virus yardım gizli klasörler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sea

Yeni üye
3 Ara 2007
22
0
arkadaşlar bilgisayarımda virus var ve gizlediğim klasörleri bana göstermiyor anti virus proramı yakalamadı bu virusu temizleyip klasörlerimi geri almam lazım bilen varsa lutfen yardım etisn çok ozr durumdayım ve önemli bilgilerim var o klasörde... şimdiden teşekkür ederim ...:(

GLOBAL34

Katılımcı Üye
29 Eyl 2006
327
0
dünyadan
bak arkadaş aynen benım dedığım gıbı yap sılersın virus'u bılgısayarım>araçlara tıkla>gorunume tıkla

bak işaretlenecek kutucuklarvar sen ordan "gizli dosya ve klasörleri göster kutucuğuna tıkla daha sonra
korunan işletim sistemi dosyaları gizle(önerilen) kutucuktakı işareti kaldır tamam de kapat daha sonra kendini virus gosterır sana :=) el bıle sallar oke selametle kal...ha bu arada yanlışlıkla başka dosyayıda sılmeye kalkma okeselametle kal...

sea

Yeni üye
3 Ara 2007
22
0
birader ben bilgisyar bölümu okuyorum ve virus olduğunada adım gibi eminim ms dos tan silinir ama o kadar derine inemedim yada ordan silmesini bilen varsa bi zahmet anlatsın ben hallederim.... yardım edenlere çok teşekkur ederim dediğiniz hiç bi yol işe yaramaz .... ama arkadaşın dediği sil programına bakmadım yinede çok saolun...

sansar50

Katılımcı Üye
23 Ağu 2007
683
9
Londra
kardeş sil programını denemeni hala şiddetle tavsiye ediyorum ben yardım olsun diye bunu forumda paylaştım ama sen kullanmaya tenezzül etmemişsin bile ayıpoldu yani....işe yarar yada yaramaz onu bilemem ama kuvvet ve muhtemel yarayacaktır 3 4 pcde denedim işe yaradı bu virüs biara herkese bulaşmıştı yapman gereken msdos tosyalarına çist click

sea

Yeni üye
3 Ara 2007
22
0
tamam kardeş eyvallah indirdim yeni ama pc yanımda değil evde saol gidince muhakkak deniyecem tekrar çok teşekürler..

wycombr

Üye
9 Nis 2008
77
1
istanbul
Açamadığın klasörlere erişmeye çalıştığında ne gibi hata alıyorsun? "Yetki yok" ise o virus senin klasör üzerindeki haklarını silmiştir.Bunun için administrator hesabıyla oturum açman gerekir.Sonra, o klasörlere gel ve sağ tıklayıp özellikler de.
Oradan güvenliği seç ve ekle deyip kendi oturum adını eklemeye çalış.Eğer olmuyorsa gelişmişe tıkla ve oradan klasörün sahipliğini al.

Eğer gizlediğin klasörü "gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini seçtiğin halde göremiyorsan ara ya gir.Sonra klasör adını veya içinde bulunan dosya türlerinden bir tanesini(örneğin jpg) arattır(dosya türü aratmak için *.dosyauzantısı). Fakat aratmadan önce gelişmiş arama seçeneklerinden gizli ve sistem klasörlerinde de araması için gereken bir kutucuk var onu işaretle ve öyle arat.En azından klasörün yolunu bulursun ve yukarıda bahsettiğim olayı gerçekleştirirsin.Umarım çözüm olur..

sea

Yeni üye
3 Ara 2007
22
0
arakadaşlar herkese çok teşekurler sorunu çözdum sil programı çalışıyo
arkadaşıma çok teşekurler benim durumumda olan arkadaşlara tavsiye ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.