usb ye takılan araçlardaki virüsten korunma yolu

afhyn

Yeni üye
15 Tem 2008
3
1
eminim hepiniz flashbellek vs. den gelen virüslere yakalanmışsınızdır.virüs programları görmez falan işte. ama bunlara gerek yok keşfettim bilgisayarınıza usb den bişe taktığınızda eminim otomatik kullan menüsü geliyodur.(eğer gelmiyosa format atın:D)
işte o otomatik kullan menüsü geldiğinde en başta içi boş bir simgeyle programı çalıştır yazıyo sa anlayın ki taktığınız şey virüslüdür.ama sorun yok önemli değil.o menüden dosyaları görüntülemek için klasörü aç a tıkladığınızda bilgisayarınıza hiç bişey bulaşmaz.İçindeki virüsü temizlemek için dediğim şekilde taktığınız şeyi açın içindeki herşeyi bilgisayarınıza yedekleyin sonra aracı biçimlendirin bilg. e kopyaladıklarınızı tekrar araca atın . ama eğer bilg. virüslüyse işe yaramaz :D

ben yeni keşfettim çok işime yaradı
bilenler olsada illaki bilmeyenler vardır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.