Visual Basic 2010 Formu şifreli hale getirmek. // Firtual

Firtual

Yeni üye
19 Tem 2020
37
1
uncertain
Visual Basic 2010 Formu şifreli hale getirmek.

Öncelikle merhaba arkadaşlar bugün sizlere Visual basic'te formu şifreli hale getirmeyi göstericeğim.İlk formunuza bir tane daha forum ekleyin.Birinci formunuz şifre girişi olucak şifreyi giren kişi şifreyi doğru girerse form2'ye atıcak.Foruma forum eklemeyi bir önceki konuma göstermiştim.​
Upy0xm.png
Sol kısımdaki ToolBoxtan 2 adet Textbox 1 adet Button alın.TextBox 1 kullanıcı adı TextBox 2 ise şifre kısmı olucak.Button 1'e 2 kere çift tıklayıp sırasıyla içine bu kodları yazın.​
Ho2Mr5.png

Upy0xm.png
Kod:
If TextBox1.Text = "Kullanıcı adı" And TextBox2.Text = "Şifre" Then
Kod:
MsgBox("Acces Sucesfull")
Kod:
Form2.Show()
Kod:
Me.Hide()
Kod:
ElseIf TextBox1.Text = "" Or TextBox2.Text = "" Then
Kod:
MsgBox("Acces denied", MsgBoxStyle.Critical, "Hata")
Kod:
Else
Kod:
MsgBox("Wrong username or password", MsgBoxStyle.Critical, "Hata")
Kod:
End If
Upy0xm.png
Umarım açıklayıcı bir anlatım olmuştur, beğendiyseniz teşekkür butonuna basmayı unutmayın :)

Son düzenleme:

Firtual

Yeni üye
19 Tem 2020
37
1
uncertain
Başlığı düzenlediğimde kayıt ediyorum fakat başlık değişmiyor birdahakine dahada dikkat edeceğim teşekkürler :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.