Ters Dönen Ekran Nasıl Düzeltilir

26 Haz 2016
79
1
TERS DÖNEN EKRAN NASIL DÜZELTILIR (EKRAN TERS DÖNDÜ)

Çalışma esnasında birden Pc ekranınız ters mi döndü? Tabi ters dönmüş bir pc ekranı karşısında çalışmaya devam etmek bihayli zor olsa gerek. Eminin yakınınızda bulunan ilk kişiden monütörüm ters döndü diyerek yardım istediniz ama o da yardımcı olamadı. Ama Korkacak bid urum yok çözümü oldukça basit arkadaşlar. Ters Dönen Ekran Nasıl Düzeltilir? cevabını aşağıdaki bir kaç basit adımda anlattım sorununuz mutlaka çözülecektir. Olur da bir anormallik yaşarsanız yorumlar kısmından bana yazınız.
ÇÖZÜM:

Eğer ekranınız 180 derece (ters) dönmüş ise sırasıyla “ctrl” + “alt” + “yukarı yön tuşu” tuşlarına aynı anda basın. Yani üç tuşta birden basılı kalacak.
Eğer ekranınız 90 derece sağa veya sola döndüyse yine aynı şekilde sırasıyla “ctrl” + “alt” + “yukarı yön tuşu” tuşlarına aynı anda basın.( Aşağıdaki sanal klavye görüntüsünde göstermeye çalıştım ama unutmayın yukarı tuşuyla “ctr” “alt” aynı anda basınız.)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.