Telegram'da Özel Mesajları Deşifre Eden Açık

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,159
263
Ötüken🇹🇷
Telegram'da özel mesajları deşifre eden açık bulundu.

WhatsApp’ın hizmet şartlarını güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcı alternatiflere yöneldi.Kısa zamanda milyonlarca yeni kullanıcının indirdiği uygulama hackerlerın hedefi durumunda.

Telegram, özellikleri ile diğer alternatiflerinden daha iyi olduğu için kullanıcılar özellikle bu uygulamayı yüklemeye başladı.Uçtan uca şifreleme özelliğinin sadece özel mesajlaşmada yer aldığı uygulama bulunan açıkla gündemde.

Bir güvenlik araştırma şirketi 26 Aralık 2020 de yayınlanan sürümde keşfedilen açığın şu an kullanılan 7.4 sürümündede devam ettiğini bildirildi.

Gönderdiğimiz medya dosyaları sohbetten silsek bile cihazın depolama alanında kaldığını,medya ve yedek dosyalarının saklandığı klasörün geliştirilen bir yazılımla açığa çıkarabildiğini söyledi.

[Alım konusuna gitmek için tıklayınız]

Son düzenleme:

Zoptik

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,137
1,020
Midgard
Acaba cihazın da depolama alanlarından (dahili ve sd karttan) silindiği zaman datalar geri döndürülebilir mi? Yoksa özel yöntemlerle mi silinmeli? Bizim (T.C. :Smiley1008:) yazılımcılarımız bu tür konularda ne yapıyor?

Son düzenleme:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,373
113
3301/1.1.ano
dostum telegram kullanıcılarının verileri çoktan gg olmuş diye biliyorum personal datayı(kişisel tanımlanabiliir veriyi) botla çekip dark web de satmışlar diye duydum

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,159
263
Ötüken🇹🇷
Eline sağlık. Güzel konu olmuş :)

elinize sağlık .

Acaba cihazın da depolama alanlarından (dahili ve sd karttan) silindiği zaman datalar geri döndürülebilir mi? Yoksa özel yöntemlerle mi silinmeli? Bizim (T.C. :Smiley1008:) yazılımcılarımız bu tür konularda ne yapıyor?

Eline Sağlık, başarılı bir konu olmuş.

dostum telegram kullanıcılarının verileri çoktan gg olmuş diye biliyorum personal datayı(kişisel tanımlanabiliir veriyi) botla çekip dark web de satmışlar diye duydum

eline sağlık , güzel konu :,)

herkese teşekkür ederim yorumlarınız için :)

mebater

Yeni üye
31 Ara 2018
6
0
İyi de bu zaten normal sohbetten silinen medyalarda da vardı. Üstelik ek bir programa gerek duymadan Android OBB ve Data klasörlerinden erişilebiliyordu. Günaydın. :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.