THT Gidişatı

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
794
10
:C / Adobe
Uzun bir dönem yönetimde görev yapmış biri olarak bir notta ben bırakayım belki birkaç kişi okur :D

Öncelikle söylemeliyim ki forumda aktiflik o zamanlarki gibi olmasa da halen devam ediyor bence. Misal ben o dönemler dediğin gibi sabaha kadar aktiftim fakat bir süre sonra işler yüzünden gece uyumak zorunda kalıyorsun. O dönemlerde yaş ortalaması yüksekti yani büyük abilerimiz sabahlardı şimdiki kardeşlerimiz (yanlış anlaşılmasın lütfen) genelde genç kitle olduğu için ve okul dönemlerine vs geldiği zamanlarda aktiflik düşüyor.

Üyeler dağılmıyor aslında genelde birçok yerde gördüğün bir sorun bu sanırım forumda da görülüyor. Şimdiki gençlerimizde pek fazla kararlılık yok maalesef. Misal bir konuya heves ediyorlar fakat kosa süre sonra sıkılıp bırakıyorlar. Foruma üye olunca eminim çok büyük şekilde heves edenler var ama birçoğu hemen bırakıyor. Herkes böyle değil tabi.

Kurallar her yerde var ve bence burda çok sert değil sonuçta üye sayısı yüksek olan bir yer ve kural olmadan düzen olmaz emin olunuz yönetim ihtiyaç haline göre kural koyar kimse kafasına göre bunu böyle yapalım demez ve üzerinde bayağı konuşulur. Var olan bütün kuralların gerekli olduğu için ortaya çıktığına emin olabilirsiniz.

Adminler.. Allah hepsinden razı olsun onlar olmazsa forum olmaz foruma üye olmak kolay bir iş ama admini olmak cidden çok zor yani dışardan kolay gibi görünebilir. Ee ne var bunda herkes yapar diye görünüyor ama cidden acayip zor. Hepsine selam ve saygılarımı sunuyorum burdan.

Forumu çok eskiden beri biliyorum ama üye olmam geç sürdü nedenini bilmiyorum belki üyeliğim var olabilir başka ama parolasını postasını kullanıcı adını unutmuşumdur. Çünkü 2012 yılında birçok araştırmamda yardımı dokunmuştu. Hatta forumun adı siyah site idi benim için. Yani bildim bileli küfür yasak. Ki zaten örnek olma konusunda çok iyi bir şey değil ondan dolayı yasak kalması ve küfür kuralının sertliği değişmemelidir.

İmza konusunda sayfanın hızlı olması ve sunucuların hızı için imza sadece belli kişiler için serbest ve öyle olması daha iyi.

Son olarak diğer söyledikleriniz tartışılır konular ve bu konu yönetimin bileceği iş :)

Tüm foruma saygılar ve sevgiler hepinizi seviyorum ve eski aktifliğimi özledim bir an önce yeniden eski aktifliği yakalamak dileğile. Esen kalın

Dillerinize sağlık hocam zamanenin çocukları olarak umduğumuzu bulmadan hemen bırakıyoruz sorun ile savaşmak insanın yaratılışında olmalı diye bilirim.Kolay Gelsin İyi Çalışmalar :cool

Dark Cloud

Üye
16 Eyl 2018
95
1
Hocam Kişinin Amacı Forumda Takılmak deil işini halledip birdaha o hesaba girmemek 1 konu için 100 mesaj kası ağına googlenin derinliklerine iner bence

O iş öyle değil. Bu foruma üye olanların büyük kısmı "Hack" kavramına takılarak üye oluyorlar. Hacker mi olmak istiyorsun, üye ol tht ye, artık sen de bir hackersin.

Forumun adı Turk HACK team. Hack kavramı cezbedici bir kavram. Yani üye olanların çoğu bu kavramın cazipliğine kapılarak üye oluyor. İşi düşen, herhangi bir konuda yardım arayan üye olmadan da aradığını bulabilir. Neticede konuları okumak için, konudaki linklere tıklamak için üyelik şartı yok forumun ;)

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Web-Archive TurkHackTeam Tıkla

Konu Takibi @Ƴαĸαмoz1Յ1Գ Hocam Tarafından Yakından Yapılıyor Her Türlü Eleştiriyi Yapabilirsiniz(Üslüba Ve Saygıya Dikkat edilerek)

Forumdan Kareler Konusu Tıkla

2016-2017 Senelerinde Forumda Sabahlardık Ama Artık O Aktiflik Yok
Eskilere Aklıma Geliyor ( Samimiyet, CanaYakınlık, Yardım Severlik )
Buna Sebeb olan Kurallarmı Yoksa Yönetim mi Orası Bilinmez
Forumda Aktiflik olmadığı İçin Kalan Üyelerde Dağılıyor
Benimde Birkaç Önerim Var
1- Kurallar Okadar Sıkı Olmamalıdır
2- Egoist Adminler Askıya Alınmalıdır
3- Küfürü Yasaklamak Yerine Aşırıya Kaçmama Kuralı Gelebilir
4- Forumun Chat Bölümü Olmalıdır.
5- Ve Pm Bölümü Düzelmeli Çok Uğraştırıcı
6- Tüm Üstadlar Banlandı Af Gelmeli
Adminler Bu Konumu Görünce Banlarlarsada Canları Sağolsun Bırakırız Sanalı.
Sonradan Eklenen Öneriler
-Rütbe Sisteminin Tekrar Gelmesi
-Vip Konularının Free Olması Etkileşim Artınca Sistemin Tekrar Geri Gelmesi
-Like İle Rütbe Atlama Sistemi 100 Likede Üsteğmen Gibisinden (Sistemi Hatırlamıyorum 2.level yani)
-İmzaya Gif Koymanın Yasak Olduğu Gibi (Bana Göre) Gereksiz Yasaklar Kaldırılmalı​
Gerçekten haklısın adamlara birsey yazmayı 2 kere düşünüyorum çok saçma cevap veriyorlar bende onların seviyesine asla gelemeyeceğim hissi ve bunları bilmiyorsan bu forumda işin ne hissi geliyor fikir atıyorum ortaya imkansız lafını duyuyorum olabilir diyene rastlamadım.

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,163
4
İstanbul
çet yok ya çet olsa...
hashahshaha :gülenyüz
O iş öyle değil. Bu foruma üye olanların büyük kısmı "Hack" kavramına takılarak üye oluyorlar. Hacker mi olmak istiyorsun, üye ol tht ye, artık sen de bir hackersin.

Forumun adı Turk HACK team. Hack kavramı cezbedici bir kavram. Yani üye olanların çoğu bu kavramın cazipliğine kapılarak üye oluyor. İşi düşen, herhangi bir konuda yardım arayan üye olmadan da aradığını bulabilir. Neticede konuları okumak için, konudaki linklere tıklamak için üyelik şartı yok forumun ;)

hocam orda demek istediğim 100 mesaja ulaşamayanlar konu açamasın
örnek vereyim kişi port açmak istiyor youtubede binlerce video var ama hemen tht giriyor üye oluyor ve konu açıyor bla bla bla.

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
En çok eski rütbe sistemini seviyordum, seviye atlayınca en azından ayak takımında (yetkili olmayanlar yani biz) yardım sonrası veya soru sonrası diğer üyeler nezaketen bizle komutanım,üsteğmenim vs. derlerdi.

Aktifliğin düşmesi biraz da bizlere bağlı bir şey fakat eskisi gibi orjinallik yok mesela foruma girdim "Ping nedir?" "Script nedir" gibi konuları geliştirici modunda gördüm (küçümsemek veya gereksizlik anlamında söylemedim eskiye göre yararlı konular değil bence)

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,163
4
İstanbul
En çok eski rütbe sistemini seviyordum, seviye atlayınca en azından ayak takımında (yetkili olmayanlar yani biz) yardım sonrası veya soru sonrası diğer üyeler nezaketen bizle komutanım,üsteğmenim vs. derlerdi.

Aktifliğin düşmesi biraz da bizlere bağlı bir şey fakat eskisi gibi orjinallik yok mesela foruma girdim "Ping nedir?" "Script nedir" gibi konuları geliştirici modunda gördüm (küçümsemek veya gereksizlik anlamında söylemedim eskiye göre yararlı konular değil bence)

adminler aktif değil zaten biz olsak ne yazar

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,061
388
Ankara
1. Araştırma yapmadan soru soran kişiye 24 saat ban atılmalı.

"Ama efendim gider o zaman.."

Gitsiin.. Adamın amacı zaten tek bir soru sorup cevabını almak. Araştırma yapmayı bilmeyen adamdan heçkır olur mu? Olmaz. Ne işi var burada? Hele hele yardım merkezinde zaten sabitlenmiş konularda açıklanan bir şeyi soran kişiye acımadan geçici ban verilmeli. Ben daha aktif olmak isterim mesela ama, yahu forumda programcı yok ki bir şey danışmak isteyen. "İnstagram'da bilmemne nasıl yapılır?" x 100... Yok kardeş, instagram'ım bile yok benim. Umrumda da değil.

2. THT önayak olarak devasa olmasa da büyük projeleri başlatabilir. "Osman, sen Trello'da adımlara ayır projeyi, bir de git kur, burda paylaş. İsteyen programcılar/grafikerler istedikleri task'leri alsınlar. Deneyimli olan Ebubekir code review yapsın." demek yetecektir. Güvenilmeyen adam da trello'da davet edilmez, git'te yetkisi olmaz. Sonradan bunlar, benzeri projeleri yapmak isteyenler için mükemmel bir kaynak da olur. "Nasıl projeler?" derseniz, ne bileyim, mobil/web browser oyunu bile olur. Önemli olan kodlamak.

3. Ben 40 kullanıcısı olup şu andaki THT'den 10 kat daha aktif olan forumlarda bulundum. "Adam çekmek" belki bir zaman önemliydi. Şimdi değil. Üye olmak zorlaştırılmalı. Çok zorlaştırılmalı.

xMeybon

Uzman üye
30 Tem 2016
1,163
4
İstanbul
Eskilerden kim kaldı be. Masadan eksiliyor dostlar...

Eskiler Hepsi Banned :D

1. Araştırma yapmadan soru soran kişiye 24 saat ban atılmalı.

"Ama efendim gider o zaman.."

Gitsiin.. Adamın amacı zaten tek bir soru sorup cevabını almak. Araştırma yapmayı bilmeyen adamdan heçkır olur mu? Olmaz. Ne işi var burada? Hele hele yardım merkezinde zaten sabitlenmiş konularda açıklanan bir şeyi soran kişiye acımadan geçici ban verilmeli. Ben daha aktif olmak isterim mesela ama, yahu forumda programcı yok ki bir şey danışmak isteyen. "İnstagram'da bilmemne nasıl yapılır?" x 100... Yok kardeş, instagram'ım bile yok benim. Umrumda da değil.

2. THT önayak olarak devasa olmasa da büyük projeleri başlatabilir. "Osman, sen Trello'da adımlara ayır projeyi, bir de git kur, burda paylaş. İsteyen programcılar/grafikerler istedikleri task'leri alsınlar. Deneyimli olan Ebubekir code review yapsın." demek yetecektir. Güvenilmeyen adam da trello'da davet edilmez, git'te yetkisi olmaz. Sonradan bunlar, benzeri projeleri yapmak isteyenler için mükemmel bir kaynak da olur. "Nasıl projeler?" derseniz, ne bileyim, mobil/web browser oyunu bile olur. Önemli olan kodlamak.

3. Ben 40 kullanıcısı olup şu andaki THT'den 10 kat daha aktif olan forumlarda bulundum. "Adam çekmek" belki bir zaman önemliydi. Şimdi değil. Üye olmak zorlaştırılmalı. Çok zorlaştırılmalı.

bana gerek yok her açılan konunun çözümü nette varmı bakılamaz onun yerine ilk konuyu açmak için 50 mesaj sınırı koyulmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,988
2
'm
Ben bir eleştiri yaptığımda tamamen forumdan uzaklaştırıldım, yapmadan önce 2 kere düşünün derim :)

CodenameTurk

Katılımcı Üye
28 Şub 2016
675
2
Ankara
Bende yönetici olsam bende egoist olurdum bu kimseyi rahatsız etmemeli yöneticinin her zaman ağırlığı olmalı

Diğer gevşetme konularına katılıyorum resmiyetten ve basın gündeminden öte bir dil olmalı forumda

Ty Inc

Üye
15 Eyl 2018
167
3
2017'de Sebepsiz yere banlandığım için artık THT'ye aktif olarak girmiyorum haftada 1-2 defa girip az bir şey bakar çıkarım. Cidden adminlerin çok sıkıntısı var. Eskiden böyle değildi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.