağlantısı bilgilerini gösterir.

2.Eğer siz kendi local ağınızın adresini hedefe verirseniz, hedef sizin local ağınıza bağlanarak size erişebilir. Bu işlem, eğer güvenliği sağlamak için önlemler alınmazsa, güvenlik riskleri oluşturabilir. Bu nedenle, özellikle güvenlik açısından hassas veriler ile...

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,479
2,243
1. Srvhost, genellikle Windows işletim sistemlerinde çalışan bir sistem sürecidir ve ağ hizmetlerinin çalıştırılmasında kullanılır. Bu süreç, yerel bir bilgisayarın ağ hizmetlerini sunmasına olanak tanıyan birden fazla DLL dosyasını çalıştırabilir. Yerel dinlenecek ağın adresi olarak bahsettiğiniz şey, muhtemelen bir bilgisayarın ağını yönetmek için kullanılan bir yönetim arayüzüdür. Bu arayüz genellikle bilgisayarın IP adresini ve diğer ağ bağlantısı bilgilerini gösterir.

2.Eğer siz kendi local ağınızın adresini hedefe verirseniz, hedef sizin local ağınıza bağlanarak size erişebilir. Bu işlem, eğer güvenliği sağlamak için önlemler alınmazsa, güvenlik riskleri oluşturabilir. Bu nedenle, özellikle güvenlik açısından hassas veriler ile çalışırken, bu tür bir bağlantı yapmadan önce gerekli güvenlik önlemlerini almak önemlidir. Bu yüzden, özel bir ağ oluşturarak ve bu ağa erişmek için gerekli kimlik doğrulama ve diğer güvenlik önlemlerini sağlayarak daha güvenli bir bağlantı kurabilirsiniz.

Çözüm

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
302
Matrix

2.Eğer siz kendi local ağınızın adresini hedefe verirseniz, hedef sizin local ağınıza bağlanarak size erişebilir. Bu işlem, eğer güvenliği sağlamak için önlemler alınmazsa, güvenlik riskleri oluşturabilir. Bu nedenle, özellikle güvenlik açısından hassas veriler ile çalışırken, bu tür bir bağlantı yapmadan önce gerekli güvenlik önlemlerini almak önemlidir. Bu yüzden, özel bir ağ oluşturarak ve bu ağa erişmek için gerekli kimlik doğrulama ve diğer güvenlik önlemlerini sağlayarak daha güvenli bir bağlantı kurabilirsiniz.
Çoook sağolun çok iyi açıklamışsınız.Tamda ip mi yazıp gönderiyordum.Be kadar teşekkğr etsem az😃

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.