Sızma Testleri telefon sinyali veya telefon numarasından yer tespiti nasıl yapabilrim

wh0ismrrobot

Uzman üye
1 Ocak 2019
1,332
3
İstanbul
Bildiğim Kadarıyla Bunu Yapabilmek İçin Bir Araç Yok.
En Azından Bizim Elimizde Yok Devletin ve Operatörlerin Çeşitli Araçları Vardır.

Fazla Önemli Bir Durumsa Polise Başvurduğunuz Takdirde Devletin Onları Tespit Edebilir.

Son düzenleme:

w3afff

Yeni üye
12 Nis 2019
3
0
Telefon sinyalinden konum takibi ve birkaç şeye daha erişebilirsin imkansız değil ve yasalda değil. Polise başvurabilirsin ama yasal yollara bulaşmak istemiyorsan hiç girme bu toplara tavsiyem.

yorgoangelopoul

Yeni üye
2 Nis 2019
47
0
Minsk
Yapılır fakat burada ki çoğu arkadaşta bunu açıklamak istemez yasal değil çünkü. Böyle durumlarda işinizi polisle halletmelisiniz.

Yasal olmadığı gün gibi aşikar evet bu bir suç evet. Soru şu: Nasıl? Mesela, wifi şifresi kırmak için wifislax kullanımı her yerde var. Bu da suç, başkasının wifisini izinsiz kullanmak gibi. Mesela SS7 Kullanmak, pahalı ama telefonunu bildiğin birinin yakınlarında olup o telefon hakkında her şeyi yapabilmen gibi. Gelen çağrılar, gelen mesajlar vb. Şimdi tel sinyalinden yapabilmek için büyük ihtimalle o telefonun ait olduğu şebekeye giriş vs mi yapılmalı? Ya da ne tür yolları var onu merak ettim. Bilmem anlatabildim mi?

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,407
Böyle yöntemler var ancak nadir kişiler biliyor onlarda
zaten yasak olduğu için kimse paylaşmak istemez ancak polis tanıdığınız var ise ondan rica edebilirsiniz

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
Böyle durumlarda çok ciddiyse polis ilk çaremizdir kaybedecek bir şey yokdur hem en güvenilir temiz iş polise gitmekdir ciddi değiyse bile başını belaya sokmaya hiç deymez sizi anlıyorum birşeyler yapmak istiyorsunuz ama yasal yollar sizi daha iyi duruma getiril yok ben kabul etmem polisi tercih etmem diyorsan aklını kullan sorunun cevabınıda bulabilirsin forumlarda bu tarz konu bulamazsın zaten ama sana bi tavsiyem sosyalmühendislikle bulabilirsin deneme yanılma ikna kabiliyeti Ile birde bunu dene

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=SSjjdf9YDhg&t=165s&app=desktop[/ame]

onun dışında yok sinyalle bulayim istediğimi direk bulayım olsa herkez herkezi hemen bulur böyle bir durum anca yetkili birimler yapar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.