Sub Domain Taraması Nasıl Yapılır?

19 Haz 2023
232
153
Ankara
Herkese merhaba ben ıspanak adam subdomain taraması nasıl yapılır size bunu göstereceğim

Öncelikle eğitim amaçlı yazılmıştır kötüye kullanımda sorumluluk kabul etmiyorum.

DNSRECON

Dnsrecon dns araçlar içerisinden en kullanışlı olanları arasında yer alır.
Bir çok basit parametresi sayesinde işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.
Bu araç sayesinde Subdomain, ip adresleri gibi bir çok bilgiyi edinebilirsiniz

Örnek taramamızda "-d" ile Domain'imizi belirttik. "-t" parametresi "type"
manasına gelir. Yani hangi tarama çeşidini kullanacağımızı burada belirtiyoruz.
Parametreden sonra "goo" yazdık. Bu Google aracılığı ile verilen Domain'e ait Subdomain'leri tarayacaktır.

Görüldüğü üzere birçok tarama tipi bulunmaktadır.

dnsrecon subdomain

subdomain subdomain nedir

Bu sefer "tld" tipini kullandık. Bu tarama tipinde alan adı ve alan adına ait ip adreslerini tarayabilirsiniz.

Ve 25 tane alan adı bulundu. Tabi Bir alan adına ait birçok ip bulunduğu için, alan adı ip'lere göre sonuçlandırarak ekrana yansıtılır.

"-r" parametresi ile belirli bir ip aralığı belirtip, o ip adresine ait domain'leri bulabilirsiniz. "dnsrecon -rdnsrecon -r 77.88.55.70 - 185.55.85.23"
şeklinde tarama gerçekleştirdik. "dnsrecon -r dnsrecon -r 77.88.55.70/24" şeklinde taratabilirsiniz her iki şekilde 0'dan 255'e kadarki ip adreslerini tarayacaktır

Konumuz buraya kadardı diğer konuda görüşmek üzere

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.