Video Tasarım kategorisi Hakkında eleştirim / kural değişikliğinin uygulanmaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
22 Tem 2023
63
48
Anıtkabir
Merhaba Değerli Turkhackteam Yöneticileri:

Konum büyük ihtimalle Grafik tasarım ekibi yöneticileri tarafından kaldırılacak ama yinede fikirlerimi belirtmek istedim.

Yakın zamanda video tasarım kategorisinde forum adına bir intro yaptım ancak gördüklerim karşında şaşırdım.
İntromu yapıp forumdaki video tasarım kategorisinde konumu açtım ancak konumun çöpe taşındığını gördüm.
Bu durum biraz canımı sıktı çünkü 15 dakika bile olsa Introyu yapmak için emek harcamıştım.
Sonrasında konumu çöpe taşıyan moderatörün yazdığı kullandığın templateyi belirt mesajını gördüm.
Çok şaşırdım çünkü grafik tasarım kategorisinde template serbest ancak video tasarım kategorisinde yasak.
Sonrasında konumu çöpe taşıyan moderatör ile iletişime geçtim ve kullandığım templateyi dm yoluyla ilettim ve konumu geri taşımasını istedim.
Konumu geri taşıyacağını söyledi ama taşımadı... attığım mesajı görmesine rağmen. bir defa daha yazdım öyle taşıdı allah razı olsun ya taşımasaydı?
Moderatöre ek olarak şunları söyledim eğerki video tasarım kategorisinde kullandığım templateyi belirtmek zorunda isem; video tasarım kategorisinde
150 konu varsa en az 140'ı template kullanmış ve kullandığı Templateyi belirtmemiş. şimdi sizlere soruyorum bu durumda hepsinin kaldırılması gerekmez mi ?
Neden sadece benim konum kaldırılıyor 2019 yılından sonra 4 yıl boyunca kim kullandığı templateyi belirtti ?

Ek olarak Forumu biraz daha incelediğimde forum hakkında kategorisinde bir konu buldum ve konuda şu yazıyordu
Grafik tasarım, international forum ve diğer tüm bölümlerde kurallarda esnetme yapılmıştır.
Bu Üstte belirttiğim kural Ceys Adlı yönetici tarafından 2022 yılında yazılmış Ve Hala uygulanıyor ancak Video Tasarım kategorisinde 2019 yılının katı kuralları uygulanıyor.
Burada yazılan esnetme sadece grafik tasarım için kullanıyor. Ancak maddede diğer tüm bölümlerde dahil edilmiş.

Eleştirim:

Değerli Forum Yöneticileri özet geçecek olursam zoruma giden şey şu; Yukarıda belirttiğim gibi video tasarım kategorisinin kuralları 2019 yılında template kullanacaksan belirteceksin demiş net bir şekilde. ancak 2019 yılından sonra grafik tasarım ekibinden bazı kişiler template kullanıp Edit yapmasına rağmen belirtmemiş template kullandığını.
Buna rağmen konuları kaldırılmamış. Ben forum için bir tasarım yaptım ve konum çöpe taşındı. Hem 2022 de Belirtilen kural uygulanmıyor. hemde sanki emek hırsızılığı yapmışım gibi şu mesajı alıyorum

Hazır çalışmalar kullanıp proje dosyası paylaşılmayan çalışmalar (ç)alıntı olduğundan çöpe taşınacaktır.

Şimdi soruyorum sizlere Grafik Tasarım kategorisi moderatörleri bu terslikte bir iş yokmu sizcede?

SAYGILARIMLA...

Son düzenleme:

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,006
1,576
Tasarım Ekibi Direktörlüğü

Konum büyük ihtimalle Grafik tasarım ekibi yöneticileri tarafından kaldırılacak ama yinede fikirlerimi belirtmek istedim.

Yakın zamanda video tasarım kategorisinde forum adına bir intro yaptım ancak gördüklerim karşında şaşırdım.
İntromu yapıp forumdaki video tasarım kategorisinde konumu açtım ancak konumun çöpe taşındığını gördüm.
Bu durum biraz canımı sıktı çünkü 15 dakika bile olsa Introyu yapmak için emek harcamıştım.
Sonrasında konumu çöpe taşıyan moderatörün yazdığı kullandığın templateyi belirt mesajını gördüm.
Çok şaşırdım çünkü grafik tasarım kategorisinde template serbest ancak video tasarım kategorisinde yasak.
Sonrasında konumu çöpe taşıyan moderatör ile iletişime geçtim ve kullandığım templateyi dm yoluyla ilettim ve konumu geri taşımasını istedim.
Konumu geri taşıyacağını söyledi ama taşımadı... attığım mesajı görmesine rağmen. bir defa daha yazdım öyle taşıdı allah razı olsun ya taşımasaydı?
Moderatöre ek olarak şunları söyledim eğerki video tasarım kategorisinde kullandığım templateyi belirtmek zorunda isem; video tasarım kategorisinde
150 konu varsa en az 140'ı template kullanmış ve kullandığı Templateyi belirtmemiş. şimdi sizlere soruyorum bu durumda hepsinin kaldırılması gerekmez mi ?
Neden sadece benim konum kaldırılıyor 2019 yılından sonra 4 yıl boyunca kim kullandığı templateyi belirtti ?

Ek olarak Forumu biraz daha incelediğimde forum hakkında kategorisinde bir konu buldum ve konuda şu yazıyordu

Bu Üstte belirttiğim kural Ceys Adlı yönetici tarafından 2022 yılında yazılmış Ve Hala uygulanıyor ancak Video Tasarım kategorisinde 2019 yılının katı kuralları uygulanıyor.
Burada yazılan esnetme sadece grafik tasarım için kullanıyor. Ancak maddede diğer tüm bölümlerde dahil edilmiş.

Eleştirim:

Değerli Forum Yöneticileri özet geçecek olursam zoruma giden şey şu; Yukarıda belirttiğim gibi video tasarım kategorisinin kuralları 2019 yılında template kullanacaksan belirteceksin demiş net bir şekilde. ancak 2019 yılından sonra grafik tasarım ekibinden bazı kişiler template kullanıp Edit yapmasına rağmen belirtmemiş template kullandığını.
Buna rağmen konuları kaldırılmamış. Ben forum için bir tasarım yaptım ve konum çöpe taşındı. Hem 2022 de Belirtilen kural uygulanmıyor. hemde sanki emek hırsızılığı yapmışım gibi şu mesajı alıyorum

Şimdi soruyorum sizlere Grafik Tasarım kategorisi moderatörleri bu terslikte bir iş yokmu sizcede?

SAYGILARIMLA...
Konu İle İlgilenecektir.

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460

Eleştirim:

SAYGILARIMLA...
Dusunce Tarzinizi Sevdim Ancak Onunuzdeki Bir Moderator Yapicagi Seylerde Izinleri Vardir Soylediginiz bazi laflari duzeltmek isterim bazi moderator arkadaslar 7/24 olamiyor forumda o yuzden. dedikleri laflari unuta biliyorlar tabikide insanlik halli oyuzden pek herseyi sorgulamayin iyi gunler dilerim
Derin sularda yüzüyorsun kardeşim dikkat et boğulma.
Derin sularda yuzmekle alakasi yok arkadas fikir bildirmis herkesin hakkidir fikir bildirmek

22 Tem 2023
63
48
Anıtkabir
yani kopyala yapıştır konu açmak yasak çalıntı oluyor yani kendine özgü olması lazım denedim kendim bizzat
Hocam olay o değilki kopyala yapıştırla geçilecek birşey değil bu hazır dosya kullansan bile yinede yapman gerek işlemler var direk logoyu yapıştırdığın gibi kolay değil.
bu olay neden grafik tasarım kategorisine serbest ancak video tasarım kategorisine yasak
Demek istediğim konunun %50 si Çöpe taşınan konum ile ilgili ancak diğer %50si Video Tasarım kategorisinin moderatörlerine eleştirim

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
Hocam olay o değilki kopyala yapıştırla geçilecek birşey değil bu hazır dosya kullansan bile yinede yapman gerek işlemler var direk logoyu yapıştırdığın gibi kolay değil.
bu olay neden grafik tasarım kategorisine serbest ancak video tasarım kategorisine yasak
onu bende bilemem ben oralara girmedim tek moderatördüm
yani özenli özgün konular forumu daha şık daha kaliteli tutacağı için başka yerde ki ile aynı olmamalı yani bize çalıyor hırsız denmesin o yüzden az özgün ve özenmek önemlidir kurallar bu bence uygun onlarda görevini yapıyor

22 Tem 2023
63
48
Anıtkabir
onu bende bilemem ben oralara girmedim tek moderatördüm
yani özenli özgün konular forumu daha şık daha kaliteli tutacağı için başka yerde ki ile aynı olmamalı yani bize çalıyor hırsız denmesin o yüzden az özgün ve özenmek önemlidir kurallar bu bence uygun onlarda görevini yapıyor
Hocam işin trajikomik kısmı benim konumu (Ç)alıntı diye kaldıran moderatöründe Grafik Tasarım Kategosinde (Ç)alıntı (Kendi deyimi ile) Kullandığı Kaynağı/Templateyi belirtmeden Postlar atması. insan biraz utanır der ki yahu ben bu adama çalıntı diyorum ama bende çalıntı yapıyorum iste zoruma gidende bu

Saygılarımla

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
4,958
5,894
[C*]
Gerekli açıklamayı şu şekilde yapayım. Forumumuzda alıntı konu açarken kaynak belirtilmesi zorunludur. Bu kuralı Tasarım Kategorisi için uyguladığımız zaman ise hazır bir template kullanıldığı zaman kaynağının belirtilmesi gerekmektedir.

Hazır template ile intro hazırlayıp paylaşmanın fayda/zararını tartışmaya gerek yok. Sert kurallar zamanında yoktunuz. Sert kurallar bambaşkaydı. Zaten kurallarda esnetme mevcut şuan. Kaçırdığınız kısım hem genel forum kurallarımız var, hem de kategori kurallarımız.

2 kere uyarma konusuna gelirsek her zaman müsait olamıyoruz. Ayrıca sizinle iletişime geçen arkadaşımın, konunuz ÇÖP'e alındığından orada yetkisi yok. Dm leri görebiliyorum 2 saat geçmemiş tekrar mesaj atılmış. Ki bu mesajdan önce arkadaşım gruba yazmış, müsait kimse çıkmamış. Sonradan ben müsait oldum ve düzenledim.

Öyle alıntı kelimesinin başına "Ç" falan koyarsanız konunuz çöpe de alınır, silinir de. Eleştiri ile karalamayı ayırt edemiyorsanız mesaj yazmayınız.

İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.