Ücretsiz Kurumsal Mail Uzantıları Kullanmak!

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
400
241
25
MEDUSA

Selamlar TurkHackTeam ailesi, bu konumda sizlere "info, bilgi, tasarim, iletisim" gibi mail uzantılarını nasıl ücretsiz bir şekilde alabileceğinizi anlatacağım, iyi okumalar.​

- Domain Seçimi -

Öncelikle Mail hesabımız için bir domain adresi almamız gerekmektedir.

"Ücretli domain adresiniz var ise bu bölümü geçebilirsiniz."

Konseptimiz ücretsiz kullanım olduğu için bir çoğumuzun bildiği freenom ve site.ac sitelerini kullanacağım.​

"Bu websiteleri nedir diye soracak olursanız, ücretsiz domain adresi almamıza olanak sunan platformlardır. "

Ben site.ac kullanıyorum sizler freenom platformunuda kullanarak farklı domain uzantıları kayıt edebilirsiniz.​

Hangi domain uzantılarını kullanabilirim?​

- site.ac : - freenom.com :

- con.tc - .tk

- san.tc - .ml

- tic.tc - .ga

- hiz.tc - .cf

- bil.tc - .gq

- bir.tc

- prg.tc

- 3b.tc

- 3d.tc

- blogu.tc

- blogu.tv

- forumu.tc

- forumu.tv

- sitesi.tc

- sitesi.tv

Ben freenom ile domainimi kayıt edeceğim.​

(Bu kısımları resimler ile destekleyip hızlıca geçeceğim)

Öncelikle freenom websitesine girerek yeni bir hesap oluşturmamız gerekmektedir.​

sewtzq8.png

Domain adresimizi aldıktan sonra Services butonundan "My Domains" e tıklayoruz ve "Manage Domain" butonuna tıklayıp nameserverlarımızı ayarlamak için yönlendiriliyoruz.

_____________________​

1lt3yf5.png

"Management Tools" menüsüne tıklayıp "Nameservers" butonuna tıklıyoruz.

Name serverlarımızı(ns) : ns1.runhosting.com ve ns2.runhosting.com olarak kayıt ediyoruz.

"Change Nameservers" tuşuna basarak domain yönlendirme işlemimiz bitiyor.

dpbx5e1.png

- Hosting Kurulumu Ve Mail Adresi Alma -

Bu bölümde ise eposta hesabı açmamıza izin veren hostingler bulmamız gerekmektedir.​

Sizler için birkaç hosting firması sıraladım.​

RunHosting 1 E-mail Accounts​

FreeHostia 3 E-mail Accounts​

FreeHosting 1 E-mail Accounts​

Tavsiyem FreeHostia ve RunHosting olacaktır, FreeHosting çoğu zaman ücretsiz domain uzantılarını kabul etmiyor.

RunHosting sitesine geldiğimizde "Sign Up" butonuna tıklayıp "Free Hosting" paketini seçiyoruz ve alt kısımdan "Continue" butonuna tıklayıp üyelik işlemlerimizi tamamlamak için yönlendiriliyoruz.

dl4up1t.png

Üyelik işlemlerimizi tamamladıktan sonra mail adresimize Control Panel linkimiz gönderiliyor.

Örnek link: cp1.runhosting.com/login/****

(Bu kısımları resimler ile destekleyip hızlıca geçeceğim)

Giriş yaptıktan sonra karşımıza bu şekil bir panel çıkacaktır.​

gbakte4.png

_____________________​

oqwo4bb.png

_____________________​

43tl4zz.png

_____________________​

43mg0oa.png

Roundcube ile mail hesabınızı yönetebilirsiniz.​

dpbx5e1.png

- Mail Görününümü -

j20grp2.png

Buraya kadar okuduysanız teşekkürlerimi sunuyorum. Sonraki konularda görüşmek dileğiyle...​

Konudaki resimler tarafımca hazırlanmıştır tim ve kulüp harici kullanamaz.
şimdi okuma fırsatım olucak , çok şık görünüyor heycanla başlıyorum, ellerine sağlık Mascarcım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.