VDS'den Hosting Nasıl Yapılır

Ryloka

Katılımcı Üye
22 Nis 2015
891
1
Altay
Merhabalar, konuya "KESİNLİKLE RESELLER HOSTİNG'TEN BAHSETMİYORUM" olarak başlamak isterim :D. İlk olarak yapmak istediğim şey sunucu yönetimini öğrenip kendimi geliştirip bunu yaparken hosting hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum. Bunu yapmam için en iyi yol bir sunucu kiralayıp hosting için yapılandırmak olacaktır diye düşünüyorum. 5 Adet sitem var ve bunları barındırarak başlayacağım. Aynı zamanda hosting satışı için bir sitem ve güzel bir domainim var ancak işi tamamen öğrenmeden buna kesinlikle girmeyeceğim bu uzun vadede olan bir plan bunu da belirtmek isterim. VDS veya VPS sunucuya nasıl hosting için ve hosting satışı için yapılandırma yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan var mıdır acaba?

Kısaca boza boza öğreneceğim VDS veya VPS ye nasıl hosting yapılandırması yapabilirim :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.