THT Saldırı Timindekilerle Röportaj

wαɴderѕ

Kıdemli Üye
16 Ocak 2016
2,023
40
Merhaba arkadaşlar Saldırı timindekilerle bir Röportaj yaptık (ulaşabildiklerimle) beni kırmayıp Röportaj eden arkadaşlara teşekkur ederim bazı arkadaşlara hediyelerim var o da Röportajlarının hemen altında bide demeden geçmek istemiyorum tim arkadaşım KoahAntizem 1 ay sonra düğünü var
Tebrik ediyorum kardesim

Reuters
+ Kendinizden Bahsedermisiniz ? (Genel Olarak)

- Genel olarak bahsediyim hafif kiloluyum sinirli ve üşengeç biriyim bilen gayet biliyor kahve ve sigara vazgecilmezim dertlesmeyi seviyorum her zaman haklının yanında olan biriyim kafama takılan birşey olduğunda ondan vazgeçmem istedigimi elde edene kadar direnirim farklı çözüm yolları ararım ileri görüşlüyüm arada dediklerim tutuyor yerine göre davranırom şimdilik bu kadar.

+ Neden THT ve Neden Saldırı Timi ?
- Neden THT?
Daha önce hiçbir hack platforumunda bulunmadım forumlardada bulunmadım googleden tesadüfen buldum üye oldum ortamını beğendim dostluklar kurdum çogu kişiyle muhabbetim var ikince ailem oldu THT ve bu yüzden THT'yi seçtim

Neden Saldırı Timi?
Katıldığım an itibari ile ciddi bir şekilde hack ve deface olaylarını hep merak ettim biraz araştırmalarım sonucu herşeyi kavradım bu konuda kendimi geliştirdim yapmak istediklerim çok fakat yapamadıklarımda var üsengeçliğimden gerçeklestiremediklerimde var

+ ilk hack Deneyiminiz ?

- Vietnam ve yunan sitelerini hedef almıştım sonrası geldi 42 site 50 site vs. Ondan sonra devlet sitelerine yöneldim öyle öyle gitti.

+ Kendinizi 3 kelime ile anlatsaydınız o kelimeler neler olurdu?

- Başta olmak üzere üşengeç amaannn ne zor soru bu yahu :) Nasıl tarif etsem bilemedim.

+ Saldırı Timinde Olmanın Zorlukları Nelerdir?

- Zaman, sabır ve bilgi çok önemlidir hemen pes edinilmelidir bir ise bağlandıgında o işe devam edinilmedilir programlama dili bilinmelidir sabırsız birisi elde etmek istedigini asla kazanamaz verilen görevler bazen zorlayabilir fakat her zorluğun bir artısı mevcut

+ Yeni Arkadaşlar Tavsiyeler ?

- Tavsiyelerim yeni şeylere yönelin misal xss vs deðil bunların anlatımı 2016'da kurulan forumlardada mevcut tamam bazen bazı sistemlerde bu tür açıklar bulunuyor fakat nadir artık yeni açıklar keşfedilmeli bir sürü etrafda kaynak var önemli olan doğru kelime ile aramak, sistemlerde dogru exploit kullanmak etrafda çesit çesit videolar makalaler var millet aramaya üseniyor hazıra konuyor yapmayın. Yabancı kaynaklar var gerekirse onları çevirin hem bir nevi ingilizce öğrenmis olursunuz Benim bu forumda 3. senem ve birçok yerde bilgi sahibi edindim araştırdım kendimi gelistirdim sanalda hayatta ne kadar çok faaliyet olmasada reel hayatımda daha iyi şeyler yapabiliyorum siz siz olun araştırın sanala fazla zaman ayırmayın 24 saat'in 4 5 saatini
ayırsanız sizin için yeterli olacaktır.

Beni dinlediğiniz için tesekkür ederim.

B0yner
Kendinizden Bahsedermisiniz ? (Genel Olarak)

Türk Sanat Müziği ve Arabesk Müzikden hoşlanırım.Şiir söyleyişilerini ve akşamları gezmeyi severim.

İlk Hack Deneyiminiz

SQL Hack ile uğraşan herkesin rastlayabileceği önemsiz bir siteyi DUMP etmekle başladım ve gayet zevk alarak yapmaya başladım

Kendinizi 3 kelime ile anlatsaydınız o kelimeler neler olurdu

Yardımsever,hoşgörü,sabır

Saldırı Timinde Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Şuan için herhangi bir zorlukla karşılaşmadım :)

Yeni Arkadaşlar Tavsiyeler ?

Hiçbir zaman ümidinizi kaybetmeyin en basit siteyi dump etseniz bile onu az birşey olarak

görmeyin,yeni şeyler araştırın,kafanıza takılan birşeyi sormadan çekinmeyin,usanmayın ki,çoğu

kişi 2-3 deneyip başarıya ulaşamadımı hemencecik pes edebiliyor eğer ki hedefiniz belliyse

bu kararlılığı sonuna kadar devam ettirin.Allah'ın izniyle hedefe ulaşabilirsiniz.Kendinize iyi bakın İyi Forumlar dilerim.

aXAOmg.jpg

--------------
Slaughter09

-Adımı ve soyadımı aslında çoğu kişi biliyor ama yine de gizli kalmasını isterim. Kayseriliyim ve Kayseri'de yaşıyorum. Tam bir Anadolu çocuğuyum aslında. :) Lise öğrencisiyim aynı zamanda. Klişe bir cümle olacak ama boş zamanlarımda tarih konulu kitaplar okuyorum ve programlama ile ilgileniyorum. C# ile THT adına birçok program yazmışlığım vardır. Kendi çapımda bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum her zaman. Aynı zamanda yardımsever bir özelliğe sahibimdir. Diğer özelliklerimden biri ise sakin ve sabırlı olmamdır. Eksi olarak da bazen hemen her şeyi ciddiye alabiliyorum şaka bile olsa da.
Böyle bir yapım da var. :)

Neden THT ve Neden Saldırı Timi ?

-Aslında şöyle bir örnek vermek isterim; hem yönetim hem de üyelerin belli bir kısmı benim başka platformlarda da görev aldığımı bilirler. Orada Turkhackteam'daki aile yapısı bulunmuyor. Soğuk davrananlar oluyor, samimi davranmayanlar oluyor o platformlarda.Ancak bizim platformumuzda yüzyüze 1 kere dahi görüşmemiş olsak bile birbirimize "kardeşim" diye hitap edebiliyoruz, işte bizim özelliğimiz budur.Saldırı timine de değinelim; ben küçükken bazı kişilerde de olduğu gibi böyle oyunlara falan merakım vardı. Ancak büyüyünce bazı şeylerin daha yararlı olacağını ve daha farklı şeyler yapmak istediğimi kendi kendime düşündüm. Tabi o zamanlar ne "hack'ı" bilirim ne de "hacker'i".Daha sonra çeşitli aramalar yaptım. Sanal ortamda ülkemizi ve dinimizi nasıl savunabilirim diye düşündüm ve araştırmalar yaptım elbette. Daha sonra THT ile karşılaştım bir ödevimi araştırırken. Kendimi hack alanında geliştirmeye çalıştım. Tabii ki ilk zamanlar time girme gibi bir düşüncem yoktu ama başvurular falan açılınca ben de şansımı denemek istedim ve o zamanki UnderGround Timine atanmıştım. Yani kısacası saldırı timi olma sebebi böyle.. :)

İlk hack Deneyiminiz ?

-İlk hack'ımı biraz küçükken yaptım. Tabi çok da eski olmuyor. Ne de olsa 2 yıl önce başladık bu işe. :)
Bu konuları dediğim gibi durmaksızın araştırdım, vakit harcadım. Acaba "nasıl yapabilirim?" diye kendi kendime her zaman düşünüp araştırdım.Daha sonra çeşitli yöntemlerle karşılaşınca tabi bu yöntemleri kullanarak rastgele de olsa bir site hacklemek ister insan. Ben de normal olarak bir Wordpress yazılımında bir siteye index atmıştım. Tabii daha hiçbir tecrübem olmadığı için siteyi hackler hacklemez o zamanki THT üst yöneticilerini mesaj yağmuruna tutmuştum. :) İşte "yakalanır mıyım, bir şey olur mu, korkuyorum :D" gibisinden endişeler duymaya başlamıştım. Ama onlar da sağolsun bana bir şey olmayacağını söyledikten sonra o zaman anladım saçma endişelere kapıldığımı. :)
Kendinizi 3 kelime ile anlatsaydınız o kelimeler neler olurdu?
Başarının arkasından koşan, sabreden, İslamcı bir kişiliğe sahip olan biri. :)

-İlk zamanlarımda liderlerimiz, abilerimiz bizi çok sıkı tutardı bu hususta. Şimdi de elbette öyle ama eskiden bir başka zorluklar da vardı tabii.Yaz günlerimi UnderGround'dayken hep forum için ve operasyonlar için harcamıştım hep ve sürekli liderler tarafından kontroller de yapılıyordu. Örneğin; 1 hafta boyunca bir eylem göstermeyenin yetkileri doğrudan alınıyordu. Ama elbette Reel hayat daha önemlidir her zaman. Elbette o zamanlar da şimdikinde olduğu gibi belirli müddetlerde izinler veriliyordu.

-Arkadaşlara tavsiyem kesinlikle araştırmacı, olmalıdır. Günde 3-4 defa aynı konulardan mesaj alıyoruz tüm tim olarak. İşte "Falanca markayı hacklemişsin, nasıl yaptın?","Nasıl site hacklerim?" gibi onlarca soru alıyoruz. Dediğim gibi başarının sırrı araştırmadan ve özgüvenden geçer. Tek yapmaları gereken bu ikisidir. Tabi takıldıkları noktalarda bizlerden yardım isteyecekler, yoksa biz o rütbenin hakkını doğru bir şekilde vermemiş oluruz,ne de olsa üyelerimiz bizler için çok değerlidir. Aynı zamanda pes etmemeyi de göz ardı etmemek gerek...
Y49Xok.jpg

----------
The Cruel
Kendinizden Bahsedermisini? (genel olarak)
*18 yaşındayım. Osmaniye'de yaşıyorum.Sabırsız, duygusal, samimi biriyim. Reuters hocam gibi dert dinlemekte üzerime yoktur diyebilirim :) Yine aynı şekilde çay ve sigara da benim vazgeçilmezimdir. Arabesk rap dışında her müzik türünden beğendiğim bir şarkı/parça da mutlaka vardır. Fakat vazgeçilmezim Türkçe Rap'tir.
*Ben biraz araştırarak biraz da tesadüfen THT ile tanıştım. Birçok kişi gibi bir sorunum için THT Yardım merkezinde konu açtım ve dönüş çok hızlı oldu. Bu dikkatimi çekmişti. Gerçekten vakit geçirdikçe, bir şeyler öğrendikçe kendine bağlayan bir forumdu. Zamanla defacer arkadaşlar dikkatimi iyice çekmeye başladı, "vay bee" demekten başka bir şey yapmıyordum. Bende yapabilirim dedim, herkes gibi rte, upload açıkları, brute force derken başladım. Neden saldırı timi? :) Dediğim gibi, o zaman ergenliğin de verdiği o özentilik ile birlikte çok havalı geliyorlardı bana :) Kendimi az çok geliştirince Underground Tim'e başvurdum ve kabul edildim. Oradan anka asitanlığı ve Anka.. Bir süre ayrıldım. Şimdi yeninden bu güzel ekibin içindeyim :)
İlk Hack Deneyiminiz
*İlk hack deneyimim çok acıydı :/ Google'a "Site nasıl hacklenir?" yazmıştım -_- THT'den araştırmak varken :) Sonra efsane açığımız rte açığı ile bir sitenin ücra bir köşesine indeximi koydum :) İndex de içler acısıydı :/

"Hackeds by hulusi92 game over admin" ve arkada youtube'a hacker müziği yazdığınızda ilk sıradaki o efsane müzik -_-

Kendinizi 3 kelime ile anlatsaydınız o kelimeler neler olurdu
*Aşırı Türkçü, sabırsız, inatçı bir adamım :)

*Saldırı timinde olmanın zorluğu aldığınız sorumluluktan gelir. Operasyonlar, özel gövde gösterileri, ihbarlar, onlarca yardım isteği... Hepsi ve daha nicesinden sorumlusunuzdur. Özellikle yardım isteyen arkadaşlar konusunda çok hassasım. Bilgim dahilinde bir konu ise sonuna kadar anlatırım kesinlikle.
*Birkaç tavsiyem var. Sabırlı, istekli, kararlı ve dürüst olsunlar. Diyeceksiniz bu adam sabırsız, bize öğüt veriyor :) Yeri geldiğinde de sabretmek gerek mecburen. İstekli olsun, söylenenlere kulak asmadan yolunuzda ilerleyin. Unutmayın, bir anda önemli siteleri hacklemek ile başlamadı kimse. Yavaș yavaş, adım adım olacak. Son olarak da THT de işini yapan, dürüst olan biri asla kaybetmez.

Fazla öğüt verir gibi olduysa affola. Çok konuşurum, vaktinizi aldım, hakkınızı helal edin dostlar..

dXJyY7.jpg

-------
KoahAntizem

Özel Bir Kurumda Calışıyorum 10 Saat Mesaim Var Arta Kalan Zamanlarda Forumdayım Gerek Forumdaki Bazı Kişiler Gerek Yakın Cevremdeki Arkadaşlarım Beni Sever Sayar . Fazla Muhabbet Kurmayı Sevmem Kısa Öz Konuşmayı Severim Reel Hayatımda Yardım Etmeyi Seven Biriyim.
THT Farklı Bi Evren Benim İçin İlk Geldiğimde Bunu Fark Ettim Ve Kalıcı Olarak Kalmaya Karar Verdim. Time Katılma Amacımda Hem Foruma Destek Hemde Yeteneğimi Göstermek.

İlk hack Deneyiminiz ?
Hiç Unutmam Onu İşte İlk Hackim Facebooktan Önce Moda Olan Chat Siteleri Vardı Onlardan Birine Girip Herkese Ban Atmıstım :)
Kendinizi 3 kelime ile anlatsaydınız o kelimeler neler olurdu?
Araştırmacı Fedakar Ve Saygılı.
Zorluk Demiyelim Biz Ona Sadece Normal Üyelik'teki Başı Buyruk Değilsin Bir Lider İle Çalışıyorsun Ve Bunun Da Belli Başlı Sorumlulukları Oluyor.
Tavsiye Vermek Bize Düşmez Ama Araştırmaya Özen Göstersin Cok Yardıma Muhtac Olmasınlar Gerektiği Yerde Yardım İstiyebilir Ama Bildiği Ve Araştırdığı Bütün Yolları Denedikten Sonra.
Son Olarak Şunu Dip Not Olarak Ekliyim 1 Ay Sonra Kısmet Olursa Evleneceğim :)
Tebrik Edenlere Şimdiden Teşekkürler .
İyi Forumlar.

gXG3M5.jpg

--------​

Moderatör tarafında düzenlendi:

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
459
'
Elinize sağlık güzel bir röportaj olmuş
KoahAntizem Allah mesut etsin

Son düzenleme:

Slaughter 9

ANKA ONURSAL ÜYE
1 Şub 2015
3,415
12
Turkey
Röportajda bizleri seçtiğin için teşekkür ederim. Güzel bir konu olmuş. Ayrıca tasarım için de çok teşekkürler kardeşim.

TheSoldier05

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
2,098
1
Toprak
Timdeki kardeşlerimizin ve abilerimizinde bizler gibi insan olduklarını yeni başlayan arkadaşlar için bilgilendirici olmuş.Banada keyif verdi.Teşekkürler.

'AnTiM00N

Kıdemli Üye
19 Şub 2016
4,808
3
Tebrikler :)
Birde ek olarak yaninizda asistan gormek istediginiz kullanicilar adli bir soru da sorsaydin tadindan yenmezdi :trl

Kopril54

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
929
0
Satürn
Çok Güzel Bi Raportaj Olmuş Tebrik ediyorum Ve Teşekkür Ediyorum Öz Güvenim Geldi Ama Nerden Başlıyacağımı Bilemiyorum Yani Araştırdım Ama Ne Yapacağımı Bilemiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.