Waypoint Kodu (ai için) [js]

28 Ocak 2015
95
0
Arkadaşlar Merhaba

yarış oyunu yapmak için gereken kodları paylaşıyorum ilk kodumuz waypoint olacak waypoint ile aracın gideceği yol alacağı yeri belirleyebiliriz

waypoint olmazsa olmazdır

waypoint ile işimizi bitirdikten sonra aracın yol alması için araca hareket scriptini vericez

hareket scripti konusuna gitmek için tıklayın

fazla lak lak etmiyeyim direk konuya giriyim

bilmeyenler için anlatıyım :

ilkin 2 adet boş bir obje oluşturun ve birincisinin adını waypoint yapın
diğerinide alt yapın

alt objesini waypointe atın

ve alttaki kodu .js olcak şekilde kaydedip waypoint objesine atın

ve önümüze yuvarlak yeşil bir obje gelecek alt objesini duplicate diyerek artırın ve taşıyıp yeşil toplarla gideceği yolu çizin

şimdilik waypoint işlemimiz bitmiştir diğer dersimizde araca waypointi izlemesi için yapay zeka vereceğiz

WAYPOİNT KODU:

Kod:
var lastPos:Vector3;

function OnDrawGizmos () {

var waypoints=gameObject.GetComponentInChildren(Transform);

for (var waypoint:Transform in waypoints) {

Gizmos.color=Color.green;
Gizmos.DrawSphere (waypoint.position,.5);
lastPos=waypoint.position;

}

}

Not: burdaki yazıların hepsini ben yazdım ve tamamen bana aittir alıntı yapılmadan paylaşılması yasaktır

BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYELİM EMEĞE SAYGI !

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.