steam dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YUROS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
329
0
öncelikle meraba beyler başlıkda dediğim gibi pazar günü internet cafeye gitmişdim
internet cafede steam hesabım acık kalmıs bende şaşa kaldım 230 tl hesabımdan para cekilmiş baktığımda 490 dı bıraktığım gün yani
herneyse salı günü girdim hesaba steam yani baktım 260 tl kalmıs dedim noluoyor diye 3 pubg 1 cs go hediye edilmiş
sonra napıcağımı sasırdım
düşündüm cafedeki abime soyledim dedim boyle boyle benden sonra kim otuırdu diye bilmiyoruz dedi kamera da var o masayı görmüyor ne yazıkki ıp adresi 2 hesaba pubg bir diyer hesaba da 1pubg 1 cs go hediye edilmiş bunu ben yapmadım zaten acil cıkmam gerekiyordu masayı kapat tusuna basdım diye biliyordum herzamanda oyle yapıorum zaten mutlaka cıkıoyorum zaten salı günü giriş yapdım 260 tl kalmıs iade talebi oluşturdum felan filan
steamın cevabı şu;
Bu ürün başka bir oyuncuya gönderilmiş ve o oyuncu tarafından kabul edilmiş bir hediye içerdiği için iade işlemini gerçekleştiremiyoruz. Hediyeyi alan kişinin iadeye onay vermesi için Destek sitesini kullanması gerekmektedir.
polis abimle konusdum yardim isdedim karakola git şikayette bulun dedi
eyer 2 güne geri iade edilmesse siber suclara gidicem hesabıma giren kişiyi tanımıorum zaten kimse bilmiyor
steama daha iyi bir not göndersem yardımcı olurlarmi bitürlü yapamadım su nalet steamı

ABİLERİMDEN BÜYÜKLERİMDEN SİZLERDEN YARDIM BEKLİYORM

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,616
785
geçmiş olsun malesef yapacak bir sey yok kamera kayıtlarından masaya oturan adamı bulursan alabilirsin belki hediye edilen hesabı arastır

YUROS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
329
0
geçmiş olsun malesef yapacak bir sey yok kamera kayıtlarından masaya oturan adamı bulursan alabilirsin belki hediye edilen hesabı arastır

hesap isimleri elimde zatende hocam kamera kayıtları o masayı görmüyor sinir etti adam beni ya ne emekle kasmısdım onu

Baska yardımcı olucak varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Stretra

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
285
0
Konstantin
Neden hesaplarına internet cafede girersin bir anlam veremiyorum. Bu işte internet cafenin parmağıda var demedi deme, böyle yöntemle kaç tane knight hesabını soyup tavan ettiler asıl parayı oradan çıkardılar hey gidi hey. Bir daha böyle işlere kalkışma.
Geçmiş olsun, sağlam bir işlem yapamazsın hesabın çalınsaydı alman kolaydı steam her zaman ilk müşterisine önem verir, yani hesabı sen açtın birisine sattın geri alabilirsin misali. Hesabını kurtarabilirdin lakin hesapta para biriktiriyorsun heral iş sarpa sarmış

YUROS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
329
0
Neden hesaplarına internet cafede girersin bir anlam veremiyorum. Bu işte internet cafenin parmağıda var demedi deme, böyle yöntemle kaç tane knight hesabını soyup tavan ettiler asıl parayı oradan çıkardılar hey gidi hey. Bir daha böyle işlere kalkışma.
Geçmiş olsun, sağlam bir işlem yapamazsın hesabın çalınsaydı alman kolaydı steam her zaman ilk müşterisine önem verir, yani hesabı sen açtın birisine sattın geri alabilirsin misali. Hesabını kurtarabilirdin lakin hesapta para biriktiriyorsun heral iş sarpa sarmış

aynen abim yaa bende şaşa kaldım acil bi durum oldu bende hemen cıktım masayı kapat dedim ücretini verdim genelde kasaya res atardım unuıttum başlattan kapat dedim o aceleyle

herneyse bu cafeden birisi denk gelirse işi bitti zaten steamında buna cözüm bulması lazım steam guardan onay göndermesi yada mailden onaylama vs bilmişyorm cok sacma ya sinirlerim tepemde napıcağımı bilmiyorum artık calan kişiye özelden pm attım geri iade de bulunmassan sibersuclara basvurup şikayette bulunucam diye bakalım hayırlısı ya

sende haklısın evdeki pc kaldırmıyor cs go ile pubg oyüzden okul cıkısı uğruyorum

steama baska ne türde post atarsam yardımcı olurlar mail adresinide bulamadım bi türlü

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
2
Steam yardımcı olmaz sanmıyorum.
Polise gidersen bi şansın var.

Steam hesapları bireyseldir, başka pcde kullanmak uygun değildir. Madem hesabında para biriktiriyosun her şeyi araştırıp öğrenmen gerekir. Steamde para biriktirmek mantıklı değil zaten.

Neyse bundan sonrası için yapman gereken; hesabı aile paylaşımına açmak.
Yani orji hesabına giriş yapmayacaksın net cafede, başka steam hesabı açıcaksın ana hesabından onu ekleyip aile olarak paylaşıcaksın oyunları. Net cafede yeni hesapla ana hesapdaki oyunları oynayabilirsin böylece.

kirisci

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
384
0
öncelikle meraba beyler başlıkda dediğim gibi pazar günü internet cafeye gitmişdim
internet cafede steam hesabım acık kalmıs bende şaşa kaldım 230 tl hesabımdan para cekilmiş baktığımda 490 dı bıraktığım gün yani
herneyse salı günü girdim hesaba steam yani baktım 260 tl kalmıs dedim noluoyor diye 3 pubg 1 cs go hediye edilmiş
sonra napıcağımı sasırdım
düşündüm cafedeki abime soyledim dedim boyle boyle benden sonra kim otuırdu diye bilmiyoruz dedi kamera da var o masayı görmüyor ne yazıkki ıp adresi 2 hesaba pubg bir diyer hesaba da 1pubg 1 cs go hediye edilmiş bunu ben yapmadım zaten acil cıkmam gerekiyordu masayı kapat tusuna basdım diye biliyordum herzamanda oyle yapıorum zaten mutlaka cıkıoyorum zaten salı günü giriş yapdım 260 tl kalmıs iade talebi oluşturdum felan filan
steamın cevabı şu;
Bu ürün başka bir oyuncuya gönderilmiş ve o oyuncu tarafından kabul edilmiş bir hediye içerdiği için iade işlemini gerçekleştiremiyoruz. Hediyeyi alan kişinin iadeye onay vermesi için Destek sitesini kullanması gerekmektedir.
polis abimle konusdum yardim isdedim karakola git şikayette bulun dedi
eyer 2 güne geri iade edilmesse siber suclara gidicem hesabıma giren kişiyi tanımıorum zaten kimse bilmiyor
steama daha iyi bir not göndersem yardımcı olurlarmi bitürlü yapamadım su nalet steamı

ABİLERİMDEN BÜYÜKLERİMDEN SİZLERDEN YARDIM BEKLİYORM

Güzel kardeşim bana inandırıcı gelmedi. Yine de geçmiş olsun. Kamera orayı görmüyor olabilir Ama bir internet cafe de olduğunu söylemişsin sote yer olduğundan bahsetmişsin. Şimdi kamera illaki ama illaki oraya geçiş yolunu görüyordur. illaki görüyordur. Velevki görmüyor daha geniş açıyla kimin orada olabileceği görünüyordur giden geçen görünüyordur.

Kamerada o hemen kalktığın dakikaya bakmadığını umuyorum.

Ayrıca 2 gün neden bekliyorsun git siber suçlara başvur. Hesabımı internet kafede çaldılar de açık bıraktığını söyleme.

Ama dediğim gibi kamera aklına gelmemiş olamaz ya da bunu internet cafeci yaptı ki ihtimal dahilinde. (Bu devirde baba oğluna güvenmiyor :woott)

walrider

Üye
15 Mar 2018
158
1
Kardeşim geçmiş olsun böyle konularda steamın pek yardımı dokunmaz ne dersen de hep aynı şekilde cevap verirler en iyisi siber suçlara git işin daha erken halledilsin yani steamdan ne kadar fazla cevap beklersen o kadar zamanın kaybolacaktır en iyisi en kısa zamanda siber suçlara başvurman ve bir daha internet kafelerde oyun oynayıp kalktıktan sonra bilgisayarı kapattığından emin olman başka yapman gereken bir şey yokmuş gibi duruyor

alemdar2002

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
2,054
4
Dünya
Merhabalar Değerli Üyemiz, Karakola Gitme Direk Savcılığa Git Mümkünse Daha Hızlı Hallolur Durumu Bildirdikten Ve Davayı Açtıktan Sonra Sonra Şu Şekilde Desteğe Mesaj Atmayı Deneyebilirsiniz;

Merhabalar Sayın Steam Destek Ekibi, ../../.... Tarihinde Gittiğim İnternet Kafede Steam Hesabımı Açık Unutmam Sonucu Hesabımdan xx Tl Tutarındaki Oyunlar (Kime Hediye Edildiği Gözüküyordur) XX Kişiye Hediye Olarak Gönderilmiş. İşlemlerden Benim Haberim Yoktur. İşlemler İnternet Kafe'ye Benden Sonra Gelen Müşteriler Tarafından Gerçekleştirilmiştir. Paranın İade İşleminin Yapılmaması Taktirde İşlemleri Gerçekleştiren Kişiler Hakkında Adli Takip İşlemi Başlatacağım. Gerekli İşlemleri Sizlerin Yapmasını Umarak Olayın Yargıya Taşınmasını Temenni Ediyorum. Gerekli İşlemlerin Yapılmasını Arz Ederim.

Bu Şekilde Yazabilirsin.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Google amca yardım edecek sana şimdi google arma sonuçlarında altta konumun görünüyor.
Steamde hediyeyi alan kişinin mailine kod yollarsan belki nerde oturduğunu öğrenebilirsin.abin le gider yatırılan parayı alırsın.
Tek şansızlığın şu olur ya google adresini göstermez yada adam mail e cevap vermez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.