txt dosyası telefona inince ya açılınca doğrudan virüs bulaştırır mı ?

25 May 2024
120
12
txt dosyası telefona inince ya açılınca doğrudan virüs bulaştırır mı ? birde shell çalışırmı txt dosyasında ya da docker ?

Ogehan

-
5 Haz 2016
2,189
278
$app->execute();
Tam olarak neyden bahsettiğinizi anlayamadım fakat eğer rat oluşturduysanız bunuda txt ile gizlediyseniz kişi bunu telefonuna indirdiğinde virüs entegre olucaktır fakat fudlamada hata yaptıysan sorunlar çıkabilir işlevsiz olabilir. Txt dosyasında shellin çalışacağını zannetmiyorum çünkü belirli üzantılara ihtiyaç duyucaktır.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
988
629
txt dosyası telefona inince ya açılınca doğrudan virüs bulaştırır mı ? birde shell çalışırmı txt dosyasında ya da docker ?
Merhaba,
Txt dosyaları genellikle risk taşımazlar. Ancak bazen zararlı yazılım barındırıyor olabilir.
Shell çalıştırma yetkisine sahip değillder diye biliyorum Docker'da ise risk var.
İyi forumlar dilerim.

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,966
907
Siber
İndiği gibi bulaşmaz, çalıştırılınca bulaşır ve yayılır , çalışması için yazılımda bir hata olmaması gerekiyor , Shell çalışmaz

25 May 2024
120
12
İndiği gibi bulaşmaz, çalıştırılınca bulaşır ve yayılır , çalışması için yazılımda bir hata olmaması gerekiyor , Shell çalışmaz
ssh ile.

Merhaba,
Txt dosyaları genellikle risk taşımazlar. Ancak bazen zararlı yazılım barındırıyor olabilir.
Shell çalıştırma yetkisine sahip değillder diye biliyorum Docker'da ise risk var.
İyi forumlar dilerim.
docx dosyasına vb kodu koysam olurmu ya ssh gibi birşey yapsam secure shell yani ?

Tam olarak neyden bahsettiğinizi anlayamadım fakat eğer rat oluşturduysanız bunuda txt ile gizlediyseniz kişi bunu telefonuna indirdiğinde virüs entegre olucaktır fakat fudlamada hata yaptıysan sorunlar çıkabilir işlevsiz olabilir. Txt dosyasında shellin çalışacağını zannetmiyorum çünkü belirli üzantılara ihtiyaç duyucaktır.
peki siteden docker atsam tarayıcı önbelleğinde çalıştırsam gibi bişey olur mu ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.