Oyun Topeleven futbol manejeri

evoTHT

Üye
25 Şub 2016
69
2
Merhabalar android için futbol manejeri,topeleven,OSM tarzında oyun geliştirmek istiyorum unity ile mi başlamalıyım ue ile mi hangi kaynaklar daha zengindir

Sivaris01

Moderasyon Ekibi Çaylak
28 Ocak 2019
54
18
Yer Altı
Merhabalar android için futbol manejeri,topeleven,OSM tarzında oyun geliştirmek istiyorum unity ile mi başlamalıyım ue ile mi hangi kaynaklar daha zengindir
Unity:

Unity, oyun geliştirme için oldukça yaygın ve popüler bir platformdur. Büyük bir topluluk ve geniş kaynak kitaplığına sahiptir.
Unity özellikle 2D oyun geliştirmesi için oldukça güçlü bir araçtır. Futbol yönetme oyununuz için Unity daha uygun olabilir.
Unity'nin görsel editörü, animasyon sistemi ve fizik motoru gibi özellikleri oyun geliştirme sürecini hızlandırabilir.
Unity'nin Unity Asset Store'u, çok sayıda hazır varlık, kod parçaları ve eklentiler içerir. Bu kaynaklar geliştirme sürecini önemli ölçüde kolaylaştırabilir.
Unreal Engine:

Unreal Engine, çoğunlukla 3D oyunlar için tercih edilen bir araçtır. Ancak 2D oyunlar için de kullanılabilir.
Unreal Engine, Unity'ye göre daha güçlü bir grafik motoruna sahiptir. Bu nedenle görsel olarak daha etkileyici oyunlar geliştirebilirsiniz.
Unreal Engine'in C++ tabanlı kod yapısı, daha deneyimli geliştiriciler için daha uygundur.
Unreal Engine'in kaynak kitaplığı, Unity kadar geniş olmayabilir. Ancak yine de çok sayıda hazır varlık, örnekler ve eğitim kaynakları bulunmaktadır.
Genel olarak bakıldığında, futbol yönetme türünde bir 2D mobil oyun geliştirmek için Unity'nin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Unity'nin görsel araçları, animasyon sistemi ve zengin kaynak kitaplığı, geliştirme sürecinizi hızlandırabilir. Ancak Unreal Engine de yine güçlü bir seçenek olabilir, özellikle görsel kalite açısından avantajlı olabilir.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
8 Eyl 2021
3,522
2,668
Hem Unity hem de Unreal Engine, Android için futbol menajerlik oyunları geliştirmek için popüler seçeneklerdir. Her ikisinin de kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle seçiminizi yaparken isteğinize bağlı bir seçim yapmanızda fayda var.

evoTHT

Üye
25 Şub 2016
69
2
yanıtlarınız için teşekkür ederim unity içerik olarak çok zengin fakat bir oyunun daha başında unity logosu görür görmez soğuyorum insanları bu şekilde etkilemesini istemem tercihimi ona göre yapmak istiyorum ağırlıklı olarak 2d proje olacak teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.