Zararlı Yazılım Telefonuma Virüs Bulaştı

Bunysoprain

Yeni üye
1 Ocak 2019
17
0
Howerwatch den indirdiğim Trojan APK sını telefona kurdum denemek için fakat silemiyorum. Apk dosyası bile silinmiyor. Antivirüs felanda indirdim ama hiç bir işe yaramıyor nasıl silebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,758
1
2,160
root@M3TA~#
Merhaba,
Uygulamarlar dan uygulamaya gelip durdurup tekrar kaldırmayı deneyiniz. Kaldırılmamasınız sebebi Trojan bulaşan telefona kurban silmesin diye alınan güzel bir önlem.

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,407
Merhaba uygulamayı çalışmayı durdurun uygulama yöneticisinden sonrasında silin her ihtimale karşı birde antivirüs yükleyin eset öneririm

saido1519

Yeni üye
14 Mar 2019
5
0
Ona benzer bir App bende de vardı ve bende aynı sorunla karşılaştım
Çalışmayı durdurup
Ayarlar>güvenlik>cihaz yöneticileri
Buradan bakabilirsin ve kaldırabilirsin
Önlem amacıyla bir antivirüs yüklemen iyi olur
Ben bu şekilde kaldırmıştım

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
992
2
Merhaba, ayarlar > uygulamalar girerek tanımadığınız tüm uygulamaları durdurunuz. Daha sonra silmeyi deneyiniz, sil/kaldır butonu devre dışı ise cihaz yöneticilerine girin ve yabancı uygulamaları kaldırın. Daha sonra kaldır butonu aktif olacaktır. Herşeyden sonra Avast Mobile Security ile taratabilirsiniz.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,448
7
2,063
35
Osmaniye 80
Ona benzer bir App bende de vardı ve bende aynı sorunla karşılaştım
Çalışmayı durdurup
Ayarlar>güvenlik>cihaz yöneticileri
Buradan bakabilirsin ve kaldırabilirsin
Önlem amacıyla bir antivirüs yüklemen iyi olur
Ben bu şekilde kaldırmıştım

Ek olarak telefonu kapa aç ve hicbir islem yapmadan dedigini uygula.
Fazla abartilacak birsey yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.