VDS ile neler yapılabilir?

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Kurumsal ve Bireysel hosting satışı yapabilir ya da yayınlayabilirsiniz.
Oyun sunucusu olarak kullanabilirsiniz.
Voip yazılımlarıyla kurumsal firmaları birbirine bağlayabilirsiniz.
Radyo ve IRCd gibi 3. Parti yazılımlarla müşterilerinizi daha çok memnun edebilirsiniz.
Sanal Sunucuları Yükleme (Upload) ve İndirme (Download) işlemlerinde, yüksek bağlantı hızlı sanal sunucularda, dosya dizini olarak kullanabilirsiniz.
E-posta ve Dns sunucu olarak kullanabilirsiniz, bu alandaki tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

.....

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Hocam Web Sitesi Nasıl Kuruyoruz Domain Falan Nasıl Oluyor Para Vermeden Kurabilirmiyim :D

Dostum hiç VPS kullanmadım ama bu bir sunucu ve mantıken bunu alan adına yönlendirerek web sitesi olarak kullanabiliriz diye düşünüyorum.
Para vermeden derken VPS ücreti ayrı alan adı ücreti ayrı. Ücretsiz bulabilir misin bilmiyorum, bulursan da pek kullanışlı ve güvenli olacağını sanmıyorum.
Tabii web sitesi için VPS yerine web hosting tercih etmek daha mantıklı bir tercih olur.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Oyun Sunucusu Kurabilirsin. (En Çok Transformice PVP Serverleri Tutar Fakat Bu Oyunda Çok Terbiyesiz Kişiler Olur Dikkat Et.Ergen Kişiler , Random Atanlar Falan )
DDoS İçin Kullanabilirsin.
Botnet İçin Kullanabilirsin.

HCS

Katılımcı Üye
30 Nis 2016
304
0
Hosting kurmak derken web sitesi yapabilirsiniz. Ama bunun için hosting paketi almanız daha mantıklı. VPS'ler daha büyük projeler için kullanılıyor.

Büyük Proje Değilde Büyüycek Bir Projem Var Deneyeceğim

Para kazanmak istiyorsan ,
Minecraft Sunucusu açmak bütün veletler geliyor viplik felan alıyor.
1 Ayda 350 TL kaldırmıştım. 40 TLlik vds ile

BNA YARDIMCI OLRMSN BU KONUDA ?

Hocam Web Sitesi Nasıl Kuruyoruz Domain Falan Nasıl Oluyor Para Vermeden Kurabilirmiyim :D

ESKİDE NOLUYODUDA SİMDİ HOSTU ALRISIN DOMAİN .TK GİBİ DOMAİNLER ALABİLİR SİN FORUMDA BU KONULAR MEVCUT.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.