TikTok'a İngiltere'de Dava Açıldı!

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
3
183
Neptün
TikTok'a İngiltere'de Dava Açıldı!

Yakın zamanda son zamanlarda popülerleşen sosyal medya platformu TikTok'a'a bir dava açıldı. Bununla birlikte İngiltere'de açılan söz konusu bu davayı, İngiltere Çocuk Komisyonu'nun Eski Üyesi Anne Longfield, açtı.

Söz konusu sosyal medya platformunu aleyhine açılan bu davada TikTok'un, çocukların telefon numaraları, videoları, konumları ve biyometrik bilgileri gibi verileri uygulama aracılığıyla "yeterli uyarıda bulunulmadan" topladığı ifade ediliyor. Aynı zamanda TikTok, bu iddiaların hepsinin dayanıksız olduğunu belirtip, gizlilik ve güvenliğin ilk ilkeleri olduğunu ifade etti.

2018 yılından beri kullanıma açılan sosyal medya platformunda açıkçası, gerçekten çocukları rahatsız edebilecek içeriklerin bulunduğunu da söylemekte fayda var

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı konunun altına bekliyorum.

QkfGBD.png

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
839
370
JAPAN
TikTok , sevmediğim bir platform sanal dilenciliği yaygınlaştıran bir yer davayı kim kazanacak merakla bekliyorum..

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
2
513
Kesinlikle bence de çocuklar için hiç uygun değil, çocuklar hakkındaki söylentileri merak edip neler paylaşıldığına baktım ilkokul çağındaki kızlar bile o kadar özenti içinde girmişler ki çok tuhaf, mantıksız videolar paylaşıyorlar, üstelik onlara gelen yorumlar çocukların ne kadar tehlikede olduğunu gösteriyor

Son düzenleme:

Chapo Bey

Üye
27 Kas 2020
52
0
KERKÜK
TikTok doğru kullanılsa güzel bir uygulama olabilirdi.Ancak kötü bi şekilde kullanıldığı için davanın TikTokun aleyhine olmasını temenni ediyorum.

Elinize Sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.