Üye olmayanların (ziyaretçi) forumumu gezmesini istemiyorum/istiyorum

Dejavue

Özel Üye
20 May 2008
3,750
10
Türkistan
1. Eğer ziyaretçilerin foruma girmesini tamamen engellemek istiyorsanız

Yönetim -> Seçenekler ve Opsiyonlar -> Ziyaretçiler forumu gezebilsin
Bu ayarı işaretlemezseniz üye olmayanlar forumun herhangi bir sayfasına girdiklerinde şifre ekranı ile karşılaşırlar.

2. Ziyaretçilerin siteye girebilmelerini, ancak yazı yazamamalarını istiyorum
İzinleri Ayarla -> Ziyaretçiler -> Düzenle altından konu açma ve cevap verme iznini kaldırabilirsiniz.

3. Ziyaretçilerin siteye girebilmelerini, bölümlerin ismini görebilmelerini, ancak bölüme tıkladıklarında girememelerini istiyorsanız

"Themes" klasöründe, kullandığınız temanın klasörüne girin. Eğer orada Messageindex.template.php dosyası varsa onu açın. Eğer yoksa, default tema klasörüne girin ve onun içindeki dosyayı açın. Eğer kullandığınız tema zaten default ise, o zaman da default tema klasöründeki açın.

Bunu bulun:

Kod:

?>

Bununla değiştirin:

Kod:

is_not_guest();
?>

Aynı işlemi Display.template.php, Printpage.template.php ve recent.template.php dosyaları için de yapmalısınız.

4. Ziyaretçilerin bölümlere girebilmesini, konu başlıklarını görebilmelerini, ancak konunun içini okuyamamalarını istiyorsanız,

"Themes" klasöründe, kullandığınız temanın klasörüne girin. Eğer orada Display.template.php dosyası varsa onu açın. Eğer yoksa, default tema klasörüne girin ve onun içindeki dosyayı açın. Eğer kullandığınız tema zaten default ise, o zaman da default tema klasöründeki açın.

Bunu bulun:

Kod:

?>

Bununla değiştirin:

Kod:

is_not_guest();
?>

Aynı işlemi Printpage.template.php ve recent.template.php dosyaları için de yapmalısınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.