"Steam ID Finder" Programı

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den

Programdaki bi' çok şey değişmiştir [Update]. Bunlardan bazıları;
Önceden sadece SteamID bulurken şimdi kullanıcının tüm bilgilerini gösteriyor.
VB6 ile yazılmıştı, şimdi VB.net ile yazıldı.
Birçok bug tespit edilip giderildi.

Eski sürümden fotoğraf:
6JZ1kl.png

Güncel sürümden fotoğraf:
mT016M.png

Steam ID Finder.exe'i İndirmek için tıkla
Steam ID Finder'ın Virüs Total tarama sonucuna gitmek için tıkla

He son olarak Steam ID Finder siteleri var diyenler için, programı kendim için yazdım siz de yararlanın diye yayınlıyorum. Yani sitelerin olduğunu ben de biliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

delaporta44

Katılımcı Üye
6 Tem 2009
996
2
RUSSİAN
Birçok arkadaş THT yardım merkezine bu denli sorular soruyordu iyi oldu bu konu sagolun birçok genc arkadaşımıza yardımcı olucaktır.

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den
Eline Sağlık Kullanışlı :)
Teşekkür Ederim :)

https://steamdb.info/calculator/ girerkte öğrenebilirsiniz indirmeye gerek yok hesap değeri falan her seyi gösteriyor eline sağlık yinede :D
Evet birsürü site var Steam ID'mizi bulmak için ancak site ile program aynı şey değil. Yani site var diye program olamaz değil :)
Eleştirin için teşekkür ederim :)

Birçok arkadaş THT yardım merkezine bu denli sorular soruyordu iyi oldu bu konu sagolun birçok genc arkadaşımıza yardımcı olucaktır.
İnşallah yardımcı olabilirim :)

Son düzenleme:

Anonim6

Yeni üye
29 Şub 2012
0
5
Evet birsürü site var Steam ID'mizi bulmak için ancak site ile program aynı şey değil. Yani site var diye program olamaz değil
Eleştirin için teşekkür ederim.
Ayrıca emeği de çok güzel karalıyorsunuz...
Her şeyden evvel belirtelim, uygulama temiz.

Uygulamamızda yer alan nesnelerin type ve barındırdıkları property değerlerine göz atalım, sadece ilgimizi çekenlerin.
Kod:
'offset: 000014F1
	VERSION 5.00
	Begin VB.Form Program
	   Caption         =   "Steam ID Finder"
	   BackColor       =   &H80000005&
	   LinkTopic       =   ""
	End
[...]
'offset: 00164FF7
	Begin WebBrowser *WebBrowser1
		Left = 480
		Top = 6120
		Width = 375
		Height = 375
		TabIndex = 12
	End
'offset: 0016510A
	Begin WebBrowser *WebBrowser0
		Left = 0
		Top = 6120
		Width = 375
		Height = 375
		TabIndex = 13
	End
[...]

Herhangi bir karşılaştırma görevini üstlenen Timer objesine de bir baksak fena olmaz.
Kod:
006D7810: Private Program.SteamLinkiTimerYanlışDoğrulama_Timer()
[...]
006D7A30: mov d,[ebp][XXXXXXXX], "You searched for a Player that does not exist."
[...]
006D7B82: call     __vbaLenBstr ; Len()
006D7BAA: call     __vbaVarCmpEq
006D7BC3: call     __vbaVarCmpEq
[...]
006D7CAA: call     __vbaInStrVar ; InStr()
[...]
006D7D6D: call     __vbaHresultCheckObj
006D7D73: mov ebx, __vbaFreeObj
006D7DBB: mov d,[ebp][XXXXXXXX], "Yazdığınız Steam Linki, geçerli bir Steam Linki değildir."
006D7DCF: call     __vbaVarDup
006D7DF3: call     rtcMsgBox ; MsgBox()
006D7E17: call     __vbaFreeVarList
006D7E2D: mov eax, "http://www.SundexPro.com/SteamIDFinder/"
[...]
Karşılaştırmanın başarılı sonuçlanması durumunda, verinin alındığı işlem de burada imiş; JavaScript sevenler için, "f substring() { [native code] }" fonksiyonu ile aynı görevi üstlenen Mid ([...]) barındırmakta.
Kod:
006D6D90: Private Program.Timer3_Timer()
[...]
006D6FF0: mov d,[ebp][XX], "STEAM_1"
006D700C: call     rtcMidCharVar ; Mid()
[...]
006D737F: mov d,[ebp][XX], "STEAM_0"
006D739B: call     rtcMidCharVar ; Mid()
[...]
Biraz daha yakından bakalım.
Kod:
loc_006D6FF0: C7458484685600        mov var_7C, 00566884h ; "STEAM_1"
loc_006D6FF7: C745C413000000        mov var_3C, [COLOR="Red"]00000013h[/COLOR]
loc_006D6FFE: C745BC02000000        mov var_44, [COLOR="red"]00000002h[/COLOR]
loc_006D7005: C745E800000000        mov var_18, [COLOR="red"]00000000h[/COLOR]
loc_006D700C: FF1570104000          call [00401070h] ; %x1 = Mid(%StkVar2, %StkVar3, %StkVar4)

Kod:
PS> foreach ($i in @("0x00000013", "0x00000002", "0x00000000")){[Convert]::ToInt64($i, 16)}
. 19
. 2
. 0 

= CStr("STEAM_1" & Mid(0, 9, 19))

Yukarıdaki tüm fonksiyonel işlemlere kaynaklık eden ulu kod satırına da bir göz atalım,
Kod:
call __vbaVarLateMemCallLdRf(var_C0, var_B0, ebx, "body", ebx, "InnerText", [...])
Kod:
006D58B0: Private Program.SteamIDButton1_Click()
[...]
006D5AB1: mov eax, "searchBar"
006D5AC1: push     "GetElementById"
006D5AEC: call     __vbaVarLateMemCallLdRf
[...]
006D5B23: mov eax, "searchButton"
006D5B4F: push     "GetElementById"
[...]

Bu searchBar ve searchButton verileri de ne olsalar ki? Harika bir soru. Gel de beraber cevaplayalım.
Kod:
006D5100: Private Program.Form_Load()
[...]
006D5163: mov eax, "http://www.SundexPro.com/SteamIDFinder/"
006D51C3: mov ebx, __vbaObjSet ; Set (object)
[...]
006D5232: call     __vbaObjSet ; Set (object)
006D5238: mov ecx, "http://hengeninpaylasimlari.hol.es/Guncellemeler/Steam%20ID%20Finder1.html"
006D5284: call     __vbaObjSet ; Set (object)

"http://www.SundexPro.com/SteamIDFinder/" adreslemesinin kaynak koduna bir göz atalım, hani olur ya, belki orada yer alan herhangi bir formun üyeleridir.
Kod:
[...]
<input type="text" id="searchBar" [...]>
<input type="submit" id="searchButton" class="button1"/>
[...]

Yazdığın uygulama için ellerine sağlık, gayet işlevsel bir arayüz görevi üstlenmekte. Benim anlamadığım nokta, neden direkt olarak ilgili web sayfasını üyelerle paylaşmak yerine bir uygulamaya döküp; hatta ve hatta bir üyenin bu tarz web sayfalarının da bulunduğunu belirtmesi üzerine "site ile program aynı şey değil" cevabını tıpatıp vermen oldu. Kanımca verileri bir web uygulamasından elde etmek ile, bir web uygulamasından elde etmek arasında zerre fark bulunmamakta, hatalı mıyım?

Emeğine saygım sonsuz, ve ben de bu emeğinden an itibariyle faydalanmış birisi olarak, veriye daha kolay ulaşmayı öngören bu web sayfasını üyelerle paylaşmak istiyorum. Sen de, o uygulamanın yazarının emeğine biat etmelisin. Teşekkür ediyorum.

Düzenleme; Aldığım cevaptan yola çıkarak söyleyebileceğim pek bir şey yok, o uygulamanın yazarı da sen olduğuna göre kendi emeğine biat etmelisin :trl Ellerine sağlık tekrardan, problem yok o hal.

Son düzenleme:

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den
Her şeyden evvel belirtelim, uygulama temiz.

Yazdığın uygulama için ellerine sağlık, gayet işlevsel bir arayüz görevi üstlenmekte. Benim anlamadığım nokta, neden direkt olarak ilgili web sayfasını üyelerle paylaşmak yerine bir uygulamaya döküp; hatta ve hatta bir üyenin bu tarz web sayfalarının da bulunduğunu belirtmesi üzerine "site ile program aynı şey değil" cevabını tıpatıp vermen oldu. Kanımca verileri bir web uygulamasından elde etmek ile, bir web uygulamasından elde etmek arasında zerre fark bulunmamakta, hatalı mıyım?

Emeğine saygım sonsuz, ve ben de bu emeğinden an itibariyle faydalanmış birisi olarak, veriye daha kolay ulaşmayı öngören bu web sayfasını üyelerle paylaşmak istiyorum. Sen de, o uygulamanın yazarının emeğine biat etmelisin. Teşekkür ediyorum.

Öncelikle programımın temiz olduğunu araştırdığınız için teşekkür ederim :)
Sitenin benim olduğunu başta belirtmek isterim. Direkt olarak web sayfasını paylaşmamamın sebebi, başka bir program yazdım Steam ID'yi bulup birşeyler yapıyor işte. Benim için gerekli bir program, madem Steam ID'yi buluyorum o zaman Steam ID Finder adında bir program yazıyım zaten kodlar aynı olacak dedim ve yazdım. Ortaya da böyle bir program çıktı.

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den
Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.