Twitter İstatislikler Verileri İnceleme / SessizKalpler

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
23
.
Twitter İstatislikler Verileri İnceleme / SessizKalpler​

s-a4709f4f0c1714d27bbc64e0416b4d7f227fd48b.jpg

Merhaba arkadaşlar ben SessizKalpler bu gün ki konumuz çerçevesinde Twitter kullanıcıları için aldığı günlük Twitler, Takipçi oranları, Hedef kitleleri,
En popüler Twitler, Hangi Twitin size takipçi kaybettirdiği gibi faktörleri öğrenmeniz için Twitter tarafından eklenmiş bir özellik hakkında sizlere bahsedeceğim uzatmadan anlatıma başlayalım.

1GBZdj.png

İlk olarak Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz ve ana sayfamıza geliyoruz.
Daha sonra küçük Profil fotoğrafımıza tıklıyoruz. Küçük Profil resmimizin nerede olduğunu bulamayan arkadaşlarımız için yukarıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı kutu içerisine aldım.

ByNb2p.png

Küçük Profil fotoğrafımıza tıkladıktan sonra Profil seçenekleri açılıyor, Daha sonra kırmızı kutu içerisine aldığım Profil seçeneklerinden İstatistiklere bir kez tıklıyoruz ve Twitter bizi başka bir sayfaya yönlendiriyor. Eğer İstatistikleri ilk defa açıyorsanız ki öyle Aktif etmek için bir onay kısmı karşınıza çıkabilir bu normaldir aktif ederek devam edebilirsiniz.

AyNXLB.png

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi aktif etme işleminden sonra Twitter İstatistik ana sayfası ile karşılaşıyoruz. Böylelikle Haftalık, Aylık, Günlük özetleri takip edebiliyor Tweet, Profil Ziyaretleri, Bahsederler, Takipçiler ile ilgili oranları net bir şekilde görebiliyoruz.

nJpNJN.png

Örneğin yukarıda ki resimden görüldüğü gibi En iyi medyalı Tweetimin 29 Ekim ile ilgili olduğunu En İyi Takipçinin Bilal İşgören olduğunu En Dikkat çeken Tweetimin Cem Korkmaz hakkında olduğunu, En iyi bahseden Tweetin ise Turkhackteam ile ilgili bir operasyona yapılan Retweetim olduğunu görebiliyoruz. Elbette İstatistikler sadece bununla kalmıyor dilerseniz daha fazla ayrıntıya ulaşabilir Hedef Kitleler ile ilgili ayarlamalar yapabilir Etkinlikleri görebilirsiniz.

ZOpzXg.png

Evet arkadaşlar bir konunun daha sonuna geldik ben SessizKalpler umarım sizlere bir şeyler katabilmişimdir başka bir konumda görüşmek üzere hayattan hep zevk almanız dileğiyle iyi günler iyi forumlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.