Temp Mail Engelleme ve Örnek Kod

sh

Üye
31 Ara 2018
107
41
sh
Temp Mail Engelleme

Merhaba bazı sistemlerde biliyorsunuz ki tek kullanımlık (temp) mail ile kaydolamıyoruz. Ben de yazılımcı arkadaşlar için bunu nasıl engellediklerini göstermek istedim. Burada mailcheck.ai kullandım fakat daha farklı siteler de var. Konunun altına ekliyorum fakat API için üyelik ya da ücret gerektirmeyen bir tek bunu bulabildim.

Örnek olarak projelerinizde şu algoritma yapısıyla kullanabilirsiniz:

Python:
import requests

#Kullanıcıdan domain alıyoruz. Bunun implemantasyonunda e-posta adresini bu kontrol mekanizmasına input olarak verirken @ karakterinden sonraki yer alınabilir.
domain = input("Lütfen bir domain giriniz: ")

#Saatlik 120 adet istek sınırı bulunmaktadır
url = f"https://api.mailcheck.ai/domain/{domain}"

response = requests.get(url)

if response.status_code == 200:
    data = response.json()
    disposable = data["disposable"]
    if disposable == True:
        #Tek kullanımlık e-posta tespit edildiğinde gerçekleşecek işlemler
        print("Girdiğiniz domain tek kullanımlıktır.")
    else:
        #Tek kullanımlık e-posta tespit edilmediğinde gerçekleşecek işlemler
        print("Girdiğiniz domain adresi tek kullanımlık değildir.")   
else:
    print("Hata:", response.status_code)

Diğer benzer siteler:

Grimner

Kıdemli Moderatör
28 Mar 2020
6,305
4,702
Güzel bir içerik ancak saatlik 120 adet istek hakkı maalesef yeterli olmaz gibi görünüyor.
Basit bir saldırı aracı yapılacak bu sistem çökertilebilir.
Onun dışında güzel içerik.

sh

Üye
31 Ara 2018
107
41
sh
Güzel bir içerik ancak saatlik 120 adet istek hakkı maalesef yeterli olmaz gibi görünüyor.
Basit bir saldırı aracı yapılacak bu sistem çökertilebilir.
Onun dışında güzel içerik.
Teşekkür ederim. Konunun sonunda yazan en son sitede üyelik açınca saniyede 1, aylık toplam 1000 istek veriyor. Dediğiniz gibi çok az ücretsiz oldukları için. Zaten çok geniş kapsamlı ileri düzey bir projeye uygulanacaksa ücretli API düşünülebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.