üye alımlarında yaş sınırlandırılması gelmeli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
canı sıkılan varsa buyursun çıkış yapsın yada engelleme ile çözüm bulsun. Sosyal medya platformlarında diyebiliyormusunuz şu kullanıcı çocukça davranıyor atın bunu diye?
Forumun kuralları ve misyonu bu şekildedir. Misyonumuz her yaş için geçerlidir.
Ayrıca zamanında bizim yapamadığımız işleri bizlerden yaşlarca küçük üye arkadaşlarımız yapmış ve başarmıştır ve foruma çokça katkısı olmuştur.
tabi canım adamın psikolojisi bozulmuş depresyona girmiş size ne dimi ama vebali sebep olanların boynuna. hani sonradan kurtulmak istesen o da yok o da yok onu bile yapamıyorsun engellesen dahi sana yazabiliyor senin yazdıklarını görebiliyor sen onun yazdıklarını görebiliyorsun bari bunu yapın be bari bunu yapın!.

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
Tek üstünlük bilgidir. (Ayrıca bazılarınız IQ testi demiş; dostlar IQ seviyesinin yaş ile hiçbir bağlantısı yok, IQ testi bir nevi beynin yeteneklerini ve algılama gücünü ölçer. IQ testi bilgi birikimi gerektirmez. Görsel ve ya mantıksal sorulardan oluşarak en doğru sonuca varılmaya çalışılınır. Küçük yaştaki bir çocuğun IQ seviyesi 30 yaşındaki başka bir bireyden çok çok fazla olabilir. Aynı şekilde tam tersi de öyle.)
Zaten IQ testinin güvenirliği yoktur.
Amerika Birleşik Devletleri çok göç aldığı zamanlarda bu IQ testleri göçmenlere uygulandı ama sözde IQ testiydi bu sadece Kendi kültürlerine uygun bireyleri almak için yapmışlar.
sorularda New York telefon kodu nedir,2. Birleşik devlet başkanı kimdir gibi genel kültür(bilgi birikimi) isteyen sorular. forumda bu IQ testi isteyenlere, IQ testi yapsak emin olun 80 puanı zor alırlar ülkemizin genel ortalaması 90

'GonzaLes

Yaşayan Forum Efsanesi
17 Nis 2015
11,749
263
85
Kayseri
tabi canım adamın psikolojisi bozulmuş depresyona girmiş size ne dimi ama vebali sebep olanların boynuna. hani sonradan kurtulmak istesen o da yok o da yok onu bile yapamıyorsun engellesen dahi sana yazabiliyor senin yazdıklarını görebiliyor sen onun yazdıklarını görebiliyorsun bari bunu yapın be bari bunu yapın!.
Forum kurallarına aykırı davranışta bulunan kişiler zaten yetkili kişilere kanıtları ile birlikte ihbar edildiği takdirde uyarı ve devamında uzaklaştırma cezası almaktadır.
Sizin canınızı hangi üye sıktı tek bir kişi için konuşuyorsunuz galiba? Bu arada yönetici değilim.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Forum kurallarına aykırı davranışta bulunan kişiler zaten yetkili kişilere kanıtları ile birlikte ihbar edildiği takdirde uyarı ve devamında uzaklaştırma cezası almaktadır.
Sizin canınızı hangi üye sıktı tek bir kişi için konuşuyorsunuz galiba? Bu arada yönetici değilim.
benim canımı sadece bir değil pek çok kişi sıktı istersen hepsinin adını sayıyım burda ama sıkmaya devam ederler o yüzden de herkese açık paylaşamam ama gerçekten o engellemenin foruma gelmesini istiyorum

isimbulmakzor

Yeni üye
19 Haz 2021
22
5
Merhaba. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki burası forum. Yani yeni kişilerin gelmesi ve eskilerin gelecek nesillere bilgisini aktarması kritik bir nokta. Bundan ötürü gerek küçük, gerek büyük dileyen herkes buraya katılabilmeli. Asıl sıkıntı olan nokta, boş veya zayıf konular açılması. Bunun önüne geçmek için ise yapabileceğimiz en iyi şey aramızdaki samimiyeti korumak, insanları uyarmak ve forum adabına dikkat etmektir. Hele yeni gelenlerin forum kurallarından haberdar olması önemlidir. Yeni katılan dostlara yolun başından doğrusunu göstermek lazımdır.

Lakin eğer herhangi bir kişi kurallara ısrarla uymayacak, itiraz edecek, hatasını tekrarlamaya devam edecek olursa cezalandırmak gerekir. Ceza bunun içindir. Ceza düzenin sağlanması için önemlidir. Kesin, net ve katı olmalıdır. Ama şunu bilmeli ki insan, ceza çözüm değil araçtır. Asıl çözüm aramızdaki sevgiyi koruyarak sohbetlerden lezzet almaktır.

Bunlar şahsi fikirlerimdi. Eğer güzeli gösterirsek insanlar elbette güzele yönelecektir.

15 Ağu 2015
203
28
20
üye olma tarihime bak, 2015 şuan 17 yaşındayım küçüklükten beri buradayım ne zararım dokundu ?

StarGamer57

Uzman üye
31 Ağu 2014
1,541
27
Ötüken
Yanlış bir öneri.
Buraya 14-15 yaşlarında gelip bilgi birikim sahibi olup bir şeyler katanlar var.
Kaldı ki o gelen çocuklar 3-5 yıl sonra daha da büyüdüklerinde , foruma sağlam katkılar yapabilirler. Geçmişte bunun bir çok örneği mevcuttur.
Nesilden nesile aktarılır, THT Edebiyen yaşar.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Bence Yanlış sonuç olarak bu foruma daha önceden kayıt olup veya yeni katılan +18 altı kardeşlerim günle ve zaman içerisinde kendilerini geliştirdiler, ayrıca istatistikler eskiye nazaran düşük...

'Laymen

Katılımcı Üye
11 Tem 2021
596
397
Black Earth
birsürü çoçuk yaştaki üyeler alınmış bence alınmamalı boş boş konu açıyorlar
Genelleme Yapmasan İyiydi Belki Boş Vakitlerinde Öğrenmek İçin Konu Açıyorlardir ve Sen Bu Konulara saygı göstermelisinin :) saçma konu seni ilgilendiriyorsa rapor tuşu boşuna yapılmamış diye düşünüyorum amma velakin en başından senin saçma dediğin konular gerçekten saçma olsa idi yöneticiler saten çöpe taşımıştı...

Nellogix

Uzman üye
3 Eyl 2021
1,109
873
🇹🇷 Türkiye/Ankara
birsürü çoçuk yaştaki üyeler alınmış bence alınmamalı boş boş konu açıyorlar
Olayı kişiselleştirmiş olabilir misin? Heves yapıyorlar, konu açıyorlar, bir şeyler öğrenmek için çabalıyorlar. Bunlar sana göre boş olabilir ama ama dile getirmemen daha doğru olurdu. Sen birşey kaybetmedin fakat biz heves yapan bir çocuğu kaybettik.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Bunu yönetime diletmen dileğiyle :)

sizden bunu yapmanızı istiyorum ben bu adaletsizlik yüzünden çok mücadele ettim o kadar yazmaya uğraşırım yöneticilere ve bir tıkta silerler
bak şimdi de bana dediler yönetici aşşalama diyorlar birde puan vermişler ama ingilizce yazmışlar anlamadım ben sadece olması gereken birşeyi ve şu anda yanlış olan birşeyi bildirdim eğer ki ben banlanırsam veya banlanmazsam hakkınızı helal edin sizi üzdüysem ve forum kurallarına uymadıysam uyamadıysam özür diliyorum

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,208
1,456
Küçük yaştaki kullanıcılara laf ederken kurallara uymayan "sizler", öncelikle kurallara dikkat etmeden bu durumu eleştirmeye yok yapmaya hakkınız yok. Görüyorum ki tek tek post atmama konusunu anlamamışsınız.

Kendini çocuk sıfatından ayırıp "çocukça" davranıyorsunuz ve farkında olarak yada olmayarak küçük yaştaki arkadaşları kendinizden küçük görüyorsunuz.

Burası topluma açık bir platform ve 13 yaşından büyük üyeler istediği gibi üye olabilir ve kurallara uyduğu sürece forumda barınabilirler.

Eleştiriye devam edecekseniz söylediklerimi dikkate alarak devam edin.

@illerin beyi bir yönetici seni uyarmış olabilir. Ortalığı karıştırıp uyarı gelince hemen masum ayağına yatıp kendini acındırmaya çalışma.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Küçük yaştaki kullanıcılara laf ederken kurallara uymayan "sizler", öncelikle kurallara dikkat etmeden bu durumu eleştirmeye yok yapmaya hakkınız yok. Görüyorum ki tek tek post atmama konusunu anlamamışsınız.

Kendini çocuk sıfatından ayırıp "çocukça" davranıyorsunuz ve farkında olarak yada olmayarak küçük yaştaki arkadaşları kendinizden küçük görüyorsunuz.

Burası topluma açık bir platform ve 13 yaşından büyük üyeler istediği gibi üye olabilir ve kurallara uyduğu sürece forumda barınabilirler.

Eleştiriye devam edecekseniz söylediklerimi dikkate alarak devam edin.

@illerin beyi bir yönetici seni uyarmış olabilir. Ortalığı karıştırıp uyarı gelince hemen masum ayağına yatıp kendini acındırmaya çalışma.

hayırdır 12 yaşındakiler olamıyor mu bu bir
iki öyle etiketlemişsin büyük onun bildirimi bana gelmedi
üç evet aynen bende yöneticileri uyardım ama dinlemediler
dört bu konuyu açmak zaten ayrı bir sıkıntıydı herkesin yazabilmesi ayrı bir sıkıntı
beş helallik istedim ve özür diledim
altı daha önce zaten seninle yaşamış olduğumuz kötü olaydan bunu bana dediğini düşünüyorum ben artık fazlasıyla mücadele ettim ve direndim birdahakine yazmayacağım bunları kendinize söyleyin hep şimdi ben birşey desem yine nefsiniz üstün çıkıp sizi altüst edecek ve yine zorunuza gidip bana ters cevap vericeksiniz içimdeki kin artık beni adeta sarmalamış durumda BANA ARTIK İÇİMDEKİ KİN'İ BİRAZ DA OLSA AZALTACAK ŞEYLER YAZIN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.