Zararlı Yazılım Virüssüz dosyayı nasil bulucaz

akad95

Yeni üye
27 Nis 2019
10
0
İzmir
Iyi günler arkadaşlar,ya benim bir sorum olucak,
Geçen bir dosya indireyim dedim ,programın linki altındada virüs total var ,biliyorum onunla kontrol ediliyor ama şöyle birşey tıklıyorum ,herşeyi temiz gosteriyor sadece 1 tane virüs gosteriyor sonra yinede aldiris yapmadan o dosyayı indiriyorum inerken sıkıntı olmuyor ama indikten sonra crom zararlı virüslü dosya diyor ve siliniyor bu neden oluyor,Çünkü başka kişiler aynı dosyaları indiriyor onlara çıkmıyorsa tek banami çıkıyor bir türlü çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim ..ha son olarak yinede indirip kursam bilgisayara zarar görürmüyum

Son düzenleme:

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
59
Ankara
Merhabalar,

Dosyada virüs olmadığına eminseniz bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz;

İnen kısımdan sil yazan yerin sağına tıklayıp sakla ile kaydet. Veya Chrome ayarlarından Gizlilik ve Güvenlik kısmındaki "Kendinizi ve cihazınızı tehlikeli sitelerden koruyun" tikini kaldırın. Veya farklı tarayıcıdan indirin.

Neden çıkar peki;

Google Chrome kötü amaçlı bir dosya ve Chrome tarafından engellendi hatasının sebebi Chrome ayarlarında Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım algılamasının açık olmasıdır.

Google Chrome sizi zararlı olabilecek uygulamalara karşı korumak için .exe gibi uzantılara sahip dosyaları indirmenize engel olabilir.

Bu özellik ile engellenen dosya her zaman kötü amaçlı olmayabilir. Sadece risk taşıyor olabilir. Bu sebepten engellenebilir.

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,443
806
30
root@adige~#
Merhabalar ;

İnen kısımdan sil yazan yerin sağına tıklayıp sakla ile kaydet. Veya Chrome ayarlarından Gizlilik ve Güvenlik kısmındaki "Kendinizi ve cihazınızı tehlikeli sitelerden koruyun" tikini kaldırın. Veya farklı tarayıcıdan indirin düzelecektir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.