Twitter, Hollanda'lı Futbolcu'nun İsmini Yazanları Banlıyor!

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Twitter, Hollanda'lı Futbolcu'nun İsmini Yazanları Banlıyor!

Twitter Hollanda'lı futbolcu Memphis Depay'ın ilk adını yazanları, platform kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle banlıyor. Bununla birlikte bunun nedeni ise henüz bilinmiyor.

jMjd1v.jpg

Kullanıcılar, tweet'lerine "Memphis" yazarak 12 Saatlik Erişim Engelini platformda yaşayabilirken, bununla birlikte deneyen kullanıcıların hepsi bu erişim engelini 12 Saat boyunca yaşadı. Ancak bazı kişilerin harfleri çok benzer şekilde, yada harfleri yumuşatarak yazarak platformun algoritmasını atlatabildiğini söylemekte fayda var.

A9XHIE.jpg

Twitter'ın neden böyle bir şey yaptığı işe şuanlık kullanıcılar tarafından bilinmezken bilinmezken, Hollanda'lı futbolcu'nun takımının resmi hesabından yaptığı paylaşımda ise "Hey, Twitter – Onun [Memphis Depay] hakkında konuşabilir miyiz?" ifadelerine yer verdi.

META

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,757
2,107
root@M3TA~#
Memphis adında bir kullanıcı Twitter'a saldırı düzenlemeye çalıştığı için Twitter tarafından memphis ismi kara listeye alınmıştır. Memphis yazınca Twitter 12 saatlik bir sınırlama koyuyor. Eline sağlık :))

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Dün sosyal medya mecrasında görüp olur mu be öyle şey deyip denedim sonuç 2-3 saat kaldı yasağın bitmesine

Eline sağlık

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün

Teşekkür ederim. :)

Benim adımıda yasaklayabilirler miiii :trl

Bilemiyorum artık. :trl :trl

Memphis adında bir kullanıcı Twitter'a saldırı düzenlemeye çalıştığı için Twitter tarafından memphis ismi kara listeye alınmıştır. Memphis yazınca Twitter 12 saatlik bir sınırlama koyuyor. Eline sağlık :))

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam. :)

Dün sosyal medya mecrasında görüp olur mu be öyle şey deyip denedim sonuç 2-3 saat kaldı yasağın bitmesine

Eline sağlık

Teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.