VPS/VDS - CentOS 6 CS 1.6 FullMOD Server kurma 32/64 bit [DEV KONU]

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
Arkadaşlar son zamanlarda bayağı uğraştım CS 1.6 server kurma konusunda. Uğraşmamın sebebi ufacık hatalar.
Bende siz benim gibi uğraşmayasınız diye konu açmaya karar verdim.
NOT: Ben sizi uğraştırmayacağım. Uploadı ortadan kaldıracağız. direk "wget" komutunu kullanacağız.
www.turkhackteam.org // Lostteam
Gerekli Sistem Özellikleri:
1 GB Ram,
100MBit hat,
CentOS 6 - 32/64 bit işletim sistemi.

Gerekli programlar: Putty, Filezilla
NOT: Daha sonradan server editlemek için FileZilla' ya htiyacımız olacak.

- Şimdi Putty programını açıyoruz. Server IP yazıp giriş yapıyoruz.
- Kullanıcı adınızı ve şifremizi yazıyoruz (Şifre yazarken ** gibi semboller çıkmaz)
- Şimdi sırasıyla bu komutları yazalım (Buradan kopyalayıp Putty programında sağ tık yapmanız yeterli)

Kod:
cd /home

Kod:
mkdir server

Kod:
cd server

Kod:
wget http://www.harunbudun.com/dosyalar/fullmod.tar.gz

Kod:
tar zxvf fullmod.tar.gz

Bu komut 64 bit sistemlerde ./hlds_run dosyasının hata vermemesi içindir. 32 Bit sistemlerin kurmasına gerek yoktur.
Kod:
yum install glibc.i686

Kod:
cd cs

Kod:
chmod +x hlds_run

Kod:
chmod +x hlds_i686

Kod:
yum install screen

Kod:
screen

Kod:
./hlds_run -game cstrike +ip [COLOR="yellow"]31.210.120.15[/COLOR] +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 32 +map de_dust2
(31.210.120.15 benim server IP' im. Siz kendi Server IP' nizi yazacaksınız)
Server başlıyor. Eğer;

L 11/01/2015 - 16:54:03: World triggered "Round_Start"

Yazısını görürseniz. Server başlamış demektir.

Ama Bir Dakika! 27015 portunun kapalı olduğunu söylüyor ise, Bununda çözümü var!

Ctrl + C yapıp komut satırına dönüyoruz.

İlk olarak PORT açıyoruz.
Sırasıyla bu komutları yazalım.

Kod:
iptables -I INPUT -p tcp --dport 27015 -j ACCEPT
Kod:
iptables -I INPUT -p udp --dport 27015 -j ACCEPT
Kod:
service iptables save
Kod:
./hlds_run -game cstrike +ip 31.210.120.15 +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 32 +map de_dust2

Yine aynı hatayı alıyorsanız korkmayın. Kökten çözümü var :) Firewall Disable!
Sırasıyla komutları yazalım.

Kod:
service iptables save
Kod:
service iptables stop
Kod:
chkconfig iptables off

Şimdiki komutlar ise IPv6 için. Türkiye' de IPv6 kullanılmıyor ama biz yinede kapatalım :)
Kod:
service ip6tables save
Kod:
service ip6tables stop
Kod:
chkconfig ip6tables off

Kod:
./hlds_run -game cstrike +ip [COLOR="yellow"]31.210.120.15[/COLOR] +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 32 +map de_dust2

Şimdi açılmama ihtimali yok :D
Hadi yine açılmadı diyelim.

Kod:
reboot

yazıyoruz ve restart atıyoruz sunucumuza. 1 dakika kadar bekliyoruz ve giriş yapıyoruz.

Kod:
cd /home/server/fullmod

Kod:
screen

Kod:
./hlds_run -game cstrike +ip [COLOR="Yellow"]31.210.120.15[/COLOR] +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 32 +map de_dust2

Hayırlı Olsun :)

Bu konu hatasız bir CS 1.6 kurulum için En iyi konudur.

Eğer sıkıntı yaşarsanız konu altından yorum atmanız yeterlidir. Bilgim yettiğince yardımcı olabilirim :)

Konu bana aittir. Sadece indirme linkini ben upload etmedim.
İznim dışı (ç)almayınız!

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

LearnIWant

Üye
11 Ara 2015
218
0
Serveri nerden satın alacaklar? Kurulumunu iyi kötü anlatmışsın, adam bunları yaptıktan sonra uzaktaki bir arkadaşıyla server üzerinden nasıl birbiriyle bağlantı kurup counter oynayabilecek?

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
Serveri nerden satın alacaklar? Kurulumunu iyi kötü anlatmışsın, adam bunları yaptıktan sonra uzaktaki bir arkadaşıyla server üzerinden nasıl birbiriyle bağlantı kurup counter oynayabilecek?

İstersen reklamda vereyim? VPS/VDS satan bir sürü yer var :)

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
birşey sorucam koding.com sitesinden ddos atınca sıkıntı olur mu yani ip bulunur mu ?

Yeri değil. Bir dahakine yardım merkezine açarsın :)
Koding.com' a şikayet edilir. Koding' de suçu üstlenemeyeceği için seni buldurtur.
Ancak öyle bir şey olma ihtimali düşük. DDoS saldırısını kendin bile yapsan tehlikesi düşük :)

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
AmxModx dosyalarından birini düzenleyerek. Biraz araştır kolay zaten. Mevcut çalışan PHP panel bulamadığım için anlatım yapamadım panel kurma konusunda.

lALPOHAl

Üye
12 Şub 2016
177
0
Peki serverin ozelliklerini nasil ayarlayabilecegiz? Filezilladanmi?
Yani nebileyim jail olsun deathrun olsun :)?

Birde admin yetkileri adminlik yazma vs vs?

Son düzenleme:

klans

Katılımcı Üye
26 Tem 2013
303
0

Kardeş google full mod addons yaz indir at server dosyaların ıcıne boylece ornek veriyim jail_buyukisyan_v8 acarsan jail modu deathrun_temple acarsanda deathrun modu acılır.

ADMINLIK yazmaya gelirsekte kendi kullandıgım cs sunucunun panelının ftpsınde gosterıyım zaten dosyalar aynı
Rod9MR.png

bu uzantıdakı user ını acın

8DpD0W.png

sende boş veya garip şeyler yazar en alta gel sana vercegim örnege göre düzenle

"NIK" "PW" "abcdefhijkmnopqrstuwvy" "a"

yetkılerı duzenlemek ıstersen yetkı kodlarının ne işe yaradıgına dahi konumu atmak isterim

http://www.turkhackteam.org/counter-strike/940905-cs-1-6-panellerindeki-harf-kodlari.html

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-

Admin yetkilerini flezilla'dan ayarlıyoruz. abcd.. diye bir yetki sistemi var. Yapamazsanız söyleyin onu da anlatırım.

Server'ı başlatırken ki komutda zaten ayarlanıyor kaç kişilik olacağı vs. Onun haricinde komutlar bildiğin komut yani :D amx_map de_dust2 gibi.

Modlar otomatik değişiyor. Jail map aöarsan jail server moduna geçer. Deathrun açarsan da aynı şekilde değişiyor. Soccerjam falan denemedim :)

PHP Paneller dediğim gibi sıkıntılı. Kendim kodlamak isterdim ancak bilgim yetersiz ve ben onu bitiremem :D
WebMod panel kurmaya çalışırsınız :)

lALPOHAl

Üye
12 Şub 2016
177
0
Admin yetkilerini flezilla'dan ayarlıyoruz. abcd.. diye bir yetki sistemi var. Yapamazsanız söyleyin onu da anlatırım.

Server'ı başlatırken ki komutda zaten ayarlanıyor kaç kişilik olacağı vs. Onun haricinde komutlar bildiğin komut yani :D amx_map de_dust2 gibi.

Modlar otomatik değişiyor. Jail map aöarsan jail server moduna geçer. Deathrun açarsan da aynı şekilde değişiyor. Soccerjam falan denemedim :)

PHP Paneller dediğim gibi sıkıntılı. Kendim kodlamak isterdim ancak bilgim yetersiz ve ben onu bitiremem :D
WebMod panel kurmaya çalışırsınız :)

Peki birden fazla kisi servera girebcekmi eminmsnz? :)
Makine vesayire gerekmesin?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.