Tüm Dünyaya Kablosuz Bedava Elektrik.

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Bedava Elektrik Mümkün mü?
images.jpeg

Şu sıralar Tesla'nın Kutusu adlı bir kitap okuyorum bu yüzden tekrardan zamanda yolculuk ve elektrik üzerine düşünmeye başladım.Ben bir fizikçi değilim zaten pek de sevmezdim fizik konularını.Ancak bu zamanda yolculuk ve benzeri esrarengiz konular üzerinde aşırı bir ilgim var.Şimdi yazacağım yazı bilimsel bir yazı değil.Bilimsel terimlerle veya açıklamalarla hiç karşılaşmayacaksınız bu yazıda.Bu yazı tamamen kişisel fikirlerimden ve komplo teorilerinden oluşuyor.Aslında kitabı okursanız aslında söylediklerimin Tesla'nın fikirleri olduğunu anlayacaksınız.
Bir Çılgın Tesla...
225px-Tesla_Sarony.jpg

Evet o tam bir çılgındır.Yaptıkları sonucunda insanlar ona uzaylı ve gelecekten gelmiş birisi gibi davranıyorlardı.Ama o hep bir Sırp olduğunu ve orada doğduğunu söylüyordu.Tesla çılgın ve çok daha insancıl bir mucitti.Talihi onu istediği değere kavuşturmasa da günümüzde yavaş yavaş hak ettiği değeri görmeye başladı diyebiliriz.
Nikola Tesla alternatif akımın mucidiydi.Ampulün mucidi olarak tanıdığımız Edison ile mücadeleleri bu noktada başlamaktadır.Bu mücadele yalnızca bir elektrik mücadelesi değildir.Bu mücadele aynı zamanda Kapitalizm ve Antikapitalizm mücadelesidir.Edison'un doğru akımına karşı geliştirilen Tesla'nın alternatif akımı büyük bir zafer kazansa da Tesla aşırı fikirleri dolayısıyla zamanla insanlar tarafından dışlanmaya başlanmıştır.Bu aşırı söylemlerden birine örnek verecek olursak durum net anlaşılacaktır.Tesla Marslılarla iletişime geçtiğini söylemiştir.

Bedava Elektrik Ve Ötesi...

Nikola Tesla'nın çılgın fikirlerinden birisi de bedava elektriktir.Ona göre bu mümkündür.O bunun dışında elektriğin kablosuz aktarımı konusunda önemli fikirler öne sürmüştür.Bu noktada şimdi düşünelim.Bedava elektrik gerçekten mümkün olan bir olaydır.Dünyamızda yenilenebilir enerji verimli değerlendirilirse bu olanaklıdır.Tabii burada Tesla yıldırım yaratmakla ilgili bazı çalışmalar oluşturmuştur.O bu çalışmaları sonucunda bedava elektrik sağlayacaktı tabii bir şekilde engellenmeseydi bu olacaktı.
Günümüzde internet,telefon vs. gibi aktarım gerektiren olaylar bile kablosuz gerçekleşirken elektrik neden kablosuz aktarılmasın?Bulut oluşturmayı başaran biz insanlar neden yıldırım oluşturmayalım?Bu yıldırımla birlikte neden bedava elektrik konusunda geliştirme göstermeyelim?Bu söylediklerim son derece gerçekleşebilecek olaylardır.Tesla'da buna değinmiştir aslında.

Neden Gerçekleşmedi?

Nikola Tesla bedava elektrik konusunda çalışmalarda bulunsa da bu çalışmalar maddi yetersizlik yüzünden gelişim göstermemiştir.Tesla'nın bedava elektrik ve kablosuz elektrik söylemleri kapitalist düzende şok etkisi yaratmıştır.O düzen bedava olan her şeye karşıydı.
Bu tür icatların neden gerçekleşmediği konusunda yukarıdaki açıklama bile yeterli aslında.Bu tür insanlığı geliştirecek icatlar maddi yönü zayıf kaldığı için kapitalist düzende eriyip gitmiştir.Kapitalizm Tesla'nın fikirleri önündeki en büyük engeldir.Ancak şöyle bir durum vardır ki çoğu bilim adamı bu tür fikirleri ancak ve ancak kapitalist düzende dile getirebilmişlerdir.Yani kapitalizm hem bu fikirlerin oluşmasında hem de yok olmasında etken olmuştur.

Konuyu özetleyecek olursak bedava elektrik mümkündür fakat bu dünya düzeninde ortaya çıkması mümkün değildir.Kimbilir bir gün insanlık gerçekten gelişmek istediğinde bu tür fikirler değer bulacaktır.

Arkadaşlar bu konuya yani Tesla konusuna daha hakim olmak istiyorsanız Samantha Hunt tarafından yazılan Tesla'nın Kutusu kitabını okumanızı önerebilirim.

Alıntıdır.

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Fizik gerçekten güzel bir bölüm, işte Amerika'da bu yüzden bu kadar ileride.
Teknolojik gelişmeler sayesinde kısa sürede bu kadar gelişti. Zaten Nikola Tesla öldüğünde tüm belgelere el konuldu.
https://www.google.com.tr/search?q=...hrome..69i57.332j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Fizik konusunda zamanda yolculuğa pek sıcak bakamıyorum nedense paralel evrenler, zamanda kendin ile karşılaşma mevzuları falan.

NEW STYLE

Kıdemli Üye
20 Nis 2014
2,394
3
nereye
Ellerine saglik kardesim guzel vede aciklayici bi sekilde yazmissin makaleni,teslanin o kesflerini anlatan videolari vardi bende su anda nereye koydumu hatirlamiyom bulursam sanada veririm bi ara :) bu yonde hevesli birine benziyosunuz benim gibi :D

Re-Design

Katılımcı Üye
6 May 2013
973
0
Bu yapılsa bile şimdiki yıllarda yine bir bahane bulup parayla satardılar. Adamların elinden gelse nefes almaya bile vergi koyucaklar.

Re-Design

Katılımcı Üye
6 May 2013
973
0
Kesinlikle katılıyorum bedava dır belki bilmiyoruz :D Bize Parayla satıyorlar :D

Tabii ki şimdi bile bedava adamlar güneş sensörleri yapmışlar dayamışlar yere güneşden enerji çekiyorlar.
Vantilatör gibi şey yapmışlar rüzgardan elektrik alıyorlar.
Ellerinden gelse yedikleri yemekden bile elektrik çıkarıcaklar ama okadar teknoloji ilerlermedi

sayangku

Üye
4 Ağu 2011
69
5
çetin bal yazılarını bulabilirsen okuyabilirsin eskiden takip ederdim ozamnlar bende meraklıydım bir sürü video belgesel film izledim hatta bilimadamları tanıdım bu işlerle ugrasan ama zaman gectikçe bırakıyor insan merakını ben 2 yıl takip ettim çok rahat :) ben elektronik teknikeriyim teslanin bobininden yapicam nasipse ufak capli birsey ve arastirılması gereken bir bilim adamı bulmussun gercekten tebrik ederim

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0

Evet Tesla bu konuda çok araştırma yaptı ve mükemmel teoriler geliştirdi maddi yeterliliği olsaydı ve Edison Tesla'yı hapsetmek/öldürmek için kovalamasaydı Tesla bedava elektrik sağlayabilirdi o MEB kitaplarında ölesiye övülen Edison Tesla'yı saf dışı bırakmak için elinden gelen herşeyi yaptı keşke diğer gerçeklerede değinse MEB.

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0

Evet Tesla bu konuda çok araştırma yaptı ve mükemmel teoriler geliştirdi maddi yeterliliği olsaydı ve Edison Tesla'yı hapsetmek/öldürmek için kovalamasaydı Tesla bedava elektrik sağlayabilirdi o MEB kitaplarında ölesiye övülen Edison Tesla'yı saf dışı bırakmak için elinden gelen herşeyi yaptı keşke diğer gerçeklerede değinse MEB.

Ayrıca Edison bazı şeyleri Tesla'dan çalmıştır, projelerini çalmıştır ve kapı dışarı etmiştir.

'toprak

Uzman üye
22 Nis 2010
1,539
2
guzel fikir..bu fikir akimi musa as doneminde basladigini zanediyordum..ve musanin sandigi denilen bir olay var.musa peygamber ayni zamanda elektrik ile ugrasirdi..hatta eski misir figurlerine bakarsaniz o donemin insanlarinin elekrtikle ugrastiklarini ve elektigi depolamayi dusunduklerini goreceksiniz.

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
guzel fikir..bu fikir akimi musa as doneminde basladigini zanediyordum..ve musanin sandigi denilen bir olay var.musa peygamber ayni zamanda elektrik ile ugrasirdi..hatta eski misir figurlerine bakarsaniz o donemin insanlarinin elekrtikle ugrastiklarini ve elektigi depolamayi dusunduklerini goreceksiniz.

Evet bazı Türk Bilimcilerin böyle anlattığını duydum, eski insanlar teknolojik olarak bizden daha iyiymiş gibi şeyler. Yine de ne kadar doğru bilemeyiz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.