Ustalara Iki Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaaim

Katılımcı Üye
30 Nis 2007
303
2
ANKARA
İşim gereği odtü tekno kampta bulunan mil soft firmasına gittim adamların işi askeri yazılımlar üretmek ve bazı önemli firmaların hard disklerindeki bilgilerin yedeğini depolamak buranın yöneticisi olan arkadasla konuşurken sölediği iki şey bana mümkün olamıcakmış gibi geldi ya benle dalğa geçti yada şaka yaptı

şimdi soru şu...
1-kamera veya benzeri makina kullanmadan sadece bilgisayar monitöründen fotoğraf çekilebilirmi yani biligisayarda karşıda konuşan kişinin fotografını alabilirmiyiz
2-bilgisayar güç kablosundan o bilgisayar içindeki bilgilere ulaşılabilirmi
bu konularda mantıklı açıklaması olan varsa bi zahmet bi cevap yazzsın ben fotograf kısmının bi nebze doğru olabileceğine inandım ama elektirik kablosu muhabbeti saçma ....
ALLAHA emanet olun
[email protected]

By_OgaS

Uzman üye
22 Eyl 2007
1,162
6
TυякHα¢кTєαм
öncelikle kamera vb araç olmadan monitör kullanarak kişinin resmi çekilemez çünki monitör sadece görüntü çıkışı sağlayan bir donanımdır.ama program kullanarak o kişinin monitöründeki görüntünün fotoğrafını çekebilirsin.

cevap 2- bilgisayarın güç kablosundan bilgisayarın içindeki bilgilere ulaşılamaz fakat güç kablosu takılı iken ve pc kapalıyken ethernetten bazı bilgilere ulaşılabilir die biliyorum.

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
1-) ayna ile kendini görürsün duvardan kendini görebilrmisin??

2-) bazı anakartlar siz pc yi kapattığınız halde işlewde kalır bu tür anakartlara sahip olan pc lere backdoordan girilmesi mümkün diye duydum daha önce hiç uygulama yapmadım.. ama sadece kablo ile bişey olacağını hiç zannetmiyorum..

THeLaSTOTToMaN

Katılımcı Üye
21 Eyl 2007
387
4
SYSTeM32
1-) ayna ile kendini görürsün duvardan kendini görebilrmisin??
2-) bazı anakartlar siz pc yi kapattığınız halde işlewde kalır bu tür anakartlara sahip olan pc lere backdoordan girilmesi mümkün diye duydum daha önce hiç uygulama yapmadım.. ama sadece kablo ile bişey olacağını hiç zannetmiyorum..

öncelikle kamera vb araç olmadan monitör kullanarak kişinin resmi çekilemez çünki monitör sadece görüntü çıkışı sağlayan bir donanımdır.ama program kullanarak o kişinin monitöründeki görüntünün fotoğrafını çekebilirsin.
cevap 2- bilgisayarın güç kablosundan bilgisayarın içindeki bilgilere ulaşılamaz fakat güç kablosu takılı iken ve pc kapalıyken ethernetten bazı bilgilere ulaşılabilir die biliyorum.

Akadadaşlar gerekli açıklamayı yapmışlar ancak ben birkaç ekleme yapmak istiyorum . Bu bahsettiğin konu mümkün. Hiçbir harici donanım kamera kullanılmadan sadece bilgisayarın monitörünü kullanarak görüntü, resim almak mümkün. İlk zamanlar sadece windows tarafından PC lerdeki Dr watson kayıt defterinin depoladığı verilerin windovsa gönderilmesiyle gerekli görülen pclere girilebiliyordu Bunu almanya tespit ettiğinde resmi kurumlarda windows işletim sistemini kullanmaktan vazgeçerek linux kullanmaya başlamıştı. Örnek vereyim bir radyo sadece alıcıdır biz bunu böyle biliriz. Ancak radyo ile uğraşanlar bilirlerki radyo aynı zamanda verici olarakta kullanılır. Kullandığımız monitörlerde aynı şekilde hem alıcı hem verici gibi çalışma özelliğine sahiptir. Eğer googla ECELON yazarak aratırsanız ABD tarafından geliştirilen dev bir kulağın varlığını bulursunuz bu konuda bu echelonun bir parçasıdır ve günümüzde gelişen teknoloji ile artık çoğu ülkeler israil, avrupa Türkiye Rusya gibi ülkeler de bu teknolojiyi kullanabiliyor bu yasal olmamakla birlikte mümkün. Bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlar (Saçma, mümkün değil hadi canım sende gibi) yorumlar yaparak kendilerini küçük düşürmesinler. Ben bilgimi paylaşıyorum. Saygı beklerim. Misyonumuz üyelerimize karşılıksız yardımcı olmak bende bunu yapıyorum. Kısaca herşey mümkün bunu söyleyen arkadaşın doğru söylemiş ve bu nasıl yapılıyor açıkla diye bi açıklama yapmayacağım yapabilecek olsam şuan burda olmazdım. Umarım biraz aydınlatmışımdır. İyi forumlar

Son düzenleme:

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
derin araştırma yapmak gerekli..
tv ekranı gibibir monitörden görüntü alınıyorsa tv dende görüntü alınması gereklidir. yada tv ekranı ile monitörün arasındaki farklar nelerdir...werdiğin bilgi için teşekkürler

kaaim

Katılımcı Üye
30 Nis 2007
303
2
ANKARA
3333 üstad ukalalık olarak algılama sadece kısıtlı elektronik bilgimle konuşuyorum tv ekranlarında her gönderilen komuta işlem uygulayabilecek veya tepkiverebilecek bi sistem yok bilgisayar monitörlerinde bunun için farklı bir entegre varmış bunu 45 yaşlarında bizamanlar yanında çıraklık yaptığım ustam söyledi kendisi yaklaşık 30 yıldır tv tamiri yapıyo
ALLH'a emanet ol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.