update

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
Arkadaslar,

Bilgisayarima format atip update yaptiktan sonra sistem görüntüsü cöküyor. Nedeni yeni update'leri RAM'in kaldiramiyor olmasi olabilir mi? Yoksa baska bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
Ustalar,

Sistemi tamemen kaldirip yerine Linux kurdum... Sorun gercekten de RAM'in update'leri kaldiramamasindan olup olmadigini anlamak icin. Ancak Linux'ta da bile belli bir zamandan sonra Laptop'un monitöründe dalgalanmalar basliyor. Yani kücük kücük titremeler. Monitörü sarstim, belki kablo temassizligindandir diye ama fayda getirmedi. Sorunu bir türlü anlayamadim. Bir fikri olan var mi acaba?

Harddisk bozulmus fikrine gelince ; Harddisk bozulunca nasil anlasilir ki?

Son düzenleme:

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
Ustalar,

Sistemi tamemen kaldirip yerine Linux kurdum... Sorun gercekten de RAM'in update'leri kaldiramamasindan olup olmadigini anlamak icin. Ancak Linux'ta da bile belli bir zamandan sonra Laptop'un monitöründe dalgalanmalar basliyor. Yani kücük kücük titremeler. Monitörü sarstim, belki kablo temassizligindandir diye ama fayda getirmedi. Sorunu bir türlü anlayamadim. Bir fikri olan var mi acaba?

Harddisk bozulmus fikrine gelince ; Harddisk bozulunca nasil anlasilir ki?

Hdd Bozulsa Biçimlenmez veya hiç çalişmaz... Monitöre Gelince senin bahsettiğin gibi kablolarda bi temassızlıqda olabilir sistemsel bir sorunda ..

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
Internette biraz arastirma yaptim. Titremenin nedeni; Voltaj düsüklügünden, etraftan gecen yüksek gerilim hattindan olabilirmis. Ayrica monitörün frekans ayarinin düsük olmasindan kaynaklanabilirmis. Benim evde ne voltaj düsüklügü oluyor, ne yüksek gerilim hatti geciyor ne de frekans ayarini en yüksek seviyeye getirmek mümkün. Ben de bir 60hz var. Baska da secenek yok.

Monitör kablolari temassizligina gelince... Laptop kullaniyorum. Laptop'ta kablo temassizligini insan nasil anlar ki? Hadi normal extern monitör olsun; insan bakinsan o kablo orda mi burda mi diye. Ama Laptopta nasil anlasilabilir ki?

Son düzenleme:

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
HDD arizasi var mi yok mu diye anlayabilmem icin herhangi bir tool var mi?
Formati rahatlikla atiyorum. Kisa bir müddet sonra, ekran görüntüsü titremeden laptop'u kullanabiliyorum. Ardindan basliyor hafif hafif ekran görüntüsü titremeye.

Updatelerle problem olmadigi kanisina ben de linux'u yükledikten sonra vardim.

Simdi yeni bir parca alip sonra sorunun HDD/ekren karti/RAM/kablo baglantisindan kaynaklanmadigini görmek benim icin iyi olmaz. Zaman kaybi ve ek bir stres olur. Tüm sistem donanimlarinin sorunsuz calisip calismadigini bana gösterebilecek bir program var mi?

Son düzenleme:

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
bunu anlamanın bi yolu var kardeşş bios ayarlarına girip harddisk testi yapabilirsinn..
Laptobdan laptoba göre değişiyo yalnz onun için müşteri hizmetlerini ararsan sana nerden yapılacağını söylerler... en sağlamı bu bence...

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Arkadaşım Sistemsel Bi Sorun En Son Hardisktte Hata Olmanı Var...
Bence Hardiski Tek bölüm Olacak Şekilde Biçimlendir Xp Yi Kur Güncelleştirmeleri Kapat DRİVERLERI Yükle Grafik Sürücüsünü Fln Öyle Bi Dene Bakalım

Hardiskten Olma Oranı Düşük Çok Az Sorun Olsa Sistem Açılmaz Hata Verir Açılışta HDD yi Okuyo Sorun Olsa Belirtir...System le Alakalı Driver Veya Ekran Kartında Bi Sorun Olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.