tryhackme mi yoksa hackthebox mı ?

homokulus

Yeni üye
22 Kas 2022
4
3
Yeni başlayanlar için hangisini önerirsiniz. Udemy kurslarıyla teorik bilgi elde edebiliyorum ama çok yüzeysel kalıyor ayrıca pratik yapma imkanı yok. Bu ikisi dışında güzel alternatifler var mı ben pek bulamadım. 1 yıllık premium almayı düşünüyorum.

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
tryhackme eğitim dökümanları, hackthebox ise CTF açısından daha iyi diyorlar.

2 aydır tryhackme'ye üyeyim. Eğitim dökümanları gerçekten güzel. Basit ve orta düzey CTF'lerini beğeniyorum. Çoğunun internette birden fazla videolu çözümü var. Bununla birlikte bazı makineleri güncelliğini yitirmiş durumda. Direkt konu içerisinde yapıştırın diye verdikleri kodun çalışmadığını dahi gördüm. Ücretli/ücretsiz yaygın olan her başlığın Youtube'da çözüm videosu var.

Hackthebox'daki birkaç makineyi eğitimlerde çözmüştük ancak kendim üye olmadığım için yorum yapmam doğru olmaz.

GZA

Üye
30 Nis 2020
118
35
Yeni başlayanlar için hangisini önerirsiniz. Udemy kurslarıyla teorik bilgi elde edebiliyorum ama çok yüzeysel kalıyor ayrıca pratik yapma imkanı yok. Bu ikisi dışında güzel alternatifler var mı ben pek bulamadım. 1 yıllık premium almayı düşünüyorum.
ben hackthebox kullanıyorum ama tryhackme deki eğitimler iyi yeni başladıysanız göz atmanızı tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
912
514
dsowww
Yeniysen tryhackme çünkü konu anlatımı tarzından araçları öğretiyor bazı kısımlarında, kendini geliştireceksen hackthebox.

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
Her iki platform da siber güvenlik öğrenmek için harika bir kaynak. Ancak, yeni başlayanlar için TryHackMe'u öneririm. Neden mi?

TryHackMe, daha az teknik bilgiye sahip kullanıcılar için daha erişilebilir bir seçenektir ve daha az zorluk derecesine sahip birçok odası vardır. Ayrıca, sizi yeni beceriler öğrenmeye teşvik eden rehberli odalar sunar ve pratik yapmak için hazırlanmış birçok odası vardır.

HackTheBox ise daha ileri düzey zorlukları olan odalara sahip bir platformdur. Daha fazla teknik bilgiye sahipseniz, daha zorlu odaları deneyebilirsiniz. Ancak, yeni başlayanlar için bazı odalar çok zor olabilir ve bu da sizi caydırabilir.

Ayrıca, TryHackMe'un fiyatlandırması HackTheBox'tan daha uygun. Yıllık premium planı satın almayı düşünüyorsanız, TryHackMe daha uygun bir seçenek olabilir.

Sonuç olarak, eğer yeni başlayan biriyseniz, önce TryHackMe'u deneyebilirsiniz. Daha sonra, daha fazla deneyim kazandıkça, HackTheBox'a geçebilirsiniz. Ancak, bu tamamen size kalmış bir tercih meselesidir ve her iki platform da siber güvenlik öğrenmek için harika kaynaklar sunar.

ABTOHAIM

Üye
27 Mar 2023
97
36
G:Sarajevo
Son bir haftadır tryhackme den çıkmıyorum desem doğru olur. Çok güzel hazırlanmış bazı odalarda sıfırdan başladığım için zorlandım. Örneğin; Network Security'de.
Ama şunu söyleyebilirim öğretiyor araştırırsan ve deneme yaparsan

akla46

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
267
73
başlangıç için ve sıfırdan bir şeyler öğrenmek için tryhackme'yi öneririm. Fakat bilgi birikimim var, bu işleri yapabiliyorum derseniz hackthebox.
hocam hackthebox academy var bakıyomda önerirmisiniz

Son bir haftadır tryhackme den çıkmıyorum desem doğru olur. Çok güzel hazırlanmış bazı odalarda sıfırdan başladığım için zorlandım. Örneğin; Network Security'de.
Ama şunu söyleyebilirim öğretiyor araştırırsan ve deneme yaparsan
para verdinizmi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.