Türkçe Hacker konulu kitap önerisi

16 May 2023
203
2
57
23
TÜRKİYE CUMHURİYETİ 🇹🇷
Merhaba arkadaşlar, evde internetten teker teker bakması zor oluyor ve düzenli olmuyor. Bana Türkçe çevrili Hackerlikle ilgili olur Yazılımla ilgili olur, Genel bilgi olur fark etmez Kitap söylermisiniz.(Türkçe yoksa İngilizcede olur)

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
988
11
629
Merhaba arkadaşlar, evde internetten teker teker bakması zor oluyor ve düzenli olmuyor. Bana Türkçe çevrili Hackerlikle ilgili olur Yazılımla ilgili olur, Genel bilgi olur fark etmez Kitap söylermisiniz.(Türkçe yoksa İngilizcede olur)
Merhaba,
Öncelikle bu tür şeylerin kitap okuyarak öğrenilebileceğine inanmıyorum. Çünkü kitapların hepsi güncel değil ve zamanla güncelliğini yitiriyor.

İyi forumlar.

16 May 2023
203
2
57
23
TÜRKİYE CUMHURİYETİ 🇹🇷
Merhaba,
Öncelikle bu tür şeylerin kitap okuyarak öğrenilebileceğine inanmıyorum. Çünkü kitapların hepsi güncel değil ve zamanla güncelliğini yitiriyor.

İyi forumlar.
Peki düzenli bir yerden eğitim nasıl alabilirim çünkü internettiysen ne araştırdığımı bilmiyorum hackerlikten başlıyorum yazalım dilleriyle bitiriyorum😂

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,642
12
1,669
Kodlab yayınlarına bak derim. Kaliteli kitapları mevcut. Kali Linux, GNU Linux, Hacking Interface kitaplarına bakabilirsin.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
988
11
629
Peki düzenli bir yerden eğitim nasıl alabilirim çünkü internettiysen ne araştırdığımı bilmiyorum hackerlikten başlıyorum yazalım dilleriyle bitiriyorum😂
Udemy de ücretli bir şekilde eğitimler mevcut kendinize bir liste yapıp ona göre ilerleyebilirsiniz. Veyahut isterseniz de youtube ve btk akademi üzerinden ücretsiz bir şekilde eğitim alabilirsiniz.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,642
12
1,669
ne araştırdığımı bilmiyorum hackerlikten başlıyorum yazalım dilleriyle bitiriyorum
Programlama ile başlaman yararına olacaktır. Kullandığın programın ne işe yaradığını biliyor olursun, veya gereksinimlere göre kendi yazılımını yaparsın. Web uyg ile sunucu arasındaki veri trafiğini, istek içeriğini anlayabiliyor olursun. Yani kısaca işin back-end tarafını öğrenmiş olmak sana baya fayda sağlar.
JS, PHP, belki Java. Bu dillere yönel derim.
Teşekkürler. İçinde kali linuxla ilgili her şeyi anlatıyormu?
Çoğu şeyi evet.

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
1
122
Zirveye çıkıp, zirve yükselmeye başladığında aşağıda kalmak gibi olabilecekmişcesine bir durum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.