Sızma Testleri Uzak Erişim Sağlama Hakkında

rock277

Üye
20 Haz 2019
68
0
Merhaba abiler kardeşler arkadaşlar , en az 1 haftadır kahrolası port açmayla uğraşıyorum hatta superonline'yi arayıp o şekilde de port açtırdım ama yine olmadı . Portt açık gözüküyor sıkıntı yok gibi gözüküyor ama google'den kontrol edince kapalı diyor anlam veremedim :yorgun :uzgun1

Benim amacım Kali Linux'da yaptığım serverimi bir şekilde farklı ipye sahip pcye atmak ve orada serverimi çalıştırmak yani uzak erişim sağlamak istiyorum. Yukarda da söylediğim gibi port açtığıma rağmen hala yapamadım lütfen bir yardımcı olun... :uzgun1 :uzgun1 :yorgun

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
SSH(secure shell) kullanacaksan, port22 üzerinden zaten çalışıyor. Makinana bağlansın istiyorsan deamonu kontrol et.(systemctl status <service name>) Eğer dışarıdan birinin port aracılığı ile bir yazılıma bağlanmasını istiyorsan, internet sağlayıcın üzerinden CCN(tarzı bişey idi adı) havuzunda olmadığına emin ol. Havuza dahil isen statik ip alman gerekecek. Akabinde rahat rahat bağlantını sağlayabilirsin.

rock277

Üye
20 Haz 2019
68
0
SSH(secure shell) kullanacaksan, port22 üzerinden zaten çalışıyor. Makinana bağlansın istiyorsan deamonu kontrol et.(systemctl status <service name>) Eğer dışarıdan birinin port aracılığı ile bir yazılıma bağlanmasını istiyorsan, internet sağlayıcın üzerinden CCN(tarzı bişey idi adı) havuzunda olmadığına emin ol. Havuza dahil isen statik ip alman gerekecek. Akabinde rahat rahat bağlantını sağlayabilirsin.

Benim amacım linuxtan yaptığım trojanı bir sekilde farklı pclere bulaştırmak ardından o pclere bağlantı sağlamak , ssh bunun için uygun mu _?
eger uygunsa trojanı yaparken lhostumu mu girmem gerek yoksa ssh üzerinden bir ipmi alıcam _?
ngrok indirdim deniyeyim die olmadı yaptığım trojana ngrok ipmi yazdım çalışmadı trojan. :S

Kafam karışık ne yapmam gerekiyor _?

Neden port açma ihtiyacı duyuyorsun ssh bağlantısı ile 22 numaralı port üzerinden uzaktan erişim sağlayabilirsin zaten.

SSH'yi kurdum Puttyide yükledim puttye e id yi ve passwordu girerken passworda yanlış diyor "Access Denied" hatası veriyor , bu nedir _? Nasıl düzeltecem bunu _?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.