Unutulan RAR Şifresi Hakkında

eysinco

Üye
24 Tem 2009
101
0
Selam arkadaşlar, 4-5 yıl önce şifre koyduğum bir arşivin şifresini unuttum. Normalde şifre aklımda ama açmıyor. Bunu çözmenin bir yolu var mı? Bir de eski sürüm WinRAR ile yeni sürüm WinRAR arasında bu gibi problem olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,615
783
Free RAR Password Recovery programını buradan indirin ve yükleyin.
Daha sonra programı çalıştırın. Program çalıştığında karşınıza şu şekilde bir ekran gelecek
rar parola kırma
Öncelikle Araştır yazan bölümden parolalı rar dosyasını seçin.
Daha sonra karakter kümesinden seçim yapmanız lazım. Parolanın sadece sayılardan oluştuğunu düşünüyorsanız sadece Rakamlar'ı seçin.
Parolanın çok karmaşık olduğunu düşünüyorsanız Karakter Kümesindeki tüm seçenekleri seçin. Fakat buradan seçtiğiniz her seçenek parola kırma işlemini uzatacaktır. Bunu unutmayın.
Kurtarma Türü olarak Kaba Kuvvet Seçini olsun.
Daha sonra Başlat butonuna basın.
Her yeni parola kırma denemesinde Başlatma yeri bölümünü temizleyin.
Karakter Bulunamadı / Karakter Karakter kümesinde bulunamadı hatası alırsanız, Başlatma Yeri bölümündeki Temizle butonuna basın.
rar parolası kırma işlemi başlayacaktır. Bu işlem oldukça uzun sürebilir.

Program içinde durum bölümünde denenen şifreler ve ortalam hız bölümünde saniyede kaç parola denendi görebilirsiniz. Bende ortalam hız 3500 civarında. Bilgisayarınız ne kadar hızlıysa, ne kadar iyi ekran kartınız varsa bu işlem o kadar hızlı olacaktır.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Şifren nasıl bir şifre idi? Minimum maksimum kaç karakterdi, büyük harf, küçük harf, sayı, sembol... hangilerini içeriyordu? Mesela 8 karakterli, sadece küçük harf ve sayılardan oluşan bir şifren varsa google amcaya hesaplattırdım, saniyede 5000 şifre denese yaklaşık 40k yılda çözer..

Çok heveslenme. Benim zamanında meraktan yazdığım daha kaliteli bir program var ama o bile saniyede maksimum 10k kadar deneme yapabiliyordu. "Ne halta yarayacak ki bu" deyip arşive atmıştım.

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Merhaba Değerli Üyemiz
RAR password recovery programlarını deneyebilirsiniz.
parola kısa ise bulabilirsiniz.Parola çok uzunsa kırması saatlerinizi alabilir.
Çünkü brute force (kaba saldırı) denilen mümkün olan tüm kombinasyonları deneme yolu ile parolayı bulmaya yönelik programlardır(Alıntıdır)

İyi Forumlar

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Şifren nasıl bir şifre idi? Minimum maksimum kaç karakterdi, büyük harf, küçük harf, sayı, sembol... hangilerini içeriyordu? Mesela 8 karakterli, sadece küçük harf ve sayılardan oluşan bir şifren varsa google amcaya hesaplattırdım, saniyede 5000 şifre denese yaklaşık 40k yılda çözer..

Çok heveslenme. Benim zamanında meraktan yazdığım daha kaliteli bir program var ama o bile saniyede maksimum 10k kadar deneme yapabiliyordu. "Ne halta yarayacak ki bu" deyip arşive atmıştım.

Hocam saniyede deneme sayısı program ilemi alakalı yoksa işlemci gücü ilemi ?

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
şifrenin çoğunu hatırlıyorum şifreyi bulabilmem için ne gibi işlemler yapmalıyım

Brute Force programlarının bazılarında şifrenin bir kısmını kendin giriyorsun geri kalanını program kırmaya çalışıyor çoğunu hatırlıyorsan kısasürede kırman mümkün Brute Force ile ilgili konulara bakmanı tavsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.