- Veritabanı Bağlantısı Yapma - ☬❛GonzaLes.•°*”˜シ

21 Ara 2013
106
0
yalnız pdo eklentisi geldi

$dbpdo = new PDO('mysql:host='.$db_host.';dbname='.$db_ismi, $db_kullaniciadi, $db_sifre);

try {
$dbpdo = new PDO('mysql:host='.$db_host.';dbname='.$db_ismi, $db_kullaniciadi, $db_sifre);
$dbpdo->setAttribute( PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_WARNING );
} catch (PDOException $e) {
echo 'Baglanti hatasi: ' . $e->getMessage();
die();
}

$dbpdo = null;

if mysql ile olan yere bu şekilde pdo eklentisini etkinleştiriyoruz

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,854
1
127.0.0.1
c# veya vb.net için olanınıda bir hayırseverimiz yapabilirmi ?

C# access veritabanı bağlantısı konum vardı incele istersen http://www.turkhackteam.org/c-j-vb-...-c-access-veritabani-baglantisi-dev-konu.html ama ben mysql istiyorum diyor isen accessi öğren hemen sonra mysql öğren çünkü ikiside aynıdır neredeyse takıldığın noktaları sor.

Pdo bağlantısı yapmak daha güvenli ve hızlı mysqle göre mysql artık birçok hosting firması desteklemiyor. php sürümü 5.1 veya 5.4 den sonrası mysql bağlantısı yapılmıyor. Ama elinize sağlık

19 Eki 2014
183
3
'GonzaLes' Hocam Veri Tabanı Ne İçin Oluşturuluyor veya Neleri İçerisine Alıyor Bunu Merak Etttim Cahil Olduğumuz Nice Bilgiler Var Fakat Beyin Sorularla Öğrenir Sorgulayarak Saçma Soru Sorduysam Affedin Zamanınızı Calmış Oluyorum Şimdiden Özür Dilerim

'GonzaLes

Yaşayan Forum Efsanesi
17 Nis 2015
11,747
258
85
Kayseri
'GonzaLes' Hocam Veri Tabanı Ne İçin Oluşturuluyor veya Neleri İçerisine Alıyor Bunu Merak Etttim Cahil Olduğumuz Nice Bilgiler Var Fakat Beyin Sorularla Öğrenir Sorgulayarak Saçma Soru Sorduysam Affedin Zamanınızı Calmış Oluyorum Şimdiden Özür Dilerim

Estağfrullah kardeşim kimse anasının karnında öğrenmiyor bende yarım yamalak biliyorum ama tam anlamıyla anlatmaya çalışıyorum işte farkımız yok bizimde..

Veritabanı ayarımızı yaptığımızda kodlamamıza görede veritabanına bağlantımızı bu konumuzdaki gibi kullanıyoruz değişik olanları da var standart olanlar bunlardır.Eskiyor tabi de..

Veritabanı web sitemizde yapılan işlemleri örneğin bir üyeliğimiz var üyeliğe giriş yapmamız için veritabanından bilgiyi çekip doğrulaması lazım.
Mesela sen tht ye LodrxHacker nicki ile giriş yapıyorsun tht nin veritabanında bu nickin kayıtlı değil ise bu foruma girip konulara mesaj yazamazsın.
Yani bi nevi bilgi kaydetmeye yarayan işlemdir.

Veritabanı bilgisi için ek olarak buradan bilgi alabilirsin ; Veritabanı Nedir? Veritabanı Ne İşe Yarar? Veritabanı Hakkında Bilgi | E-Bi Dünya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.