⚠❗//VPS\\ Ücretsiz Aldığımız VPS ile Oyun Sunucusu Açalım ! + Sunucu Ayarları❗⚠

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
13
1,173
Hepinize merhaba TürkHackTeam'in değerli mensupları, bu konumda sizlere önceki konumuzda aldığımız ücretsiz VPS ile oyun sunucusu açmayı göstereceğim. Ben cs 1.6 ile örnek vereceğim ama mantık her oyunda aynı. Ek olarak oyun panelini vs.. tanıtacağım.

Konuda öğrenecekleriniz;

Oyun sunucuları neden VPS veya VDS ile açılmakta?
VPS nedir?
VPS ne için kullanılır?
Resimli anlatım.

Oyun sunucuları neden VPS veya VDS ile açılmakta?

Oyun sunucuları yüksek performanslı olduğu ve kapanmadığı için VPS veya VDS ile açılır. VPS, VDS hosting'e girmektedir.

VPS nedir?

Sanallaşıtırılmış sunucu. Detaylı anlatım için tıklayın.

VPS ne için kullanılır?

VPS hosting'de kullanılmaktadır. Daha fazla örnek için tıklayın.

Resimli anlatım.

Daha önceki konumuzda aldığımız VPS'i açtıktan sonra oyunumuzun sunucusunu nereden açacaksak oraya giriyoruz. Gerekli dosyalar varsa yüklüyoruz ve açıyoruz.

Sonrasında gerekli ayarları yapıyoruz ve önümüze gelen panelden gerekli ayarlarımızı yapmamız gerek.

Bu kısımda sunucu adı max oyuncu gibi şeyleri ayarlıyoruz.

Şimdi ayarları yapmaya geçelim.

Network kısmından sunucuyu dış ağa mı yoksa yerel ağa mı açacağımızı seçiyoruz. "Internet = dış ağ. LAN = yerel ağ."

Rcon password ile oyun içi admin şifresi ayarlıyoruz.

Player password ile oyuna şifre koyabiliriz. Örneğin 123

Map cycle ile map döngüsünü ayarlayabiliriz. Dust 2 haritası bittikten sonra Nuke haritası gelecek gibi.

Server name ile sunucu adını değişebiliriz.

Configure kısmından oyun içi ayarları yapabiliriz. Örneğin dost ateşini açmak veya kapatmak.

Statics ile sunucu durumunu görüntüleyebiliriz.

Players'dan oyuncuları ve oyuncuların ping değeri gibi bilgileri görebiliriz.

Bans ile banlanan oyuncuları görebiliriz. Aynı zamanda oyunculara ban atabilir veya banını kaldırabiliriz.

Console yani konsol ile oyun içi ayarları vs.. yönetebiliriz.

Konumu beğendiyseniz bir teşekkür yeter.

Diğer oyunlardada mantık aynı. Örneğin Minecraft sunucusu açacaksanız Aternos ile sunucuyu açıyorsunuz ve öylece bırakıyorsunuz. Ben ek olarak sunucu ayarlarını gösterdim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.