vBulletin ip yasaklama

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Selamun aleyküm arkadaslar. vBulletin forum sisteminde ip yasaklama işlemi nedir ve nasıl kullanılır bu makalede çok kısa bir şekilde açıklayacağım. IP yasaklama (banlama) aynı ip bloguna ait kişileri sitenizden uzak tutmanıza katkıda bulunur. Atıyorum birisi sitenize sürekli üye olup küfür yazıyor, sizde rahatsız oluyorsunuz. IP bloguna baktiğinizda örnek; 178.54.344.21 => 178.54.392.11 => 178.54.358.74 gibi iplere aitse bunu vbulletin panelden engelleyebilirsiniz.

En etkili engelleme yolu ise şöyledir. Admin panele girin => vBulletin seçenekler => Kullanıcı banlama seçenekleri kısmına girdiğinizde ip banlama yerini göreceksiniz. Oraya ben örnekteki saldırgan ipimi şu şekilde ekleyebilirim:

goruntu_1.jpg

Bu şekilde veya ipin tamamını ekleyerek banlama işlemini yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.