TurkHackTeam Ar-ge'de Yenilik

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Merhabalar;
Ar-ge tim lideri olarak göreve başlamış durumdayım. Bu zamana kadar açılan konuları ve yapılan programları inceledim bölüm içerisinde ve genel bir eksiklik gördüm. -Programlar sürekli kendini tekrar etmekte-. Bu konu için şöyle bir geliştirme yapacağız artık, yazdığınız programların hiçbiri kaybolmayacak. github üzerinde "TurkHackTeam" adında bir kullanıcı üzerinden yazdığınız programlar için kişilere özel repolar oluşturulacak. Bu repolar'a sizlerin kodları ve programların (isterseniz) derlenmiş hallerini koyacaksınız. Böylece yazdığınız kodlar ileride bir başkası tarafından geliştirilmeye açık olacak ve isteyen sizlere pull request yani kodunuzu refactore edebilecek istekler yollayabilecek. Böylece hem kendimizi tekrar etmekten kurtulacağız hem de tekerleği bir kere icat ettikten sonra sürekli üzerinde geliştirme yapabileceğiz. Profilimize buradan ulaşabilirsiniz;
https://github.com/TurkHackTeam-Arge

Peki bu sistem ne zaman yürürlüğe konulacak?
Bu günden itibaren kodlarınız için bana aşağıdaki formu PM olarak göndermeniz gerekmekte. Reponuz oluşturulduktan sonra o repoda size contributer yetkisi verilecek ve projeyi oradan geliştirmeniz beklenecek.

Proje Dosyası(tercihen dosya.tc ve yandex disk)(tercihen minimum 2 farklı adrese):
Proje Kaynak Kodu Dosyası (eğer programınızı kapalı kaynak kodlu yapmayı tercih edecekseniz):
Proje Kapsamı(özet):
Proje'de Kullanılan Dil:
Programın Çalışan Halinin Resmi:
Github adresiniz:

PM göndermenizin ardından en kısa sürede kodunuz incelenecek ve reponuz oluşturulacak, ar-ge tim alımları sırasında da bu projeleri yapan kişiler öncelikli olarak değerlendirilecektir. Mümkün olduğunca kodlarınızı şifrelememeniz ve paylaşmanızı rica ediyorum. Çünkü bu kodları github'a aktarmamızın temel nedeni aslında bir başka yazılımcının da bu kodları inceleyerek geliştirme yapabilmesi ve programa dahil olabilmesi. Ancak yine de kodlarınızı kapatırsanız buna da saygı göstereceğiz, sadece bana 2 link halinde birinde kaynak kodları diğerinde github'a koyacağınız kaynak kodları kapatılmış halini göndererek kapalı kaynak şekilde kodunuzu yayınlayabilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz kod ile derlenmiş hal içeriğinin farklı olduğu inceleme sırasında tespit edilirse uzaklaştırılacaksınız.Aklınıza takılan kısımları başlık altından sorabilirsiniz. Konu ile ilgili "geliştirilebilir" fikirlerinizi de yine başlık altından belirtirseniz seve seve değerlendirebiliriz :)

İyi çalışmalar dilerim.
Se-ZeR // Ar-ge Tim Lideri

HACKFUN_TEAM

Katılımcı Üye
3 Tem 2007
963
0
hayırlı olsun yenilikleri görmek dileği ile eskiden ne programlar yazılırdı dediğin gibi hep aynı programlar var

NightBreather

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
591
0
githubda projeler için belli bir sınır yok muydu.Bitbuckhet kullanıyorum şuan ama bilgim yok pek

DarknessGuardian

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
728
0
Başa geçmenize sevindim. Ar-Ge'de bir düzensizlik vardı sanki. Github fikri de çok hoşuma gitti. Umarım Ar-Ge'miz sizin liderliğinizde gelişir.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Programları kendi gitimize atsak bile argeye açabiliyor muyuz?
Hayır, kendi gitinizde olmasıyla başka bir yere upload edilmesi arasında bir fark yok çünkü. Amacımız programların tek git üzerinde repolarda tutulması. Programın ilgili git deposunu oluşturup size contributer yetkisi sağlanıyor zaten, yani kendi git reponuz gibi kullanacaksınız, sadece ana kaynak turkhackteam-arge adı olacak.

'Insider

Katılımcı Üye
2 Eki 2016
654
0
0.0.0.0/0
Hayır, kendi gitinizde olmasıyla başka bir yere upload edilmesi arasında bir fark yok çünkü. Amacımız programların tek git üzerinde repolarda tutulması. Programın ilgili git deposunu oluşturup size contributer yetkisi sağlanıyor zaten, yani kendi git reponuz gibi kullanacaksınız, sadece ana kaynak turkhackteam-arge adı olacak.

peki bundan sonra arge işlemleri sadece github üzerinden mi yürütülecek? forumda konular açılmayacak mı?

NightBreather

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
591
0
Elbette açılacak, yükleme linkleri farklı yerlerde olmayacak, yazılımlar github üzerinde kaynak kodları/derli halleri olarak tutulacak.

proje güzelde forumda git kullanmayı bilen kaç kişi vardır merak ettim.Öğrenmeleri uzun sürecek biraz uzun soluklu bir proje olacak sanırım.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
proje güzelde forumda git kullanmayı bilen kaç kişi vardır merak ettim.Öğrenmeleri uzun sürecek biraz uzun soluklu bir proje olacak sanırım.

http://www.turkhackteam.org/turkhackteam-ar-ge-tim/1418493-github-nedir-nasil-kullanilir.html
Konusunu açtım, öğrenmek bi developerin maksimum birkaç saatini alır , böylesine güzel bir düzen için birkaç saate değmez mi ? Hemde profosyonel ortamda github gayet yaygın. Şüphesiz faydası olacaktır herkese :)

xXnicKHakXx

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
627
0
Hocam uzun zamandır bekliyordum THT arge tim'in geleceği oldukça parlak Özellikle sizin gibi deneyimli biri ile. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.