Watracker ile whatsapp çevrımıçı takıp

AdigeS

Üye
25 Ağu 2017
60
0
Hiç İnsanlar Hakkında Whatsapp'da Takip Ederek Neler Öğrenebileceğinizi Merak Ettiniz Mi? Watracker, Arkadaşlarınızın Çevrimiçi Olup Olmadığını Tekrar Tekrar Kontrol Etmek İçin Web.whatsapp.com Adresindeki Whatsapp Web Uygulamasına Giren Bir Chrome Uygulamasıdır . Bu Bilgiler Bilgisayarınızda Toplanır Ve Yerel Olarak Depolanır, Böylece Daha Sonra Bunu Görselleştirebilir Ve Arkadaşlarınızın Faaliyetlerini Analiz Edebilirsiniz. Whatsapp Kullanarak Ne Kadar Zaman Harcadıklarını Öğrenebilir Ve Çok Kullanırlarsa, Uyumaya Ya Da Uyanmaya Ne Zaman Gittiklerini De Öğrenebilirsiniz!

Nasıl Oldu?
Uzun Bir Zaman Önce, Whatsapp Kullanarak Ne Kadar Zaman Harcadıklarını Öğrenmek İçin Günün Birinde Whatsapp "son Görüldü" Zamanlarını Elle Yazmayı Düşündüm. Bunu Yapmak İçin Yeterince Sıkılmamış Olsam Da, Bir Süre Sonra Web.whatsapp.com'u Öğrendim - Telefonunuz İnternet'e Bağlı Olduğu Sürece Tarayıcınızdan Whatsapp Kullanmanıza İzin Veren Bir Web Uygulaması. "eğer Bir Sayfadaki Bazı Javascript Kodları Gerekli Bilgiyi Alıyorsa, O Zaman Ben De Alabilirim Ve Tüm Arkadaşlarımı Bir Kerede Takip Edebilirim!" Diye Düşündüm.

İlgili İletişimin Bir Kısmı Şifrelenmiş Olduğundan, Sayfanın Sunucuyla İletişim Kurmak İçin Kullandığı Websocket Tarafından Mıtm Tarafından Elde Edilen İlk Girişim Başarısız Oldu. Bu Yönü Keşfederek Çok Zaman Harcadıktan Sonra, Whatsapp'ın İşlevlerinin Çoğunun Window.store, Sadece Onları Çağırmamı Beklediğini Öğrendim . Her Bir İrtibat Kişisine Ait Varlık Güncellemelerine Abone Olarak Ve Her Saniyede Çevrimiçi Olup Olmadıklarını Kontrol Ederek Varlık Bilgisini Almayı Başardım.

Arkadaşlarınıza Hoş Bir Deneyim Yaşatmak İçin Watracker, Aşağıdaki Pencerelere Sahip Bir Chrome Uygulaması Olarak Tasarlanmıştır:

"kayıt" Penceresi, Web.whatsapp.com'un Web Sayfasından Oturum Açmanızı İster. Böylece, İçerik Komut Dosyalarını Sayfaya Enjekte Edebilir Ve Varlık Bilgilerini Toplayabilir.
"çevrimiçi" Penceresi, Arkadaşlarınızın Şu Anda Çevrimiçi Olduğunu Gösterir. (Sadece Kayıt Yapıyorsanız Çalışır)
"zaman Çizgisi" Penceresi, Kaydettiğiniz Tüm Aktivite Verilerini Bir Büyük Zaman Çizelgesi Grafiğine Sığdırır. ( Svg'de Grafiği Oluşturmak İçin D3 Kütüphanesini Kullanır )
"başlatıcısı" Pencereleri İlk Açılan Penceredir Ve Buradan Diğer Pencereleri Açabilirsiniz.
Zaman Çizelgesi Grafikleri Çok İlginç Ve Bazen De Şaşırtıcıydı. Günün Çoğunu Whatsapp Kullanarak Geçirdiğimden Emin Olan Bazı Kişiler Aslında Ilımlı Birer Kullanıcı İken, Şüphelemediğim Diğer Kişiler İse, Bazen Gecenin Geç Saatlerinde, Korkutucu Miktarda Zaman Manifatura Harcadılar.

Güvenlik Sonuçları
Elbette Ürpertici Olsa Da, Bunun Bir Güvenlik Açığı Olup Olmadığı Açık Değildir. Çevrimiçi Gösterge Whatsapp'ın Temel Özelliklerinden Biridir Ve Bu Konuda Bir Sürtüşme Olmak Benim İçin Bir Düzeltme Gerektirmez. İnsanları Sokakta Da Takip Edebilirim :)

Whatsapp, Çevrimiçi Gösterge Veya Gaz Kelebeği İsteklerini Birden Çok Kişinin Durumu İçin Devre Dışı Bırakmak İçin Bir Seçenek Ekleyebilir.

Kurulum
Açın Chrome://extensions/, Sayfanın Üstündeki "geliştirici Modu" Onay Kutusunu Etkinleştirin, "paketlenmemiş Uzantıyı Yükle ..." Ye Basın Ve Bu Uygulama İle Klasörü Seçin. Artık Watracker'ı Normal Bir Program Gibi Açabilirsiniz. (Windows Üzerindeyseniz, Başlat Menüsünde Arayın)

Bilinen Sorunlar
Telefonum Herhangi Bir Wi-Fi Ağı Bulamadığında Ve Mobil İnterneti Kullanmaya Başladığında, Whatsapp Web Uygulaması Telefona Bağlanamayacağını İddia Eder Ve Kayıt Durur.

Gelecek İş
Google, Chrome Uygulamalarının Kullanımdan Kaldırıldığını Duyurdu . Yakında, Watracker'ın Çalışmaya Devam Etmek İçin Başka Bir Platforma Yeniden Yazılması Gerekecektir.

Lisans
Watracker, Mıt Lisanslıdır. Daha Fazla Bilgi İçin Ekli Lıcense.txt Dosyasına Bakın.

İndirme Adresi

https://github.com/andrey-Leshenko/watracker
timeline.png

Bir teşşekürü çok görmeyin :D

Alıntıdır

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.