VBulletin Tema Kurma (Capsli)

кιllεя¬εx

Kıdemli Üye
11 Ağu 2007
4,462
17
THT Vice Ctiy
Bunun için ilk başta temamızı bulalım ve bilgisayarımıza yükleyelim. Ben örnek olsun diye Vbulletin.org adresinden bir adet tema indiriyorum. İndirdiğim bu temayı kuracağım.

Not: Vbulletin sürümünüze göre tema yüklüyorsunuz. Vbulletin 3'ün temasını Vbulletin 4'e, Vbulletin 4'ün temasını 3'e yükleyemezseniz.

Vbulletin temaları iki kısımdan oluşur.

İlk kısım, ftp programı ile hostunuza yüklediğiniz dosyalar.
İkinci kısım vbulletin admin panelinden kurulumu yaptığınız xml dosyası.

İnternetten indirdiğim tema dosyasının içinden aşağıda gördüğünüz gibi bir "UPLOAD" klasörü birde "vbulletin4-tema.xml" adından bir dosya çıktı.

İlla ki isimleri böyle olacak diye bir şart yok. Ama genellikle bir "UPLOAD" klasörü, bir xml dosyası bazen de bir kaç yardım dosyası çıkmaktadır.

İlk iş olarak ftp programı ile UPLOAD klasörünün içindeki klasörü (images), forumunuzun kurulu olduğu bölüme atıyoruz.

Daha sonra Admin CP paneline giriş yapıyoruz.

Sol menüde bulunan Temalar - Stiller menüsüne geliyoruz.

31754d1347020593-vbulletin-4-tema-kurma-2.jpg

Tema Yükle/İndir sekmesine tıklıyoruz.

Sağtarafta açılan sayfa iki kısımdan oluşmaktadır.

Yukarıdaki kısmı kullanarak var olan tema dosyasını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.
Alttaki kısmı kullanarak bilgisayarınızdaki temayı sitenize kuruyorsunuz.

31755d1347020866-vbulletin-4-tema-kurma-3.jpg

Dediğim gibi alt kısım yeni tema yükleme kısmı ve doldurulması gereken 7 adet seçeneği var. Şimdi bu seçenekleri dolduralım.

1- İndirdiğiniz temanın xml dosyasını seçiniz.
2- Bu bölümü değiştirmeyin
3- Yeni tema kuruyorsanız değiştirmeyin. Bir temanın üstüne kurmak istiyorsanız buradan üzerine kurulum yapacağınız temayı seçiniz.
4- Evet seçeneğini işaretleyiniz.
5- Temayı bir isim veriniz.
6- Değiştirmeyin.
7- 1 veya 2 yapınız.

Son olarak yükle tuşuna basınız. 1-2 dakika içinde kurulum bitecektir.

Kurduğunuz bu temayı aktif olarak kullanacaksanız (default tema yapmak istiyorsanız)

Vbulletin Seçenekler -----> Biçim ve Dil Ayarları kısmında bu ayarlamayı yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Black-Box

Emektar
14 Tem 2008
5,199
48
İstanbul.
Kimin sitesi bu nerden yaptın nerden ettin bakem:D

Şaka şaka gercekten acıklayıcı ve öz bir anlattım .

Paylasım için teşekkürler.

Saygılar..

ByScylone

Yeni üye
1 Ocak 2012
38
0
Her Tema Ftp İmagese atmayın çalışmaz Bazıları FTP Anadizinine atmanız gerekir saten temayı bulduğunuz yerde yazıyordur yada indirince beni oku felan vardır. oda olmadı siz üye olup sorun yada

2 seçeneğide deneyin ftp anadizine atın olmassa images dosyasının içine atın

Paylaşım için Teşekkürler.

Ozitokito

Yeni üye
23 Haz 2013
49
0
|тhaηaтσS|;1035375' Alıntı:
Geriye kalan dosyaları ise public_html deki images klasörünün içine atınız :)

Her site için public_html değil www de var hiç bişi bilmeyen bi adam var belki arar arar bulamaz :puah

15 May 2013
150
0
Kardeeeeşşş!...

Bitanesin...

Abisin...

Babasın...

Minnettarım Ben Sana...

Allah Razı Olsun...

Hey Yerde Yarım Yamalak Bi Burda Tam Saolasın...

15 May 2013
150
0
Özür Dilerim Ama Bişey Aklıma Takıldı

Alimdeki Temanın 4 Adet XML Dosyası Var

blue-blog.xml
blue-cms.xml
blue-fluid.xml
blue-forum.xml

blue-forum.xml Dosyasını Kurdum, Başarılı... Peki Diğerlerini Nasıl Kuracam?...
Diğerlerini Normal Tema Gibi Kurunca Olmuyor?...

Ayrıca Benim forumumda Nasıl Sol veya sağ Tarafta Menü Gösterebilirim?...Normalde Menü Olması gerek?...

Ve Yukardaki menü çubuğu nasıl düzenlenir?...(articles. Neler yeni?, blog. forum. vs bulunduğu menü)

Ozitokito

Yeni üye
23 Haz 2013
49
0
|тhaηaтσS|;1035375' Alıntı:
Geriye kalan dosyaları ise public_html deki images klasörünün içine atınız :)

her ana dizin public_html değil html de var hem adam belki başka yol seçti resimler içln bence fazla açıklayıcı olmamış ama yinede güzel paylaşım :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.