web hackingin baya baya zor olması

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
213
36
aga yok ben bırakacağım ya yani tam bırakmak demeyeyimde baya uzun zamana yayıcam bu web hacking olaylarını
aga bu web hacking baya baya kafa ve zaman isteyen bir durummuş onu anladım ben
bundan sonra sadece hazır tool ile pentest yaparım sqlmap commix gibi tool ile pentest yaparım,
bu iş baya baya zaman isteyen işmiş onu öğrenmiş oldum

bundan sonra haftada 3 veya 4 saat bu web pentest işleriyle uğraşacağım

bundan sonra python ile hack tooları yazarım veya exploit sms bomber vb eğlencelik tool yazıcam web pentest işlerini öğrenmek en az 1 sene istiyor gibi duruyor.

bu web pentest işi bildiğin doktorluk gibi bir şey hem web programlamaya hakim olacaksın sonra açıkları bulmayı ondan sonra sömürmeyi öğreneceksin baya baya uzun yol var karşımda en az bu web pentest için 1 sene harcamak lazım belki 2 sene yoksa hiçbir yere varamıyorsun.

Son düzenleme:

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
213
36
her şeyin bir zorluğu vardır. şuana kadar web hacking ile ilgili neler yaptığını öğrenebilir miyim? (DİKKAT: sadece merak ettim)
hocam 30 a yakın web sitesi pentest ettim ama o da zafiyetli ve toplasan her biri 50 veya 100 tl lik sitelerdir onun harici gerçekten kaliteli ve üzerine uğraşılmış sitelerde açık bulsam bilene sömüremiyorum sürekli çoğu şeyi bypass etmem gerekecek encode etmek gerek ona göre payload oluşturulacak baya baya çok zaman isteyen iş ben artık sadece ctf çözücem ve makine sızma eğitimi alıcam internetten.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.