vBulletin Admin Şifresini Unutanlar veya Bir Başkasına Kaptıranlar Cevabınız Burada

sLayEr

Özel Üye
2 Ara 2006
781
5
İstanbul
vBulletin altyapılı bir web sitesine sahipseniz ve yönetici hesabının şifresini unutmuşsanız aşağıdaki yöntemi kullanarak forum hesabınızı kurtarabilirsiniz. Ayrıca web sitenize shell yükleyerek veya benzer yöntemlerle kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmişse, tönetim paneli (C-panel, DirectAdmin, PleskPanel) veya FTP üzerinden bağlanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Öncelikle web sitenize giderek yeni bir hesap ile üye olun.

Sunucunuza ftp veya panel yoluyla eriştikten sonra config.php dosyasını açın ve daha önce üye olduğunuz hesabın userid numarasını aşağıdaki değişkenlere ekleyin.

Kod:
$config['SpecialUsers']['canviewadminlog'] = '1'
$config['SpecialUsers']['canpruneadminlog'] = '1';
$config['SpecialUsers']['canrunqueries'] = '1';
$config['SpecialUsers']['undeletableusers'] = '1';
$config['SpecialUsers']['superadministrators'] = '1';

Daha sonra aşağıdaki sorguyu çalıştırarak hesabınızı yönetici konumuna yükseltin.

Kod:
UPDATE `user` SET `usergroupid` = '6' WHERE `username` ='sLayEr'  LIMIT 1 ;

"sLayEr" olarak adlandırdığım alanı kendi hesap adınızla değiştirin.

Hepsi bu kadar. Dün gece forum yedeğimi yeniden yüklemiştim ve Admin hesabımın şifresini unuttuğumu fark ettim. Nasıl yapacağım şeklinde kendime sorular sorarken bu yöntemi buldum. PhpMyaAdmin üzerinden SQL sorgusunu çalıştırarak yönetici rölüne sahip oldum ve forumumu bu şekilde kurtardım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dolex

Katılımcı Üye
13 Ağu 2007
509
8
paylaşım için sağol benim arkadaşım vardı şifresini unutmuştu yardımın için tşk

istagoz

Yeni üye
3 Eki 2007
1
0
mbr arkadaslar aynı olay banda geldi fakat hiç bişi yapamıyorum...

bunu yapamaıdm;....
UPDATE `user` SET `usergroupid` = '6' WHERE `username` ='sLayEr' LIMIT 1 ;

calıstıramadım daha acıklayıcı olursa ıyı olur nerden calıstırcam plss helpmee..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.